wawainfo.pl
Zima na Mazowszu

Marek BAZAK/East News

Mroźny poranek na Mazowszu. W Kozienicach było -20 stopni

1 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Zima na Mazowszu ciągle nie odpuszcza. Jak donosi dziennikarz TVN Meteo w poniedziałek, 1 lutego, rano najzimniej było w Kozienicach. Temperatura spadła tam aż do dwudziestu stopni poniżej zera. To jedno z trzech miast w całym kraju, w którym zanot

Zima cały czas daje się we znaki

Zima cały czas nie odpuszcza. Województwo mazowieckie cały czas pozostaje przykryte solidną warstwą białego puchu, który utrzymuje się dzięki słonecznej, ale mroźnej pogodzie. To na pewno jeszcze nie koniec niskich temperatur.

Wszystko wskazuje na to, że przed nami jeszcze kilka tygodni mrozu, spodziewajcie się nocy z niskimi temperaturami, a także dni z obfitymi opadami śniegu.

Miasto na Mazowszu najzimniejsze w Polsce

W poniedziałek, 1 lutego, okazało się, że miasto na Mazowszu było jednym z najzimniejszych miejsc w całym kraju. Jak donosi Tomasz Wasilewski, dziennikarz TVN Meteo, tylko w trzech miejscach w Polsce temperatura spadła do -20 stopni. Były to Zamość, Świdnik i Kozienice.

Według opublikowanej mapy Kozienice znalazły się w otoczeniu innych mroźnych miejsc, jednak na terenach dookoła powiatu kozienickiego, temperatura nie przekroczyła -17 stopni. To sprawia, że Kozienice były tego ranka najzimniejszym miejscem na całym Mazowszu.

Mroźna pogoda tak szybko nie odpuści

Już od kilku dni wiedzieliśmy, że początek lutego może przynieść mroźną pogodę i niską temperaturę - zapowiadały to prognozy meteorologiczne, które jasno sugerowały, że wszystko będzie sprzyjać takiemu rozwojowi sytuacji. Słońce, suche powietrze i brak intensywnych opadów.

Te elementy spowodowały, że do Polski, a także na Mazowsze, zawitała najmroźniejsza od kilku lat zima. Od jakiegoś czasu na ulicach Warszawy i innych miast nieustannie pracują odśnieżarki i piaskarki, które panują nad sytuacją i zapewniają bezpieczeństwo zmotoryzowanych i pieszych.

Czy będzie to "zima stulecia"?

Z mroźnej i śnieżnej aury bardzo cieszą się najmłodsi, którzy nawet w dużych miastach mogą korzystać z uroków zimy. Według meteorologów w lutym możemy spodziewać się nawet dwóch fal mrozów, podczas których temperatura spadnie kilka stopni poniżej zera w dzień. W nocy z kolei spodziewać możemy się nawet do kilkunastu stopni mrozu.

Biorąc pod uwagę temperatury oraz opady śniegu, które zintensyfikowały się w ostatnim czasie, można śmiało przypuszczać, że obecna pogoda może pretendować do miana zimy stulecia. Ostatnie lata przyzwyczaiły nas do łagodnej pogody w tym okresie roku, jednak synoptycy przypominają, że kilkanaście dni solidnego mrozu w pierwszych miesiącach 2021 nie powinno nikogo dziwić.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: TVN Meteo,zdjęcie główne: eastnews.pl

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, s

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >