wawainfo.pl
protego safe aplikacja

Pixabay

900 tysięcy osób zainstalowało aplikację STOP COVID, a Ty?

11 Października 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

ProteGO Safe to aplikacja, która ma pomóc zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Jak przekazał Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, do tej pory aplikację tę zains

ProteGO Safe - co to za aplikacja?

ProteGO Safe to pomoc zarówno dla osób zdrowych, jak i zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Aplikacja informuje swoich użytkowników o potencjalnym zagrożeniu zakażenia koronawirusem. Jak zapewnia polski rząd, aplikacja STOP COVID - ProteGO Safe jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna.

Jak działa aplikacja?

Jak już pisaliśmy wcześniej, aplikacja STOP COVID - ProteGO Safe złożona jest z dwóch modułów. Pierwszy to "dziennik", który pozwala na bieżąco weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy. Jak czytamy na stronie rządowej: "To rozwiązanie oparte o wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)". Z kolei drugi moduł odpowiada za skanowanie otoczenia w poszukiwaniu innych telefonów, na których także zainstalowano tę aplikację. ProteGO Safe analizuje długość (czas) i odległość kontaktu, i co ważne, aplikacja zapamiętuje tylko te kontakty, które trwały powyżej 15 minut, w odległości mniejszej niż 2 metry. Jeśli któraś z osób, z którą użytkownik aplikacji miał dłuższy kontakt, zachoruje na koronawirusa, ProteGO Safe wysyła odpowiednie powiadomienie wraz ze wskazówkami, co w tej sytuacji zrobić.

Nadal za mało użytkowników

Jest jednak jeden haczyk działania aplikacji. Aby mogła ona jak najlepiej spełniać swoją funkcję, aplikację ProteGO Safe musi pobrać jak najwięcej osób. Jak się okazuje, liczba użytkowników nadal nie jest wystarczająca. - Mamy 900 tysięcy użytkowników STOP COVID - ProteGo Safe - powiedział w rozmowie z Interią Marek Zagórski, sekretarz stanu w KPRM. - To nie jest zły wynik, ale zależy nam na tym, aby z aplikacji korzystało więcej osób. Dlatego w najbliższym czasie będziemy zwiększać jej atrakcyjność z perspektywy obywatela – dodał.

Macie już aplikację?

A Wy, ściągnęliście już aplikację STOP COVID - ProteGo Safe? Podzielcie się z nami swoimi odczuciami. Jak wam się podoba działanie aplikacji? Dlaczego z niej korzystacie? A może nie jesteście do niej przekonani lub wahacie się przed zainstalowaniem jej na telefonie? Zachęcamy Was do dyskusji w komentarzach na naszym Facebooku!

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >