wawainfo.pl
Rafał Trzaskowski i Wojciech Mann

screen wideorozmowy

Prezydent Warszawy i Wojciech Mann stworzyli wspólną Listę Przebojów. Czego słucha Rafał Trzaskowski?

23 Maja 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski nie ukrywa, że ubolewa nad obecną sytuacją radiowej Trójki. 22 maja w facebookowej transmisji na żywo razem z Wojciechem Mannem ułożył własną Listę Przebojów. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze inf

Zamiast rapu niespodzianka

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski został nominowany do popularnego wyzwania #hot16challenge2 przez dziennikarza Wojciecha Manna. "Nie chcę nikomu robić krzywdy swoim "rapem" (Tata by mi nie darował!), ale z Panem Wojtkiem mamy dla Was niespodziankę. Też muzyczną. Ze specjalną dedykacją dla wszystkich legend Trójki!" napisał na swoim Twitterze Rafał Trzaskowski.

Lista przebojów Rafała Trzaskowskiego

Prezydent stolicy nie ukrywa, że martwi go obecna sytuacja radiowej Trójki. 22 maja o godzinie 20 wraz z Wojciechem Mannem postanowił ułożyć listę ulubionych przez niego przebojów muzycznych. - Wszyscy wychowaliśmy się na Trójce i na Liście Przebojów. Ja pamiętam, jak żeśmy się w latach 80. zakładali z koleżankami i z kolegami, co będzie na topie listy. No a dzisiaj sytuacja wygląda tak, że takiej prawdziwej Listy już nie ma - wspomina Rafał Trzaskowski podczas wideorozmowy z Wojciechem Mannem

Jakie piosenki wybrał prezydent stolicy?

- Ja konstruowałem tę listę, myśląc trochę o tym, co jest ważne dla naszego pokolenia, ale nie dało się abstrahować od Perfectu, od Grzegorza Ciechowskiego, od Maanamu dlatego, że ja się po prostu na tym wszystkim wychowałem i to w pewnym sensie było dla mnie świadectwo tamtych czasów - powiedział podczas rozmowy prezydent Warszawy. Wśród piosenek wybranych do wspólnej listy największych przebojów „Trójki” znalazły się między innymi utwory: "Krakowski spleen" Maanamu, "Hey Joue" Jimiego Hendrixa, "Sen o Warszawie" Czesława Niemena czy "Nie pytaj o Polskę" Obywatela G.C. Całej listy przebojów można posłuchać na platformie streamingowej Spotify.

Trzeba wspierać artystów

- Muzyka na żywo to jest inny świat i Trójka była genialna dlatego, że pchała mnie do tego, żeby kupować płyty, rozmawiać o muzyce i żeby później całe życie polować na tych artystów jak Lenny Kravitz, jak Prince, jak Sting na żywo. Żeby ich usłyszeć. To jest szalenie ważne zwłaszcza dzisiaj, kiedy po epidemii koronawirusa będziemy długo wracać do normalności, jeżeli chodzi o cały przemysł kreatywny. To szalenie ważne, żeby znaleźć receptę jak sobie w tych nowych czasach z tym wszystkim poradzić. Bo świat stanął na głowie i również rozrywka będzie wyglądała zupełnie inaczej - mówił prezydent Trzaskowski podczas rozmowy z Wojciechem Mannem.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >