Protest przed radiową "Trójką". Ludzie przynoszą kwiaty i znicze

Autor Alicja Guz - 22 Maja 2020
protest pod TrójkąŹródło: Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 22.05.2020

Tłum zebrał się pod siedzibą Polskiego Radia. Słuchacze radia protestują w obronie "Trójki". | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Protest pod "Trójką"

Po godzinie 19:00 pod siedzibą radiowej "Trójki" zebrał się tłum słuchaczy, który protestuje przeciwko cenzurze i propagandzie w mediach publicznych. Jak podaje na swoim Twitterze Jakub O. Pietrzak z Lewicy: "Policja spisuje osoby trzymające transparenty w cichym proteście przeciwko cenzurze pod Trójką. Lecą pierwsze mandaty i sprawy kierowane do sądu". O sytuacji pod Polskim Radiem informuje również OKO.press. W transmitowanym na żywo materiale filmowym widać tłum słuchaczy oraz funkcjonariuszy policji. Słychać także komunikaty nakazujące rozejście się protestującym.

1999. notowanie Listy Przebojów Trójki nie pojawiło się na antenie radia

W 1999. notowaniu Listy Przebojów Trójki zwyciężyła piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój". Wyniki notowania opublikowano na stronie internetowej. Na antenie radia zestawienie nie pojawiło się, ponieważ wieloletni prowadzący audycję zrezygnował z dalszej współpracy z radiem.

Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?Czytaj dalej

Afera w "Trójce"

Przypominamy, że zwycięska piosenka wygrała również poprzednie notowanie, a tym samym rozpoczęła aferę w radiowej "Trójce". Z tekstu piosenki wynika bowiem jednoznacznie, że traktuje o Jarosławie Kaczyńskim. Ostatecznie zestawienie zniknęło z sieci, a redaktor naczelny radiowej "Trójki" tłumaczył, że został złamany regulamin i dokonano manipulacji przy liczeniu głosów. Natychmiast pojawiły się opinie, że w radiu panuje cenzura, a notowanie zostało unieważnione, ponieważ zwyciężył utwór atakujący lidera PiS. Ze współpracy ze stacją zrezygnowali wieloletni dziennikarze, jak Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona czy Marcin Kydryński. Z kolei artyści, m.in. Muniek Staszczyk, Dawid Podsiadło czy Organek, deklarowali, że nie życzą sobie grania ich utworów na antenie "Trójki".

Dzisiaj grzeje: Policja wydała stanowcze oświadczenie. Posypią się mandaty, nie będzie taryfy ulgowej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier Morawiecki zapowiedział zniesienie nakazu noszenia maseczek. Polacy czekali na tę wiadomość
  2. Smutna wiadomość dotarła do polskich mediów. Nie żyje prawdziwa legenda. Przegrała z groźną chorobą
  3. 40 km/h na trasie Łazienkowskiej. ZDM wyremontuje wiadukty, będą utrudnienia
  4. Śmiertelny wypadek pod Warszawą. Ciężarówka potrąciła mężczyznę, nie udało się go uratować
  5. Wszedł przez balkon, obezwładnił opiekunkę, zabrał dziecko. Porwanie 9-letniego chłopca
  6. Bardzo niepokojące słowa Łukasza Szumowskiego. Chodzi o drugie uderzenie epidemii, padły konkretne miesiące
Nastolatka zabrała auto kolegi, wjechała w budynek. Niepełnoletnia była nietrzeźwaNastolatka zabrała auto kolegi, wjechała w budynek. Niepełnoletnia była nietrzeźwaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News