wawainfo.pl
przedsiębiorca

Fot. Jakub Kaminski/East News

Warszawski przedsiębiorca pozywa Skarb Państwa. W grę wchodzą duże pieniądze

12 Maja 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Warszawski przedsiębiorca, właściciel Orangetheory Fitness żąda od Skarbu Państwa niemal pół miliona złotych odszkodowania. Ma to być rekompensata za straty, jakie wywołała decyzja o zamknięciu wszystkich siłowni. | www.wawainfo.pl - wejdź po najwa

Sieć klubów fitness

Orangetheory Fitness, to sieć siłowni w Warszawie, które przeznaczone są dla zamożnych mieszkańców.  Osoby uczęszczające do klubów mają w nich dostęp do nowoczesnego sprzętu, a także mogą skorzystać z pomocy wyszkolonych przez specjalistów z USA trenerów. - Dlatego staram się zachować personel, bo jego nauka kosztowała majątek. Wypłacamy postojowe - tłumaczy reporterom TVN24 Radosław Jarmuła, właściciel sieci OTF. Miał w planach otwarcie trzeciego punktu w stolicy.

Ogromne straty

W piątek 13 marca premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od niedzieli 15 marca w związku z epidemią COVID-19 siłownie i kluby fitness będą zamknięte do odwołania. Z tego powodu przychody firmy Radosława Jarmuły i jego siostry spadły do zera. Oprócz pracowników właściciel sieci siłowni ma do opłacenia koszty trzech lokali. Jarmuła prawdopodobnie jako pierwszy przedsiębiorca zdecydował się pozwać w związku z tym Skarb Państwa.

Wysokie odszkodowanie

W poniedziałek pozew został wysłany do Sądu Okręgowego w Warszawie. Właściciel sieci siłowni domaga się dwóch należności. Jak podaje TVN24, pierwsza to 274 tys. zł odszkodowania. Właśnie na tyle właściciele siłowni oszacowali koszty, które ponieśli w marcu 2020 roku w związku z zamknięciem przez rząd wszystkich siłowni w kraju. W tę kwotę wliczono czynsze, koszty obsługi lokali, wynagrodzenie pracowników, a także inne świadczenia. Druga żądana kwota to  184 tys. zł, które wyliczono na podstawie zysku osiągniętego w analogicznym okresie 2019 roku.

Czy przedsiębiorca uzyska odszkodowanie?

Adwokat reprezentujący Orangetheory Fitness wierzy w powodzenie i wygranie tej sprawy. - Jest to niezbadany teren. Musimy przetrzeć szlaki, zobaczyć, w którym kierunku pójdzie linia orzecznicza. Ale jesteśmy przekonani, że mamy dużą szansę wywalczyć odszkodowanie dla naszego klienta - tłumaczy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Śmigłowiec LPR (zdjęcie ilustracyjne)

Wiadomości

Mężczyzna spadł z mostu Poniatowskiego. Nie żyje

Czytaj więcej >
Akcja służb w Lesie Kabackim (zdj. ilustracyjne)

Wiadomości

23-letnia Karolina nie żyje. Jej ciało znaleziono w Lesie Kabackim

Czytaj więcej >
W Warszawie trwa protest Agrounii.

Wiadomości

Akcja rolników w Warszawie, są mocno wkurzeni. Przyjechali przed Biedronki i rozdają ziemniaki

Czytaj więcej >
Pół nagi mężczyzna na Grochowie zaniepokoił wiernych z pobliskiego kościoła.

Wiadomości

Skandal podczas mszy świętej. Przed kościołem nagle pojawił się rozebrany mężczyzna

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

Czytaj więcej >
W centrum Warszawy postawiono canoe.

Wiadomości

W Warszawie w środku miasta nagle pojawiła się łódka. O co chodzi?

Czytaj więcej >