Za chwilę się zacznie, będą ogromne utrudnienia. Wielki protest w Warszawie, kierowcy wyjadą na ulice

Autor Karolina Kraushar - 1 Lipca 2020
z ostatniej chwiliŹródło: Wikipedia, By Formation Opole - Praca własna, CC

700 autokarów ma wyjechać dziś na ulice największych miast Polski. Przewoźnicy będą protestować. - Chcemy pokazać, że umieramy. To jest nasz główny cel. Musimy zwrócić uwagę rządu na problemy z jakimi boryka się ta branża - mówi prezes Polskiego Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych Rafał Jańczuk. Protest w Warszawie rozpocznie się o godzinie 14.30 i potrwa godzinę.

Protesty w centrach miast

- Nie chcemy blokować ulic, ani utrudniać innym uczestnikom ruchu drogowego poruszanie się po centrach miast. To będzie pokojowy protest. Chcemy po prostu zwrócić uwagę na nas, na to, że jesteśmy i potrzebujemy wsparcia oraz pomocy - wyjaśnił cel protestu Rafał Jańczuk. Jak przekazał nam prezes PSPA protesty odbędą się w największych miastach w kraju o godzinie 14.30.

Jak przyjadą protestujący

Protestujący przewoźnicy mają przemieszczać się ulicami w centrum Warszawy. - Jest to protest organizowany oddolnie dlatego ciężko przewidzieć jaką trasą pojadą protestujący. Najprawdopodobniej pojawią się w najbardziej obleganych miejscach w Warszawie, będą to na przykład okolice Placu Trzech Krzyży - informuje prezes Jańczuk.

Postulaty protestujących

- Przez epidemię koronawirusa nasza branża umiera, potrzebujemy szybkiej pomocy, potrzebujemy, żeby rząd zobaczył, że nadal istniejemy - mówi Jańczuk. Przewoźnicy oczekują od rządu pomocy finansowej, między innymi dopłat do pensji minimalnej i ZUS. - Ta branża potrzebuje wsparcia, jeśli firmy mają uniknąć bankructwa, a pracownicy zwolnień -zauważa prezes PSPA.

Ile potrwa protest

Protest w Warszawie rozpocznie się o godzinie 14.30 i potrwa do 15.30. - Nie zależy nam na utrudnianiu ruchu, autokary po prostu przejadą ulicami miast. To pokojowy protest. - zapewnia Jańczuk. Protest przewoźników odbędzie się w największych miastach w Polsce. Około 700 kierowców wyjedzie na ulice: Warszawy, Opola, Gdańska, Rzeszowa, Poznania, Łodzi, Lublina, Wrocławia i Katowic.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News