wawainfo.pl
protego safe aplikacja

Pixabay

900 tysięcy osób zainstalowało aplikację STOP COVID, a Ty?

11 Października 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

ProteGO Safe to aplikacja, która ma pomóc zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Jak przekazał Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, do tej pory aplikację tę zains

ProteGO Safe - co to za aplikacja?

ProteGO Safe to pomoc zarówno dla osób zdrowych, jak i zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Aplikacja informuje swoich użytkowników o potencjalnym zagrożeniu zakażenia koronawirusem. Jak zapewnia polski rząd, aplikacja STOP COVID - ProteGO Safe jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna.

Jak działa aplikacja?

Jak już pisaliśmy wcześniej, aplikacja STOP COVID - ProteGO Safe złożona jest z dwóch modułów. Pierwszy to "dziennik", który pozwala na bieżąco weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy. Jak czytamy na stronie rządowej: "To rozwiązanie oparte o wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)". Z kolei drugi moduł odpowiada za skanowanie otoczenia w poszukiwaniu innych telefonów, na których także zainstalowano tę aplikację. ProteGO Safe analizuje długość (czas) i odległość kontaktu, i co ważne, aplikacja zapamiętuje tylko te kontakty, które trwały powyżej 15 minut, w odległości mniejszej niż 2 metry. Jeśli któraś z osób, z którą użytkownik aplikacji miał dłuższy kontakt, zachoruje na koronawirusa, ProteGO Safe wysyła odpowiednie powiadomienie wraz ze wskazówkami, co w tej sytuacji zrobić.

Nadal za mało użytkowników

Jest jednak jeden haczyk działania aplikacji. Aby mogła ona jak najlepiej spełniać swoją funkcję, aplikację ProteGO Safe musi pobrać jak najwięcej osób. Jak się okazuje, liczba użytkowników nadal nie jest wystarczająca. - Mamy 900 tysięcy użytkowników STOP COVID - ProteGo Safe - powiedział w rozmowie z Interią Marek Zagórski, sekretarz stanu w KPRM. - To nie jest zły wynik, ale zależy nam na tym, aby z aplikacji korzystało więcej osób. Dlatego w najbliższym czasie będziemy zwiększać jej atrakcyjność z perspektywy obywatela – dodał.

Macie już aplikację?

A Wy, ściągnęliście już aplikację STOP COVID - ProteGo Safe? Podzielcie się z nami swoimi odczuciami. Jak wam się podoba działanie aplikacji? Dlaczego z niej korzystacie? A może nie jesteście do niej przekonani lub wahacie się przed zainstalowaniem jej na telefonie? Zachęcamy Was do dyskusji w komentarzach na naszym Facebooku!

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Alicja GuzAutor

Alicja Guz jest redaktorką strony. Zanim zaczęła swoją przygodę z Wawa Info pracowała jako copywriter oraz specjalista ds. Public Relations. Pierwsze doświadczenia w zawodzie zdobywała podczas studiów dziennikarskich na UMCS w Lublinie.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >