Prognozy nie pozostawiają złudzeń, za chwilę będzie gorąco jak w środku lata. W Polskę uderzy zwrotnikowy żar

Autor Aleksandra Olbryt - 20 Września 2020
Prognoza pogodyŹródło: East News

Prognoza pogody na przyszły tydzień (21-27 września) z pewnością wywoła euforię wśród miłośników słońca i upałów. To nic, że we wtorek 22 września rozpoczyna się kalendarzowa jesień - pogoda będzie dopisywała jak w samym środku gorącego lata.

Prognoza pogody: upały i burze z gradem

Prognoza pogody na okres 19-26 września jest zaskakująca - tym bardziej, że do niedawna aura raczej nas nie rozpieszczała. Było zimno, wietrznie i nieprzyjemnie. Teraz czas na powrót gorącego lata. Według informacji Fanów Pogody, na piątek 25 września prognozowane jest odchylenie temperatury od wieloletniej normy o aż 10-12 stopni! Oznacza to, że na terenie kraju może być aż o 12 stopni cieplej w porównaniu do poprzednich lat.

Dzisiaj grzeje:
1. Pilna konferencja Trzaskowskiego. W Warszawie jest źle, będą duże podwyżki

2. Setki tysięcy Polaków ze zmniejszoną emeryturą. Fatalne konsekwencje nie do uniknięcia
3. Warszawski miliarder ma nową dziewczynę. Dzieli ich 48 lat ... Kim jest Patrycja Tuchlińska?

Fala upałów, zaraz po niej - ochłodzenie

- Na zachodzie Starego Kontynentu swój wpływ zaznaczy długa fala górna, która dotrze do nas w ostatnich dniach września i przyniesie ochłodzenie - czytamy na stronie Fanów Pogody. - Od niedzieli (20 września - przyp. red.) czeka nas wyraźne ocieplenie w naszej części Europy. (...) Przynajmniej do piątku w Polsce utrzymają się temperatury nadzwyczaj wysokie jak na początek jesieni. Przyszły weekend przynieść ma wyraźne ochłodzenie - informuje portal fanipogody.pl.

Niewyobrażalne co zrobił kierowca autobusu po wyjściu z aresztu. W komentarzach nie zostawili na nim suchej nitkiNiewyobrażalne co zrobił kierowca autobusu po wyjściu z aresztu. W komentarzach nie zostawili na nim suchej nitkiCzytaj dalej

Niedziela bez deszczu w całej Polsce

- Niedziela z wyraźnym ociepleniem w wielu rejonach Polski. Na zachodzie i południowym zachodzie termometry pokażą ponad 22 stopnie. Na pozostałym obszarze naszego kraju temperatura będzie poniżej 20 stopni. Opady atmosferyczne nie wystąpią w całym kraju - takie prognozy na 20 września snują Fani Pogody.

Poniedziałek - wtorek (21-22 września)

Na przeważającym obszarze Polski w poniedziałek możemy się spodziewać znacznego ocieplenia. Najchłodniej będzie nad morzem oraz na Suwalszczyźnie. Nie przewiduje się opadów atmosferycznych. We wtorek zacznie się robić gorąco - początek upałów na zachodzie kraju. Termometry pokażą tam nawet 25-27 stopni. Gorący dzień z temperaturą w okolicach 25 stopni wystąpi też na południu. Najchłodniej ma być w tym czasie na północnym-wschodzie - mieszkańcy tych rejonów powinni przygotować się na temperaturę poniżej 20 stopni.

Nastolatka leżała na ławce, cudem oddychała. Nagle się zaczęło, starsza kobieta nie mogła dłużej na to patrzećNastolatka leżała na ławce, cudem oddychała. Nagle się zaczęło, starsza kobieta nie mogła dłużej na to patrzećCzytaj dalej

Środa - piątek (23-25 września)

Fani Pogody przewidują, że czwartek na przeważającym obszarze Polski upłynie pod znakiem letnich temperatur. Niewykluczone, że w piątek nastąpi apogeum "powrotu lata" - prawdopodobne są upały na zachodzie naszego kraju. Lokalnie możliwe burze, zwłaszcza na froncie chłodnym.

Weekend (26-27 września)

Wszystko, co dobre, szybko się kończy... Z zapowiedzi Fanów Pogody wynika, że przyszły weekend przyniesie wyraźne ochłodzenie w całym kraju. Lokalnie występować będą opady atmosferyczne, a temperatura znów spadnie, i to poniżej 20 stopni.

Zaczęło się, już wyszli na ulice. Na miejsce jedzie policja. Właśnie rozpoczął się Zaczęło się, już wyszli na ulice. Na miejsce jedzie policja. Właśnie rozpoczął się "Marsz dla życia i rodziny"Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalnie: restrykcje wracają w wielu regionach Polski. Mieszkańcy nie mają wyboru, wszystko zacznie się od soboty
  2. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  3. Ojciec zapomniał dzieci z pociągu. Rozpaczliwy apel, są poszukiwane
  4. Tragedia na torach, nic nie dało się zrobić. Rozpędzony pociąg zabił mężczyznę
  5. Trzy osoby nie żyją, ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców. Samochód uderzył w skrzynkę z gazem, wybuchł pożar
  6. Czeka nas najdłuższy weekend bez handlu? Tak, to prawda
Pracownicy czyścili rowy melioracyjne. Nagle natknęli się na ciało. Mężczyzna już nie żyłPracownicy czyścili rowy melioracyjne. Nagle natknęli się na ciało. Mężczyzna już nie żyłCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News