wawainfo.pl
Prognoza pogody

East News

Prognozy nie pozostawiają złudzeń, za chwilę będzie gorąco jak w środku lata. W Polskę uderzy zwrotnikowy żar

20 Września 2020

Autor tekstu:

Aleksandra Olbryt

Udostępnij:

Prognoza pogody na przyszły tydzień (21-27 września) z pewnością wywoła euforię wśród miłośników słońca i upałów. To nic, że we wtorek 22 września rozpoczyna się kalendarzowa jesień - pogoda będzie dopisywała jak w samym środku gorące

Prognoza pogody: upały i burze z gradem

Prognoza pogody na okres 19-26 września jest zaskakująca - tym bardziej, że do niedawna aura raczej nas nie rozpieszczała. Było zimno, wietrznie i nieprzyjemnie. Teraz czas na powrót gorącego lata. Według informacji Fanów Pogody, na piątek 25 września prognozowane jest odchylenie temperatury od wieloletniej normy o aż 10-12 stopni! Oznacza to, że na terenie kraju może być aż o 12 stopni cieplej w porównaniu do poprzednich lat.

Fala upałów, zaraz po niej - ochłodzenie 

- Na zachodzie Starego Kontynentu swój wpływ zaznaczy długa fala górna, która dotrze do nas w ostatnich dniach września i przyniesie ochłodzenie - czytamy na stronie Fanów Pogody. - Od niedzieli (20 września - przyp. red.) czeka nas wyraźne ocieplenie w naszej części Europy. (...) Przynajmniej do piątku w Polsce utrzymają się temperatury nadzwyczaj wysokie jak na początek jesieni. Przyszły weekend przynieść ma wyraźne ochłodzenie - informuje portal fanipogody.pl.

Niedziela bez deszczu w całej Polsce

- Niedziela z wyraźnym ociepleniem w wielu rejonach Polski. Na zachodzie i południowym zachodzie termometry pokażą ponad 22 stopnie. Na pozostałym obszarze naszego kraju temperatura będzie poniżej 20 stopni. Opady atmosferyczne nie wystąpią w całym kraju - takie prognozy na 20 września snują Fani Pogody. 

Poniedziałek - wtorek (21-22 września)

Na przeważającym obszarze Polski w poniedziałek możemy się spodziewać znacznego ocieplenia. Najchłodniej będzie nad morzem oraz na Suwalszczyźnie. Nie przewiduje się opadów atmosferycznych. We wtorek zacznie się robić gorąco - początek upałów na zachodzie kraju. Termometry pokażą tam nawet 25-27 stopni. Gorący dzień z temperaturą w okolicach 25 stopni wystąpi też na południu. Najchłodniej ma być w tym czasie na północnym-wschodzie - mieszkańcy tych rejonów powinni przygotować się na temperaturę poniżej 20 stopni. 

Środa - piątek (23-25 września)

Fani Pogody przewidują, że czwartek na przeważającym obszarze Polski upłynie pod znakiem letnich temperatur. Niewykluczone, że w piątek nastąpi apogeum "powrotu lata" - prawdopodobne są upały na zachodzie naszego kraju. Lokalnie możliwe burze, zwłaszcza na froncie chłodnym. 

Weekend (26-27 września)

Wszystko, co dobre, szybko się kończy... Z zapowiedzi Fanów Pogody wynika, że przyszły weekend przyniesie wyraźne ochłodzenie w całym kraju. Lokalnie występować będą opady atmosferyczne, a temperatura znów spadnie, i to poniżej 20 stopni. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Aleksandra OlbrytAutor

Aleksandra Olbryt od "zawsze" pisze i czyta w ponadprzeciętnych ilościach. W redakcji Wawa Info zdobywa pierwsze dziennikarskie szlify. Jest studentką europeistyki na Uniwersytecie Warszawskim i autorką bloga "Między słowami".

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Wiadomości

Nie żyje Zofia Gordon ps. "Iskra". Była sanitariuszką z Powstania Warszawskiego

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News

Wiadomości

Atak zimy w Warszawie. Paraliż na stołecznych drogach

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wypadek z udziałem McLarena. Wcześniej tym autem szalał ojciec sprawcy

Czytaj więcej >
Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Robert Pożarski. Zmarłego we wzruszającym wpisie pożegnał Marek Piekarczyk

Czytaj więcej >