Chore, zaniedbane i martwe zwierzęta w schronisku na Mazurach. Stanowcza reakcja władz Warszawy, pomogą psom

Autor Alicja Guz - 23 Czerwca 2020
Schronisko na PaluchuŹródło: Wikipedia, By Andrzej Błaszczak - Own work, CC BY-SA 4.0

W połowie czerwca rozpoczęła się wielka akcja ratunkowa w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Radysach na Mazurach. Zygmunt D., właściciel schroniska, usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił, że stołeczne schronisko na Paluchu przyjmie 100 psów odebranych podczas interwencji w Radysach.

Schronisko na Paluchu przyjmie psy z Radys

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w mediach społecznościowych ogłosił, że warszawskie schronisko dla bezdomnych zwierząt na Paluchu przyjmie 100 psów odebranych podczas interwencji w Radysach na Mazurach. "Nasze schronisko ma ostatnio rekordowo małą liczbę podopiecznych, więc bez problemu znajdziemy miejsce dla potrzebujących zwierzaków" napisał Rafał Trzaskowski.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagłe oświadczenie. Szumowski powiedział, kiedy wróci obowiązek noszenia maseczek
2. Nowe stawki VAT od początku lipca. Wiemy już, co zdrożeje i lepiej uszykuj więcej pieniędzy na zakupy

Interwencja w sprawie psów w Radysach

W połowie czerwca rozpoczęła się wielka akcja ratunkowa w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Radysach na Mazurach. Nie bez przyczyny wiele osób nazywało to miejsce "mordownią", a nie schroniskiem. Wolontariusze organizacji prozwierzęcych, policja i śledczy ujawnili na terenie schroniska psy chore, zaniedbane, a także martwe. Dyrektor schroniska Zygmunt D. jest podejrzany o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami i posiadanie amunicji bez zezwolenia. Sąd rejonowy w Olsztynie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Zygmunta D. tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Pilny komunikat sanepidu. Groźna bakteria w serze z LidlaPilny komunikat sanepidu. Groźna bakteria w serze z LidlaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jarosław Kaczyński namaści swojego następcę? Zadziwiające doniesienia obiegają media, w PiS robi się gorąco
  2. Lewandowscy kupili córkom wózki. Nie do wiary, ile kosztują, za tyle można kupić samochód (FOTO)
  3. Potężny huk, a potem pożar. Znów płoną auta w Warszawie
  4. Policja prosi o pomoc w identyfikacji. Ciało mężczyzny wyłowiono z Wisły
  5. Rząd wprowadza nowy obowiązek. Kierowcy muszą się dostosować, zostało mało czasu
  6. Polacy z zapartym tchem czekali na oficjalne potwierdzenie. Łukasz Szumowski nie pozostawił wątpliwości
Uwaga, salmonella. Pilny apel GIS. Natychmiast zwróć produkt do sklepuUwaga, salmonella. Pilny apel GIS. Natychmiast zwróć produkt do sklepuCzytaj dalej

Następny artykuł