Uwaga, dziś będą wyłączenia wody w Warszawie. Mieszkańcy powinni się przygotować

Autor Karolina Kraushar - 6 Kwietnia 2020
Przerwy w dostawach wodyŹródło: Wikipedia, Trompetta CC

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji poinformowało o planowanych przerwach w dostawie wody. Utrudnienia związane są z pracami modernizacyjnymi. Wodociągowcy zapewniają, że przerwy wystąpią jedynie w godzinach nocnych. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy

Kłopoty finansowe

Jak wyjaśnia MPWiK, część prowadzonych działań modernizacyjnych wiąże się z potrzebą krótkotrwałego wyłączenia wody, bez tego wykonawcy nie będą w stanie dokończyć prac. Wstrzymanie ich skutkowałoby opóźnieniami w realizacji inwestycji oraz kłopotami finansowymi wielu podmiotów i utrzymaniem dotychczasowych miejsc pracy.

Tylko w nocy

Warszawiacy będą mieć utrudniony dostęp do wody jedynie w godzinach nocnych, między 23.00, a 5.00, wszystko po to, aby te niedogodności były jak najmniej uciążliwe. Mieszkańcy będą informowani co najmniej 72 godziny przez planowanym terminem wyłączeń.

Wody nie będzie na Ursusie

Jak przekazał nam rzecznik prasowy MPWiK Marek Smółka wody nie będzie na Ursusie przy ulicy Tomcia Palucha w nocy z 6 na 7 kwietnia. - Nie posiadamy na ten moment informacji, które rejony Warszawy poza Tomcia Palucha będą miały utrudniony dostęp do wody w najbliższym czasie. Jak wcześniej mówiliśmy będziemy o tym informować na 72 godziny przed pracami - poinformował rzecznik Marek Smółka.

Wyrozumiałość i wsparcie

W komunikacie wystosowanym przez MPWiK czytamy, że spółka chce wspierać przedsiębiorców z którymi zawarła umowy na prace remontowe, modernizacyjne i inwestycyjne. Apeluje do mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość. - Wspierając się wzajemnie, wszyscy zyskujemy korzyści - czytamy w komunikacie.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News