wawainfo.pl
zdjęcie ilustracyjne

EAST NEWS

W Warszawie szykuje się ogromny protest. Wyjdą na ulice już 8 sierpnia

15 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Lekarze, pielęgniarki i przedstawiciele zawodów medycznych zapowiadają protest. Ich manifestacja ma być głośnym sprzeciwem wobec planów zaostrzenia przepisów, które mają umożliwić karanie lekarzy więzieniem za niezawiniony błąd

Lekarze zapowiadają kolejny protest w Warszawie

Na początku sierpnia w Warszawie ma odbyć się kolejny duży protest. Tym razem manifestować będą lekarze, pielęgniarki i przedstawiciele zawodów medycznych. Ich wyjście na ulice ma być głośnym sprzeciwem wobec zaostrzenia przepisów, które mają umożliwić karanie lekarzy więzieniem za niezawiniony błąd lekarski. Organizatorzy protestu zapowiadają, że manifestacja pod hasłem"Dajcie szansę pacjentom, nie związujcie rąk medykom" odbędzie się 8 sierpnia pod Ministerstwem Zdrowia.

Pogarszająca się sytuacja polskich lekarzy

Eska Warszawa przytoczyła słowa organizatora protestu. - Obawiamy się, że taki profesjonalista - lekarzy, czy pielęgniarka - myśląc o tym, że ciąży na nim potencjalna odpowiedzialność karna może odstąpić od wykonywanego zabiegu, który mógłby być korzystny dla pacjenta, tylko dlatego, że przepisy kodeksu karnego mogą go później skazać na bezwzględną karę więzienia - tłumaczył Piotr Pisula, organizator protestu i przewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL. W swojej wypowiedzi podkreślił, że demonstracja ma również zwrócić uwagę na trudną sytuację w służbie zdrowia i zbyt niskie finansowanie jej ze skarbu państwa.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Alicja Guz

Alicja Guz jest redaktorką strony. Zanim zaczęła swoją przygodę z Wawa Info pracowała jako copywriter oraz specjalista ds. Public Relations. Pierwsze doświadczenia w zawodzie zdobywała podczas studiów dziennikarskich na UMCS w Lublinie.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nieoficjalne: mężczyzna podjął próbę samobójczą pod biurem Morawieckiego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wąż amurski grasował przy ulicy Górczewskiej

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Awaria kolei, trwają utrudnienia. Pociągi są odwoływane

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

WTP wydał komunikat. Chodzi o przedłużenie Karty Ucznia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje były rzecznik prasowy Miasto Jest Nasze, Beniamin Łuczyński

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Ruszyła akcja szczepień w stołecznych szkołach

Czytaj więcej >