Cala Polska w żółtej strefie. Jakie będą obostrzenia? Co musimy wiedzieć

Autor Julian Bakuła - 8 Października 2020
Polska w żółtej strefie: od soboty (10.10) podwyższony rygor sanitarny obejmie cały kraj.Źródło: Pixabay

Polska w żółtej strefie - restrykcje ograniczone dotychczas jedynie do części powiatów obejmą od soboty (10.10) cały kraj. Kanceleria Prezesa Rady Ministrów przypomina, jakie obostrzenia obowiązują w żółtej strefie. Warto zapoznać się z wytycznymi rządu, abyśmy nie byli zaskoczeni zmianami, które od soboty obejmą całą Polskę.

Polska w żółtej strefie - zaostrzenie restrykcji obejmie do soboty (10.10) cały kraj

Polska w żółtej strefie - tak będzie wyglądać sytuacja całego kraju już od soboty (10.10). Podczas czwartkowej (08.10) konferencji prasowej prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podał do wiadomości publicznej informację o wprowadzeniu restrykcji i obostrzeń sanitarnych zarezerwowanych dotychczas jedynie dla części powiatów zaliczonych do strefy żółtej na terenie całej Polski. Wiąże się z drastycznymi wzrostami liczby potwierdzonych przypadków zakażenia koronawiursem w ostatnich dniach. W czwartek odnotowano 4 280 nowych, potwierdzonych przypadków koronawirusa oraz 76 kolejnych zgonów spowodowanych przez COVID-19 lub przez COVID-19 w połączeniu z chorobami współistniejącymi. Najwięcej zakażeń (598) po raz kolejny wykryto w województwie mazowieckim.

Dzisiaj grzeje:
1. Stało się, właśnie potwierdzono. Spełnia się czarny scenariusz, będą spore zmiany. Polska z obostrzeniami
2. Ikea rozpoczęła sprzedaż nietypowych akcesoriów. Sieć chce, żeby klienci wyglądali stylowo
3. Ministerstwo Edukacji wydało pilny komunikat. Chodzi o zamknięcie szkół

Polska w żółtej strefie - co to oznacza dla mieszkańców?

W związku z zapowiadanym na sobotę (10.10) zaliczeniem całej Polski do strefy żółtej w kraju obowiązywać będą zaostrzone restrykcje mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Większość z nich znamy już z kwietniowego okresu kwarantanny i "zamrożenia" gospodarki, od tego czasu - w związku ze stopniowym znoszeniem części obostrzeń - niektórzy Polacy mogli zdążyć o nich zapomnieć lub odzwyczaić się od nich. Z czwartkowego (08.10) komunikatu opublikowanego na Twitterze przez Kancelarię Premiera możemy dowiedzieć się, na jakie restrykcje powinniśmy się przygotować. Od soboty nie będzie od nich wolne żadne miejsce w kraju.

W związku z tym w miejsach publicznych - także na otwartym powietrzu - obowiązywać będzie nakaz zasłaniania ust i nosa, np. za pomocą maseczki ochronnej czy przyłbicy. Na imprezach okolicznościowych obowiązywać będzie 75-osobowy limit gości, a na zgromadzeniach publicznych - 150-osobowy, przy czym dystans między różnymi zgromadzeniami będzie musiał wynosić co najmniej 100 metrów, co ma zabobiec obchodzeniu zakazu poprzez rejestrowanie kilku zgromadzeń w tym samym miejscu. Limit gości wprowadzony zostanie od soboty także w restauracjach i innych lokalach gastronomicznych i będzie obliczany w oparciu o powierzchnię lokali - będzie mogła tam przebywać 1 osoba na 4 metry kwadratowe. Z kolei w wydarzeniach kulturalnych odbywających się w przestrzeniach zamkniętych - np. w kinie - będzie mogła brać udział 1/4 publiczności. Limit uczestników wydarzeń kulturalnych w plenerze wynosić będzie 100 osób.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Doniesienia mediów są bardzo przykre. Ewa Drzyzga zdruzgotana, nieoficjalne przecieki dotyczą jej rodziny
  2. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo
  3. Jasnowidz Jackowski ostrzega: ten tydzień będzie kluczowy. Zapadnie nagła decyzja, zmieni losy Polaków
  4. Szykujcie się na ogromne utrudnienia. Drogi będą zablokowane, ludzie wyjdą na ulice
  5. Wyszedł na spacer, znalazł martwego kolegę. Porażające odkrycie w Warszawie
  6. Ujawniono prawdziwą liczbę infekcji Covid-19. Ma się nijak do oficjalnej
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News