Protest przed radiową "Trójką". Ludzie przynoszą kwiaty i znicze

Autor Alicja Guz - 22 Maja 2020
protest pod TrójkąŹródło: Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 22.05.2020

Tłum zebrał się pod siedzibą Polskiego Radia. Słuchacze radia protestują w obronie "Trójki". | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Protest pod "Trójką"

Po godzinie 19:00 pod siedzibą radiowej "Trójki" zebrał się tłum słuchaczy, który protestuje przeciwko cenzurze i propagandzie w mediach publicznych. Jak podaje na swoim Twitterze Jakub O. Pietrzak z Lewicy: "Policja spisuje osoby trzymające transparenty w cichym proteście przeciwko cenzurze pod Trójką. Lecą pierwsze mandaty i sprawy kierowane do sądu". O sytuacji pod Polskim Radiem informuje również OKO.press. W transmitowanym na żywo materiale filmowym widać tłum słuchaczy oraz funkcjonariuszy policji. Słychać także komunikaty nakazujące rozejście się protestującym.

1999. notowanie Listy Przebojów Trójki nie pojawiło się na antenie radia

W 1999. notowaniu Listy Przebojów Trójki zwyciężyła piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój". Wyniki notowania opublikowano na stronie internetowej. Na antenie radia zestawienie nie pojawiło się, ponieważ wieloletni prowadzący audycję zrezygnował z dalszej współpracy z radiem.

Afera w "Trójce"

Przypominamy, że zwycięska piosenka wygrała również poprzednie notowanie, a tym samym rozpoczęła aferę w radiowej "Trójce". Z tekstu piosenki wynika bowiem jednoznacznie, że traktuje o Jarosławie Kaczyńskim. Ostatecznie zestawienie zniknęło z sieci, a redaktor naczelny radiowej "Trójki" tłumaczył, że został złamany regulamin i dokonano manipulacji przy liczeniu głosów. Natychmiast pojawiły się opinie, że w radiu panuje cenzura, a notowanie zostało unieważnione, ponieważ zwyciężył utwór atakujący lidera PiS. Ze współpracy ze stacją zrezygnowali wieloletni dziennikarze, jak Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona czy Marcin Kydryński. Z kolei artyści, m.in. Muniek Staszczyk, Dawid Podsiadło czy Organek, deklarowali, że nie życzą sobie grania ich utworów na antenie "Trójki".

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News