wawainfo.pl
protest pod Trójką

Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 22.05.2020

Protest przed radiową "Trójką". Ludzie przynoszą kwiaty i znicze

22 Maja 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Tłum zebrał się pod siedzibą Polskiego Radia. Słuchacze radia protestują w obronie "Trójki". | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Protest pod "Trójką"

Po godzinie 19:00 pod siedzibą radiowej "Trójki" zebrał się tłum słuchaczy, który protestuje przeciwko cenzurze i propagandzie w mediach publicznych. Jak podaje na swoim Twitterze Jakub O. Pietrzak z Lewicy: "Policja spisuje osoby trzymające transparenty w cichym proteście przeciwko cenzurze pod Trójką. Lecą pierwsze mandaty i sprawy kierowane do sądu". O sytuacji pod Polskim Radiem informuje również OKO.press. W transmitowanym na żywo materiale filmowym widać tłum słuchaczy oraz funkcjonariuszy policji. Słychać także komunikaty nakazujące rozejście się protestującym.

1999. notowanie Listy Przebojów Trójki nie pojawiło się na antenie radia

W 1999. notowaniu Listy Przebojów Trójki zwyciężyła piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój". Wyniki notowania opublikowano na stronie internetowej. Na antenie radia zestawienie nie pojawiło się, ponieważ wieloletni prowadzący audycję zrezygnował z dalszej współpracy z radiem.

Afera w "Trójce"

Przypominamy, że zwycięska piosenka wygrała również poprzednie notowanie, a tym samym rozpoczęła aferę w radiowej "Trójce". Z tekstu piosenki wynika bowiem jednoznacznie, że traktuje o Jarosławie Kaczyńskim. Ostatecznie zestawienie zniknęło z sieci, a redaktor naczelny radiowej "Trójki" tłumaczył, że został złamany regulamin i dokonano manipulacji przy liczeniu głosów. Natychmiast pojawiły się opinie, że w radiu panuje cenzura, a notowanie zostało unieważnione, ponieważ zwyciężył utwór atakujący lidera PiS. Ze współpracy ze stacją zrezygnowali wieloletni dziennikarze, jak Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona czy Marcin Kydryński. Z kolei artyści, m.in. Muniek Staszczyk, Dawid Podsiadło czy Organek, deklarowali, że nie życzą sobie grania ich utworów na antenie "Trójki".

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >