Przedsiębiorcy zapowiadają nalot dronów na Warszawę

Autor Mateusz Dolak - 24 Marca 2021
Źródło: facebook.com

Przedsiębiorcy zapowiadają, że dzień po zakończeniu lockdownu odbędzie się protest w Warszawie. Dokładnie w rocznicę katastrofy Smoleńskiej mają zamiar wyjść na ulice Warszawy. W planach jest nalot dronów.

"Czas na ruch obywateli"

Głównym punktem manifestacji ma być blokada pomnika Smoleńskiego.

"Jak Jarek nam, tak my Jarkowi. Wszyscy razem 10.04 do Warszawy na słynne schody. Czas, aby to ludzie zaczęli odbierać rządzącym ich wolność. Zrobimy im LOCKDOWN na schody
Bądźmy razem przeciw rządzącym! CZAS NA DZIAŁANIE, CZAS NA RUCH OBYWATELI!" - czytamy w opisie wydarzenia.

Jak mówi Krzysztof Łukowicz, manifestacja "ma zwrócić uwagę na wywłaszczenie przez polityków kraju." - Proszę zobaczyć: hotel ojca Rydzyka, który jest powiązany z rządzącymi, może przyjmować gości, nasze nie. Restauracja i hotel sejmowy mogą działać, nasze nie. Oni stworzyli klasę "nadpanów”, uważają, że państwo jest ich i mogą robić, co chcą - twierdzi w rozmowie z natemat.pl, organizator wydarzenia.

Makabryczne odkrycie w Płocku. Jedno ciało leżało w piwnicy, drugie przy drodzeMakabryczne odkrycie w Płocku. Jedno ciało leżało w piwnicy, drugie przy drodzeCzytaj dalej

Nalot dronów

10 kwietnia 2021 w Warszawie przedsiębiorcy zaplanowali kilka zgromadzeń wokół placu Piłsudskiego. "W PRL-u symbolem zniewolenia był pomnik Dzierżyńskiego. Teraz symbolem zawłaszczenia państwa są schody donikąd" - tłumaczą.

Przedsiębiorcy twierdzą, że koniec lockdownu zaplanowany na 9 kwietnia to nie przypadek, ale pretekst żeby zorganizować obchody kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", organizatorzy planują nalot dronów, które mają utrudnić pracę snajperom, którzy z dachu pobliskiego hotelu pilnują bezpieczeństwa na placu Piłsudskiego.

Koronawirus

Przypomnijmy, ze do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązują obostrzenia. W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID19 zamknięte są:

  • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
  • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
  • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
  • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
  • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
  • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
  • stoki narciarskie;
  • kluby fitness i siłownie;
  • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w czwartek ogłosi nowe restrykcje.

W środę w Polsce padł rekord zakażeń koronawirusem. Najgorsza sytuacja jest na Mazowszu, gdzie zajętych jest 80 procent miejsc w szpitalach. Karetki z Warszawy z powodu braku wolnych łózek, wożą pacjentów do szpitali odległych o kilkadziesiąt kilometrów.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, facebook.com, natemat.pl, "Gazeta Wyborcza"
zdjęcie główne: facebook.com

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News