Chore, zaniedbane i martwe zwierzęta w schronisku na Mazurach. Stanowcza reakcja władz Warszawy, pomogą psom

Autor Alicja Guz - 23 Czerwca 2020
Schronisko na PaluchuŹródło: Wikipedia, By Andrzej Błaszczak - Own work, CC BY-SA 4.0

W połowie czerwca rozpoczęła się wielka akcja ratunkowa w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Radysach na Mazurach. Zygmunt D., właściciel schroniska, usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił, że stołeczne schronisko na Paluchu przyjmie 100 psów odebranych podczas interwencji w Radysach.

Schronisko na Paluchu przyjmie psy z Radys

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w mediach społecznościowych ogłosił, że warszawskie schronisko dla bezdomnych zwierząt na Paluchu przyjmie 100 psów odebranych podczas interwencji w Radysach na Mazurach. "Nasze schronisko ma ostatnio rekordowo małą liczbę podopiecznych, więc bez problemu znajdziemy miejsce dla potrzebujących zwierzaków" napisał Rafał Trzaskowski.

Interwencja w sprawie psów w Radysach

W połowie czerwca rozpoczęła się wielka akcja ratunkowa w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Radysach na Mazurach. Nie bez przyczyny wiele osób nazywało to miejsce "mordownią", a nie schroniskiem. Wolontariusze organizacji prozwierzęcych, policja i śledczy ujawnili na terenie schroniska psy chore, zaniedbane, a także martwe. Dyrektor schroniska Zygmunt D. jest podejrzany o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami i posiadanie amunicji bez zezwolenia. Sąd rejonowy w Olsztynie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Zygmunta D. tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News