wawainfo.pl
Przerwy w dostawach wody

Wikipedia, Trompetta CC

Uwaga, dziś będą wyłączenia wody w Warszawie. Mieszkańcy powinni się przygotować

6 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji poinformowało o planowanych przerwach w dostawie wody. Utrudnienia związane są z pracami modernizacyjnymi. Wodociągowcy zapewniają, że przerwy wystąpią jedynie w godzinach nocnych. | www.wawinfo.p

Kłopoty finansowe

Jak wyjaśnia MPWiK, część prowadzonych działań modernizacyjnych wiąże się z potrzebą krótkotrwałego wyłączenia wody, bez tego wykonawcy nie będą w stanie dokończyć prac. Wstrzymanie ich skutkowałoby opóźnieniami w realizacji inwestycji oraz kłopotami finansowymi wielu podmiotów i utrzymaniem dotychczasowych miejsc pracy.

Tylko w nocy

Warszawiacy będą mieć utrudniony dostęp do wody jedynie w godzinach nocnych, między 23.00, a 5.00, wszystko po to, aby te niedogodności były jak najmniej uciążliwe. Mieszkańcy będą informowani co najmniej 72 godziny przez planowanym terminem wyłączeń.

Wody nie będzie na Ursusie 

Jak przekazał nam rzecznik prasowy MPWiK Marek Smółka wody nie będzie na Ursusie przy ulicy Tomcia Palucha w nocy z 6 na 7 kwietnia. - Nie posiadamy na ten moment informacji, które rejony Warszawy poza Tomcia Palucha będą miały utrudniony dostęp do wody w najbliższym czasie. Jak wcześniej mówiliśmy będziemy o tym informować na 72 godziny przed pracami - poinformował rzecznik Marek Smółka.  

Wyrozumiałość i wsparcie 

W komunikacie wystosowanym przez MPWiK czytamy, że spółka chce wspierać przedsiębiorców z którymi zawarła umowy na prace remontowe, modernizacyjne i inwestycyjne. Apeluje do mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość. - Wspierając się wzajemnie, wszyscy zyskujemy korzyści - czytamy w komunikacie. 

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwiel

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >