wawainfo.pl
policjanci wsparli płockie zoo

ZOO Płock, fot. Leszek Bukowski

Niecodzienny pomysł policjantów z Mazowsza. Wsparli ZOO i jednocześnie pomogli dzieciom

24 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Niecodzienny pomysł policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku. Kupili 120 biletów do miejskiego ZOO i przekazali je dyrekcji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Płocku. | www.w

Płocki Ogród Zoologiczny ma poważny problem

ZOO w Płocku, podobnie jak inne ogrody zoologiczne, znalazło się w trudnej sytuacji. W związku z panującą w kraju epidemią jest zamknięte dla zwiedzających, a brak odwiedzających jest równoznaczny z brakiem wpływów, które zapewniają stabilność działalności ZOO. By ratować budżet, płocki ogród zoologiczny uruchomił sprzedaż biletów, które można wykorzystać w ciągu 365 dni od daty zakupu.

Policja na pomoc zwierzętom

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku nie pozostali obojętni na trudną sytuację płockiego ZOO. - Policjanci w swej codziennej służbie kierują się przede wszystkim empatią i chęcią niesienia pomocy potrzebującym - informują funkcjonariusze. Dlatego wspólnie zebrali pieniądze i kupili 120 biletów upoważniających do odwiedzin miejskiego ZOO.

Ku radości dzieci

Zakupione przez policjantów bilety wywołały radość nie tylko u pracowników ZOO, ale przede wszystkim u dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Płocku. To właśnie na ręce dyrekcji tego ośrodka funkcjonariusze przekazali bilety wstępu. Dzieci będą miały okazję odwiedzić zwierzęta w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w ciągu 365 dni od daty zakupu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Alicja GuzAutor

Alicja Guz jest redaktorką strony. Zanim zaczęła swoją przygodę z Wawa Info pracowała jako copywriter oraz specjalista ds. Public Relations. Pierwsze doświadczenia w zawodzie zdobywała podczas studiów dziennikarskich na UMCS w Lublin

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >