wawainfo.pl
Polacy założyli maseczkę na pomnik Józefa Piłsudskiego

zdjęcie z lewej (Wikipedia, By Skabiczewski - Own work) / zdjęcie z prawej (Pixabay)

Marszałek Piłsudski... w maseczce. Kto za tym stoi?

3 Października 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Polacy w ostatnich miesiącach upodobali sobie pomniki znanych postaci. Po tęczowych zdobieniach warszawskich pomników przyszła kolej na Józefa Piłsudskiego w Mławie. Otrzymał on dodatkowy atrybut - maseczkę ochronną na twarz. Czy ten happeni

Polacy przyozdabiają pomniki

Polacy w ostatnich miesiącach bardzo często wykorzystują pomniki znanych postaci do akcji happeningowych. Nie tak dawno głośno było o warszawskich pomnikach, na których w lipcu umieszczono flagi LGBT+. Tęczowe dekoracje widniały wówczas na pomnikach: warszawskich syrenek, Mikołaja Kopernika, Wincentego Witosa, Jana Kilińskiego oraz Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża. To zdarzenie wywołało burzę w opinii publicznej. Zabieg aktywistów postrzegany był za bezczeszczenie cokołów i obrazę uczuć religijnych. Doszło nawet do tego, że przy jednym z pomników pojawiła się... policyjna obstawa.

Piłsudski w maseczce

W piątkowy wieczór jedna z czytelniczek portalu naszamlawa.pl przesłała do redakcji zdjęcie pomnika Józefa Piłsudskiego. Widoczny na zdjęciu marszałek ma... usta zasłonięte maseczką ochronną. Jak widać, moda na przyozdabianie pomników, dotarła już do Mławy. Czy zamyśle autora było przedstawienie, w jakich czasach obecnie żyjemy? Czy maseczka na ustach wybitnej postaci miała być zachętą do przestrzegania reżimu sanitarnego? A może był to zwyczajny żart? Nasuwa się więc pytanie, czy taki sposób przedstawiania emocji bądź walki w jakiejś konkretnej sprawie jest dopuszczalny? Czy każdy "ozdobiony" pomnik obraża uczucia? Jakie jest wasze zdanie w tej kwestii? Podzielcie się z nami swoimi odczuciami w komentarzach na Facebooku!

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >