wawainfo.pl > Mazowsze > Zaczęło się, główne drogi zablokowane. Paraliż, bardzo duże utrudnienia przez protest rolników
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:23

Zaczęło się, główne drogi zablokowane. Paraliż, bardzo duże utrudnienia przez protest rolników

Protest rolników spowodował utrudnienia na drogach w całej Polsce.
www.facebook.com/projektAGROunia/

Protest rolników ma doprowadzić do blokady całego kraju

Protest rolników odbywający się w środę w całej Polsce ma doprowadzić do blokady kraju. Protestujący stawiają sobie za cel spowodowanie na drogach dotkliwych utrudnień, przez które wszyscy obywatele spóźnią się do pracy i na własnej skórze odczują negatywne konsekwencje katastrofalnych - zdaniem rolników - decyzji rządu o wprowadzeniu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, potocznie zwanej "Piątką dla zwierząt". -  Rolnicy w całej Polsce znów wyjadą traktorami na ulice. Planujemy też spontaniczne wizyty w biurach poselskich i senatorskich, możliwe są też manifestacje w miastach powiatowych - zapowiadał Sławomir Izdebski, lider Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych.

Protest rolników paraliżuje drogi

Protest rolników spowodował liczne utrudnienia na Polskich drogach. Na Mazowszu zablokowany jest odcinek dk 10 pomiędzy miejscowościami Sierpc i Drobin, na którym pojazdy poruszają się z niewielką prędkością, powodując spowolnienie w ruchu. Z podobną sytuacją mają do czynienia kierowcy na, dk 7 pomiędzy Strzegowem a Glinojeckiem, dk 79 pomiędzy Walentynowem a Zwoleniem oraz dk 2 pomiędzy Zbuczynem a Siedlcami. Sami protestujący rolnicy umieścili na Facebooku na bieżąco aktualizowaną listę powiatów i dróg objętych blokadami. W województwie mazowieckim są to:

- powiat makowski

- Powiat mławski: Łosice DK 19

- Powiat Łosicki

- powiat Mławski, Gmina Stupsk: Konopki DK7 i DW 615

- powiat Mławski: Lipowiec DW563, Mława E77

- powiat Grójec

- powiat Garwoliński: Garwolin

- powiat Ciechanowski

- powiat Płocki

- powiat Płocki i Sierpecki: Drobin DK 10 i 60

- powiat Sokołowski

- powiat radomski, gmina Iłża– Radom DK9

- powiat Płoński

[Źródło: www.facebook.com/projektAGROunia/]

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Powiązane