Za chwilę się zacznie, będą ogromne utrudnienia. Wielki protest w Warszawie, kierowcy wyjadą na ulice

Autor Karolina Kraushar - 1 Lipca 2020
z ostatniej chwiliŹródło: Wikipedia, By Formation Opole - Praca własna, CC

700 autokarów ma wyjechać dziś na ulice największych miast Polski. Przewoźnicy będą protestować. - Chcemy pokazać, że umieramy. To jest nasz główny cel. Musimy zwrócić uwagę rządu na problemy z jakimi boryka się ta branża - mówi prezes Polskiego Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych Rafał Jańczuk. Protest w Warszawie rozpocznie się o godzinie 14.30 i potrwa godzinę.

Protesty w centrach miast

- Nie chcemy blokować ulic, ani utrudniać innym uczestnikom ruchu drogowego poruszanie się po centrach miast. To będzie pokojowy protest. Chcemy po prostu zwrócić uwagę na nas, na to, że jesteśmy i potrzebujemy wsparcia oraz pomocy - wyjaśnił cel protestu Rafał Jańczuk. Jak przekazał nam prezes PSPA protesty odbędą się w największych miastach w kraju o godzinie 14.30.

Dzisiaj grzeje:
1. Niespodziewany komunikat ministerstwa. Nadchodzą zmiany w kolejnych obostrzeniach
2. Likwidacje i zwolnienia. Uwielbiana w Polsce sieciówka zamknie 170 sklepów

Jak przyjadą protestujący

Protestujący przewoźnicy mają przemieszczać się ulicami w centrum Warszawy. - Jest to protest organizowany oddolnie dlatego ciężko przewidzieć jaką trasą pojadą protestujący. Najprawdopodobniej pojawią się w najbardziej obleganych miejscach w Warszawie, będą to na przykład okolice Placu Trzech Krzyży - informuje prezes Jańczuk.

Postulaty protestujących

- Przez epidemię koronawirusa nasza branża umiera, potrzebujemy szybkiej pomocy, potrzebujemy, żeby rząd zobaczył, że nadal istniejemy - mówi Jańczuk. Przewoźnicy oczekują od rządu pomocy finansowej, między innymi dopłat do pensji minimalnej i ZUS. - Ta branża potrzebuje wsparcia, jeśli firmy mają uniknąć bankructwa, a pracownicy zwolnień -zauważa prezes PSPA.

Ile potrwa protest

Protest w Warszawie rozpocznie się o godzinie 14.30 i potrwa do 15.30. - Nie zależy nam na utrudnianiu ruchu, autokary po prostu przejadą ulicami miast. To pokojowy protest. - zapewnia Jańczuk. Protest przewoźników odbędzie się w największych miastach w Polsce. Około 700 kierowców wyjedzie na ulice: Warszawy, Opola, Gdańska, Rzeszowa, Poznania, Łodzi, Lublina, Wrocławia i Katowic.

Z ostatniej chwili: ogromna ewakuacja w Legionowie. Ewakuują bloki i domyZ ostatniej chwili: ogromna ewakuacja w Legionowie. Ewakuują bloki i domyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sądzili, że trafili na pusty magazyn. W środku zobaczyli setki oczu błagających o pomoc
  2. Koledzy z szatni dokuczają Jakubowi Błaszczykowskiemu. Wymyślili mu specjalny pseudonim
  3. Tragiczne wieści z policji. Policjant przegrał walkę z chorobą. Nie żyje, miał przed sobą całe życie
  4. Porażające ustalenia TVP w sprawie katastrofy w Warszawie. Kamery w autobusie nie nagrały momentu wypadku
  5. Ojciec brutalnie pobił 2 miesięcznego synka. Na jaw wyszły porażające fakty. Daniel G. został skazany
  6. Tragiczna wiadomość obiegła media. Syn przekazał informacje o śmierci słynnej aktorki
Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazuŚwietna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News