wawainfo.pl
Zmarły medyk

parafia

Rodzina i duchowni żegnają medyka, który zmarł z powodu koronawirusa. Ważny apel żony [TRANSMISJA MSZY]

18 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Na godzinę 15 zaplanowano pogrzeb fizjoterapeuty, który zmarł z powodu choroby wywołanej koronawirusem. Ś.P. Robert zostanie pochowany w miejscowości Jedlnia-Letnisko. Rodzina zaapelowała, by nie przychodzić na uroczystość i wziąć udział w transmis

Pogrzeb fizjoterapeuty z Radomia

45-letni fizjoterapeuta, to pierwsza ofiara COVID-19 wśród personelu medycznego w Polsce. Jego śmierć wstrząsnęła wieloma osobami. Mężczyzna pracował między innymi w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Informacja o jego śmierci trafiła do opinii publicznej w czwartek. W piątek poznaliśmy datę jego pogrzebu. Ceremonia odbędzie się w sobotę 18 kwietnia o godzinie 15. Msza święta zostanie odprawiona w kościele w Jedlni-Letnisko. Po mszy trumna z ciałem zmarłego zostanie odprowadzona na miejscowy cmentarz. 

Ważny apel rodziny

Zmarły osierocił dwójkę dzieci i żonę. Na facebooku rodzina zaapelowała by nie przychodzić na mszę, tylko oglądać transmisję za pośrednictwem internetu. - Bardzo proszę osoby, które planują uczestniczyć we mszy pogrzebowej mojego Męża , aby uczyniły to poprzez łącza internetowe. Chodzi o bezpieczeństwo Państwa i możliwość uczestnictwa najbliższej rodziny - poinformowała w mediach społecznościowych żona 45-latka.

Przyjaciele zorganizowali zbiórkę

Przyjaciele rodziny zorganizowali w internecie zbiórkę pieniędzy, które mają pomóc przetrwać im te ciężkie chwile. Na stronie zrzutka.pl czytamy: "Na zawsze pozostanie w sercach rodziny, przyjaciół, znajomych, jak i osób którym niósł pomoc. Dzisiaj, w tym trudnym okresie to również my chcemy pomoc i prosimy Was, ludzi o ogromnych sercach o wsparcie - dla jego rodziny".

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >