Porażające doniesienia Polsatu. Pokazali w jakich warunkach żyje rodzina. Łzy same cisną się do oczu

Autor Karolina Kraushar - 18 Czerwca 2020
Nie mają bieżącej wody, ani ogrzewania. Budynek, w którym mieszkają grozi zawaleniuŹródło: pixabay

Niepokojące doniesienia telewizji Polsat. Warunki w jakich żyją mieszkańcy przedwojennej kamienicy w Konstancinie-Jeziornie przerażają. Lokatorzy nie mają dostępu do bieżącej wody, toaletę mają poza budynkiem, a w wodę muszą zaopatrywać się w studni. Dodatkowo budynek został wyłączony z użytku. Niestety mimo to w kamienicy nadal przebywają lokatorzy, którzy nie mają się gdzie podziać. Sprawę nagłośnił Polsat w programie "Interwencja"

Polsat nagłaśnia sprawę lokatorów

W kamienicy znajdującej się w centrum miasta przy ul. Prusa mieszka pięć rodzin. Jak informuje Polsat zdarza się, że nocują tam osoby bezdomne i narkomani. Do budynku nie jest doprowadzona kanalizacja, wodociągi ani centralne ogrzewanie. - Sama mieszkam na górze, bo lokatorzy powymierali. Noszę wodę po schodach, noszę drzewo, noszę węgiel. Każdą kroplę, którą wniosę, muszę wynieść, bo nie ma odpływu. Ja już po tych schodach krętych na pierwsze piętro nie daję rady – powiedziała stacji Polsat pani Ewa, która od 70 lat zamieszkuje kamienicę.

Dzisiaj grzeje:
1. Tłumy rzucą się na Biedronkę. Arbuz, olej, delicje, mleko, soki za złotówkę
2. Płaca minimalna do zmiany. Rząd ma coraz mniej czasu, jest konkretna data

Kamienica grozi zawaleniem

Jak dowiedział się Polsat budynek grozi zawaleniu, a jego mieszkańcy powinni się jak najszybciej stamtąd wynieść. Niestety nie mogą dokąd się przenieść, więc zostają w kamienicy, która stanowi dla nich ogromne zagrożenie. Jak donosi "Interwencja" Polsatu właścicielami posesji są osoby prywatne. Kamienicę odziedziczyło rodzeństwo, które szuka pozostałych spadkobierców.

Lokatorzy proszą Polsat o pomoc

- Budynek jest własnością prywatną. Został odziedziczony przez rodzeństwo nie najbogatsze. Na wniosek współwłaścicielki został on wyłączony z użytkowania, ponieważ jest w złym stanie technicznym – przekazał Polsatowi Albert Olbrycht, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Piasecznie. - Byliśmy na listach oczekujących do otrzymania mieszkań, ale jak się odezwał właściciel, listy raptownie zginęły – przekazała stacji Polsat pani Ewa, lokatorka kamienicy od ponad 20 lat.

Strażnicy miejscy przeżyli chwile grozy. Łoś biegał pomiędzy autamiStrażnicy miejscy przeżyli chwile grozy. Łoś biegał pomiędzy autamiCzytaj dalej

Sprawa trafi do sądu

- Gmina nie wie, czy właściciel nieruchomości wypowiedział umowy tym rodzinom, czy też nie. Na właścicielu nieruchomości spoczywa dzisiaj obowiązek dania im lokali zamiennych. I teraz pytanie: co zrobił właściciel? Nie wiemy. Jeżeli wypowiedział umowy, a oni się nie wyprowadzili, to w przypadku nie opróżnienia mieszkania prawdopodobnie pójdzie do sądu o nakaz eksmisji i wyrok sądu pokaże, kto ma dać lokale zamienne: właściciel nieruchomości czy też gmina - mówi Polsatowi Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancina-Jeziorna.

Burmistrz w Polsacie: gmina nie ma lokali

Jak udało się dowiedzieć stacji Polsat gmina w tym przypadku nie ma obowiązku zapewnienia lokali socjalnych. Nadzór budowlany nakłada obowiązek opróżnienia lokalu na właściciela. Decyzja w sprawie kamienicy przy ul. Prusa został wysłana również do starostwa i burmistrza. Według informacji jakie burmistrz przekazał Polsatowi obecnie gmina nie posiada lokali zastępczych. Jak donosi Polsat spadkobierców kamienicy jest sześciu, dwoje z nich - rodzeństwo nie eksmituje lokatorów, ponieważ nie ma dokąd, podobnie jak burmistrz. O losach mieszkańców kamienicy zadecyduje sąd, jeśli sprawa tam trafi.

Zaskakująca wizja Jackowskiego. Jasnowdz mówi o ogromnym błędzie. Co się wydarzy?Zaskakująca wizja Jackowskiego. Jasnowdz mówi o ogromnym błędzie. Co się wydarzy?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiadomości TVP bezwzględnie skrytykowane tuż przed drugą turą wyborów. Pojawiły się dziesiątki skarg
  2. Media przekazują wstrząsające wiadomości. Zmarł kultowy gwiazdor, idol tysięcy osób, fani w żałobie
  3. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  4. Niewyobrażalna zbrodnia w solarium. Pracownica będzie miała traumę na całe życie
  5. Uwaga, wyłączą prąd na Mazowszu. Piaseczno i okolice bez prądu
  6. Ogromna katastrofa, na miejscu 11 zastępów straży i 10 karetek. Trwa dramatyczna akcja służb
Najnowsze doniesienia o bonie 500 plus. Wiemy jak ma wyglądać, kto go dostanieNajnowsze doniesienia o bonie 500 plus. Wiemy jak ma wyglądać, kto go dostanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News