Niecodzienny pomysł policjantów z Mazowsza. Wsparli ZOO i jednocześnie pomogli dzieciom

Autor Alicja Guz - 24 Kwietnia 2020
policjanci wsparli płockie zooŹródło: ZOO Płock, fot. Leszek Bukowski

Niecodzienny pomysł policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku. Kupili 120 biletów do miejskiego ZOO i przekazali je dyrekcji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Płocku. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje z Warszawy i Mazowsza.

Płocki Ogród Zoologiczny ma poważny problem

ZOO w Płocku, podobnie jak inne ogrody zoologiczne, znalazło się w trudnej sytuacji. W związku z panującą w kraju epidemią jest zamknięte dla zwiedzających, a brak odwiedzających jest równoznaczny z brakiem wpływów, które zapewniają stabilność działalności ZOO. By ratować budżet, płocki ogród zoologiczny uruchomił sprzedaż biletów, które można wykorzystać w ciągu 365 dni od daty zakupu.

Policja na pomoc zwierzętom

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku nie pozostali obojętni na trudną sytuację płockiego ZOO. - Policjanci w swej codziennej służbie kierują się przede wszystkim empatią i chęcią niesienia pomocy potrzebującym - informują funkcjonariusze. Dlatego wspólnie zebrali pieniądze i kupili 120 biletów upoważniających do odwiedzin miejskiego ZOO.

Ku radości dzieci

Zakupione przez policjantów bilety wywołały radość nie tylko u pracowników ZOO, ale przede wszystkim u dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Płocku. To właśnie na ręce dyrekcji tego ośrodka funkcjonariusze przekazali bilety wstępu. Dzieci będą miały okazję odwiedzić zwierzęta w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w ciągu 365 dni od daty zakupu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News