wawainfo.pl
pościg

policja płock

Pędził 200 km/h, jechał na jednym kole. Spektakularny pościg za motocyklistą. WIDEO

15 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

Pościg za uciekającym motocyklistą, który lekceważył przepisy ruchu drogowego. Do spektakularnej akcji z udziałem policjantów z grupy "Speed" doszło w okolicach Płocka. Mężczyzna został zatrzymany, grożą mu poważne konsekwencje. |

Pościg za piratem drogowym

Grupa "Speed", to specjalna komórka policyjna, specjalizująca się w przeciwdziałaniu niebezpiecznym zachowaniom na drodze. Patrol tej jednostki zauważył motocyklistę, który poruszał się ze znaczną prędkością. Jadąc 160 km/h na jednym kole stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policjanci ruszyli za nim w pościg, który trwał kilkanaście minut.

Nie miał uprawnień

Kierujący ścigaczem rozwijał podczas swojej ucieczki prędkość powyżej 200 km/h wymijając przy tym inne samochody. Wielokrotnie złamał przepisy i za nic miał zdrowie i życie innych kierowców oraz pieszych. Z dużą prędkością wyprzedził inny pojazd na przejściu. Jego przygoda skończyła się jednak dosyć szybko. Nie opanował maszyny i wylądował na jezdni, nie odnosząc przy tym żadnych obrażeń. Tę wersję potwierdziła w rozmowie telefonicznej oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Płocku mł. asp. Marta Lewandowska. - Potwierdzam, że taka sytuacja miała miejsce. Na naszej stronie zamieściliśmy nagranie z pościgu, widać na nim fragmenty, w których motocyklista popełnia poważne wykroczenia drogowe - powiedziała. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania motocyklem.

Grożą mu poważne konsekwencje

Teraz 35-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Mieszkańcowi powiatu płockiego grozi za ten wyczyn nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Co więcej, w świetle obecnych przepisów o zakazie bezpodstawnego przemieszczania się może zostać ukarany kwotą do 30 tys. zł. O wymiarze kary zadecydują sąd i Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Akcja służb w Lesie Kabackim (zdj. ilustracyjne)

Wiadomości

23-letnia Karolina nie żyje. Jej ciało znaleziono w Lesie Kabackim

Czytaj więcej >
W Warszawie trwa protest Agrounii.

Wiadomości

Akcja rolników w Warszawie, są mocno wkurzeni. Przyjechali przed Biedronki i rozdają ziemniaki

Czytaj więcej >
Pół nagi mężczyzna na Grochowie zaniepokoił wiernych z pobliskiego kościoła.

Wiadomości

Skandal podczas mszy świętej. Przed kościołem nagle pojawił się rozebrany mężczyzna

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

Czytaj więcej >
W centrum Warszawy postawiono canoe.

Wiadomości

W Warszawie w środku miasta nagle pojawiła się łódka. O co chodzi?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromny paraliż w Warszawie. Opóźnione autobusy, korek na kilkanaście kilometrów. Wszystko przez ulewę

Czytaj więcej >