Nie chciała spełniać życzeń, więc została wyrzucona. Złota rybka w stawie na Polu Mokotowskim

Autor Kamil Matuszak - 5 Listopada 2020
Złota rybka na Polu MokotowskimŹródło: Edward Marshall/REX

Złota rybka powinna uszczęśliwić każdego, kto zdecydował się na jej zakup. Okazuje się jednak, że nie każdy właściciel potrafi pogodzić się z tym, że zwierzę tak naprawdę nie spełnia życzeń. Dowodem na niezadowolenie jednego z posiadaczy małego stworzenia jest odkrycie, jakiego dokonano w oczku wodnym w parku na Polu Mokotowskim.

Złota rybka

Baśnie próbują wmawiać nam, że niektóre rybki to stworzenia magiczne. Co w przypadku, gdy nie chcą spełniać życzeń? Albo po prostu się nam znudzą? Okazuje się, że część właścicieli pozbywa się swoich zwierzątek. Właśnie na takie odkrycie natrafiono w oczku na Polu Mokotowskim.

Rybkę wyłowiono w ubiegłym tygodniu. Przedstawiciel egzotycznego gatunku nie przetrwałby samodzielnie poza akwarium. Dobrze, że stworzeniem zajęli się ekolodzy z grupy Łowcy Obcych.

Premier zajął stanowisko w sprawie marszu 11 listopada w Warszawie. Ważny apel do organizatorówPremier zajął stanowisko w sprawie marszu 11 listopada w Warszawie. Ważny apel do organizatorówCzytaj dalej

Jak rybka znalazła się w oczku wodnym na Polu Mokotowskim?

Biedny wyrzutek stał się ofiarą nieodpowiedzialności i nieudolności jakiegoś akwarysty. Właściciel nie potrafił dobrze zaopiekować się rybą, dlatego postanowił się jej pozbyć. Okazuje się, że nie jest to pierwszy przypadek - ludzie niespodziewanie często decydują się na likwidację swojego akwarium przez wyrzucenie zawartości np. do stawu.

Na szczęście są w stolicy bohaterowie, którzy wyłapują takie sytuacje i starają się pomóc osieroconym stworzeniom, takim jak choćby rybki.

Dzisiaj grzeje:
1.Pilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspiranta
2. Nie będzie Bożego Narodzenia? Rząd wygadał się na temat przemieszczania się podczas świąt
3. Do sieci wyciekła rozmowa z karetki. Ratownicy potrzebowali pomocy, końcówka rozmowy ubawi was do łez

Łowcy Obcych to ekologiczni bohaterowie

Łowcy Obcych to działająca w formie wolontariatu grupa ratowników zwierząt. Ratują oni egzotyczne okazy i opiekują się nimi tak długo, aż wrócą do pełnego zdrowia. Bardzo często to proces długi i żmudny. Obecność nietypowych gatunków w naszych wodach to wcale nie tak rzadki przypadek.

- Rybka odłowiona na Polu Mokotowskim to nie jest ewenement. Bardzo często zdarzają się takie znaleziska. W zeszłym roku odłowiliśmy tu ponad 130 mieczyków i molinezji, popularnych ryb akwariowych. Po kwarantannie i powrocie do zdrowia znalazły nowe domy w akwariach edukacyjnych w szkołach i przedszkolach, gdzie uczą odpowiedzialności najmłodszych, a jednocześnie otrzymują dom będący uzupełnieniem braku specjalistycznych schronisk dla ryb akwariowych w Polsce - mówi Rafał Maciaszek, doktorant w Instytucie Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie, inicjator projektu Łowca Obcych.

Prawie tysiąc nauczycieli z Warszawy zakażonych koronawirusem. Ratusz właśnie pokazał najnowsze danePrawie tysiąc nauczycieli z Warszawy zakażonych koronawirusem. Ratusz właśnie pokazał najnowsze daneCzytaj dalej

Wypuszczanie zwierząt "na wolność" to ogromny problem

Okazuje się, że wyrzucanie przez ludzi takich zwierząt to ogromny problem. Większość może o tym nie wiedzieć, ale pozbycie się żółwia czy rybki jest takim samym czynem karalnym, jak porzucenie psa. - Bywa, że to pozbywanie się niektórych podopiecznych odbywa się na oczach dziecka - rybka wypuszczana jest "na wolność" - kontynuuje Maciaszek.

Wolność wcale nie oznacza lepszego życia. Zdecydowanie częściej to tortury i narażenie na infekcje pasożytnicze. Co doprowadzić może do nagłej śmierci. Łowcy Obcych starają się nie tylko ratować zwierzęta, ale też edukować młodzież i uczulać na problem odpowiedzialności na żywe organizmy.

Wyrzucenie zawartości akwarium, które się nam znudziło, to nie tylko czyn nieetyczny i nielegalny, który skutkować może mandatem, ale też działalność na niekorzyść środowiska, co podkreśla Maciaszek.

Jak ma się rybka z Pola Mokotowskiego?

Co stało się ze złotą rybką z Pola Mokotowskiego? Znajduje się ona w dobrej kondycji - ma delikatne poparzenia skóry i po kąpieli leczniczej wraca do zdrowia. Mamy nadzieję, że to jedna z ostatnich ofiar tak nieodpowiedzialnego zachowania amatora akwarystyki.

Narodowa kwarantanna możliwa za 7 lub 14 dni. Morawiecki o obostrzeniach podczas konferencji na Stadionie NarodowymNarodowa kwarantanna możliwa za 7 lub 14 dni. Morawiecki o obostrzeniach podczas konferencji na Stadionie NarodowymCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerytura z limitami, są konkretne liczby. Przekroczysz jedną z nich i mogą nawet zabrać pieniądze
  2. Policjanci podejrzewali porwanie - prawda była zupełnie inna
  3. Paraliż centrum Warszawy. Niespodziewane wydarzenie w stolicy, na miejsce natychmiast ruszyła policja
  4. Profesor nie wpuścił na wykład studentów. Skandal na UW, wszystko dlatego, że mieli logo strajku kobiet
  5. Premier przed chwilą ogłosił nowe restrykcje. Zamknięte galerie handlowe, kina i obiekty kultury
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Ile zarabia Jan Bednarek? Polak ma mieć w kontrakcie bardzo ciekawą klauzulę

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News