wawainfo.pl
procesja

Facebook, strona parafii

Niecodzienna procesja w Warszawie. Ksiądz zaskoczył wiernych, ludzie byli zachwyceni

13 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

W Warszawskiej dzielnicy Wesoła odbyła się niecodzienna procesja wielkanocna. Ksiądz poruszający się zabytkowym autem błogosławił wiernych przez otwarty szyberdach. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy

Procesja wielkanocna w niecodziennym wydaniu

Wielkanoc, to najważniejsze święto w liturgii wszystkich chrześcijan. Główne uroczystości odbywają się podczas mszy rezurekcyjnej, która zawsze zaczyna się tradycyjną procesją. W tym roku z uwagi na obostrzenia związane z epidemią, wiele osób nie mogło w pełni uczestniczyć w tym wydarzeniu. Jednak jedna z warszawskich parafii postanowiła wyjść na przeciw potrzebom wiernych i w bezpieczny sposób zorganizowała wydarzenie.

Ksiądz błogosławił wiernych z auta

Procesja wielkanocna w Parafii Opatrzności Bożej - Wesoła odbyła się w sposób, który omija zakaz zgromadzeń. Książa poruszający się zabytkowym samochodem błogosławili wiernych przejeżdżając ulicami dzielnicy. Co jakiś czas zmieniali się za kierownicą. Z głośników zamocowanych w samochodzie wybrzmiewały pieśni religijne i błogosławieństwa. W niektórych miejscach wierni oczekiwali kapłanów przed swoimi domami, pozdrawiając ich gdy ci przejeżdżali.

Transmisja na Facebooku

Całość wydarzenia była transmitowana na Facebooku. Relację prowadziły osoby związane z parafią, które poruszały się innym autem. Inicjatywa księży spotkała się z pozytywnymi reakcjami ze strony parafian, co widać w komentarzach pod relacją. - Drodzy ojcowie dziękuję za procesje wielkanocną. Niech Bóg błogosławi Wam i całej naszej parafii, całej społeczności. Pozdrawiam świątecznie - napisała jedna z parafianek. Poniżej zamieszczamy materiał wideo z wydarzenia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Mateusz KobyłkaAutor

Nazywam się Mateusz Kobyłka i jestem redaktorem strony Wawa Info. Ukończyłem archeologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zdobywałem w portalach studenckich, skupiających się na lokalnym życiu kulturalnym i najwa

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >