Niecodzienna procesja w Warszawie. Ksiądz zaskoczył wiernych, ludzie byli zachwyceni

Autor Mateusz Kobyłka - 13 Kwietnia 2020
procesjaŹródło: Facebook, strona parafii

W Warszawskiej dzielnicy Wesoła odbyła się niecodzienna procesja wielkanocna. Ksiądz poruszający się zabytkowym autem błogosławił wiernych przez otwarty szyberdach. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy

Procesja wielkanocna w niecodziennym wydaniu

Wielkanoc, to najważniejsze święto w liturgii wszystkich chrześcijan. Główne uroczystości odbywają się podczas mszy rezurekcyjnej, która zawsze zaczyna się tradycyjną procesją. W tym roku z uwagi na obostrzenia związane z epidemią, wiele osób nie mogło w pełni uczestniczyć w tym wydarzeniu. Jednak jedna z warszawskich parafii postanowiła wyjść na przeciw potrzebom wiernych i w bezpieczny sposób zorganizowała wydarzenie.

Ksiądz błogosławił wiernych z auta

Procesja wielkanocna w Parafii Opatrzności Bożej - Wesoła odbyła się w sposób, który omija zakaz zgromadzeń. Książa poruszający się zabytkowym samochodem błogosławili wiernych przejeżdżając ulicami dzielnicy. Co jakiś czas zmieniali się za kierownicą. Z głośników zamocowanych w samochodzie wybrzmiewały pieśni religijne i błogosławieństwa. W niektórych miejscach wierni oczekiwali kapłanów przed swoimi domami, pozdrawiając ich gdy ci przejeżdżali.

Transmisja na Facebooku

Całość wydarzenia była transmitowana na Facebooku. Relację prowadziły osoby związane z parafią, które poruszały się innym autem. Inicjatywa księży spotkała się z pozytywnymi reakcjami ze strony parafian, co widać w komentarzach pod relacją. - Drodzy ojcowie dziękuję za procesje wielkanocną. Niech Bóg błogosławi Wam i całej naszej parafii, całej społeczności. Pozdrawiam świątecznie - napisała jedna z parafianek. Poniżej zamieszczamy materiał wideo z wydarzenia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News