900 tysięcy osób zainstalowało aplikację STOP COVID, a Ty?

Autor Alicja Guz - 11 Października 2020
protego safe aplikacjaŹródło: Pixabay

ProteGO Safe to aplikacja, która ma pomóc zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Jak przekazał Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, do tej pory aplikację tę zainstalowało na swoich telefonach 900 tysięcy użytkowników. To jednak nadal zbyt mało, by mogła ona w pełni spełniać swoją funkcję.

ProteGO Safe - co to za aplikacja?

ProteGO Safe to pomoc zarówno dla osób zdrowych, jak i zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Aplikacja informuje swoich użytkowników o potencjalnym zagrożeniu zakażenia koronawirusem. Jak zapewnia polski rząd, aplikacja STOP COVID - ProteGO Safe jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna.

Dzisiaj grzeje:
1. Wracają godziny dla seniorów. Pilna decyzja, znów nie zrobimy zakupów
2. Ochroniarz z Biedronki uratował życie 14-latka. Nie wahał się ani sekundy

3. Morderstwo w bloku. Nastolatek leżał na chodniku, zginął podczas awantury. Nie żyje

Jak działa aplikacja?

Jak już pisaliśmy wcześniej, aplikacja STOP COVID - ProteGO Safe złożona jest z dwóch modułów. Pierwszy to "dziennik", który pozwala na bieżąco weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy. Jak czytamy na stronie rządowej: "To rozwiązanie oparte o wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)". Z kolei drugi moduł odpowiada za skanowanie otoczenia w poszukiwaniu innych telefonów, na których także zainstalowano tę aplikację. ProteGO Safe analizuje długość (czas) i odległość kontaktu, i co ważne, aplikacja zapamiętuje tylko te kontakty, które trwały powyżej 15 minut, w odległości mniejszej niż 2 metry. Jeśli któraś z osób, z którą użytkownik aplikacji miał dłuższy kontakt, zachoruje na koronawirusa, ProteGO Safe wysyła odpowiednie powiadomienie wraz ze wskazówkami, co w tej sytuacji zrobić.

Wyjątkowy mural powstał w Śródmieściu. Wyjątkowy mural powstał w Śródmieściu. "To refleksja nad miastem, którego już nie ma"Czytaj dalej

Nadal za mało użytkowników

Jest jednak jeden haczyk działania aplikacji. Aby mogła ona jak najlepiej spełniać swoją funkcję, aplikację ProteGO Safe musi pobrać jak najwięcej osób. Jak się okazuje, liczba użytkowników nadal nie jest wystarczająca. - Mamy 900 tysięcy użytkowników STOP COVID - ProteGo Safe - powiedział w rozmowie z Interią Marek Zagórski, sekretarz stanu w KPRM. - To nie jest zły wynik, ale zależy nam na tym, aby z aplikacji korzystało więcej osób. Dlatego w najbliższym czasie będziemy zwiększać jej atrakcyjność z perspektywy obywatela – dodał.

Macie już aplikację?

A Wy, ściągnęliście już aplikację STOP COVID - ProteGo Safe? Podzielcie się z nami swoimi odczuciami. Jak wam się podoba działanie aplikacji? Dlaczego z niej korzystacie? A może nie jesteście do niej przekonani lub wahacie się przed zainstalowaniem jej na telefonie? Zachęcamy Was do dyskusji w komentarzach na naszym Facebooku!

Powstaną kontenery dla chorych na COVID. Właśnie ujawniono, jak będą wyglądaćPowstaną kontenery dla chorych na COVID. Właśnie ujawniono, jak będą wyglądaćCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskę obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje Krzysztof. Przegrał walkę z ciężką chorobą
  2. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody
  3. ZTM zawiesza tramwaje. Będą duże zmiany dla pasażerów. Szykujcie się
  4. Atak szerszeni na Mazowszu. Na karetkę nie było już czasu
  5. Rząd zmienia zdanie w sprawie uczniów. RMF FM nieoficjalnie: wraca nauka zdalna
  6. Pamiętacie aferę z respiratorami? Nowe informacje
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News