Zakaz odwiedzin grobów na Powązkach. "Fakt": Jarosław Kaczyński wjechał na cmentarz

Autor Mateusz Kobyłka - 11 Kwietnia 2020
Jarosław KaczyńskiŹródło: Piotr Molecki/East News

Prezes Prawa i Sprawiedliwości - Jarosław Kaczyński zignorował zakaz wstępu na Cmentarz Powązkowski. Jako jedyny mógł odwiedzić groby swoich bliskich przed świętami. Sprawę nagłośnił "Fakt"| www.wawainfo.pl - najnowsze informacje z Warszawy.

Prezes Kaczyński ignoruje zakaz wstępu

Mimo, że cmentarz na warszawskich Powązkach jest zamknięty dla odwiedzających, okazuje się, że zakaz nie dotyczy wszystkich. Prezes PiS, widziany był tam w towarzystwie swojej świty. Jak donosi "Fakt", Jarosław Kaczyński przejechał swoją limuzyną przez bramę cmentarną w piątkowe przedpołudnie. Z relacji zamieszczonej na portalu gazety wynika, że prezes jako jedyny mógł bez konsekewencji zapalić znicz na mogiłach swoich najbliższych.

Cmentarz zamknięty dla odwiedzających

W związku z zagrożeniem koronawirusem zabytkowy obiekt jest zakmnięty. Powązki zarządzane są przez Archidiecezję Warszawską. 2 kwietnia weszło rozporządzenie, które początkowo obowiązywało do 11 kwietnia, jednak zostało niedawno przedłużone do 19 kwietnia. Jedyną możliwością odstępstwa od tej reguły jest pogrzeb. Uroczystości są jednak obwarowane nakazem uczestniczenia w nich maksymalnie 5 osób.

Politycy komentują zachowanie Kaczyńskiego

Na rekacje nie trzeba było czekać. Swoje oburzenie na Twitterze wyraziła Barbara Nowacka, która nie mogła odwiedzić grobu swojej matki w 10 rocznicę jej śmierci:

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News