"Prestiżowa wytrzeźwiałka w Warszawie". Cena za pobyt, jak w luksusowym hotelu w centrum

Autor Alicja Guz - 23 Września 2020
Podwyżki w Warszawie obejma KolskąŹródło: bezpieczna.um.warszawa.pl

Podwyżki w Warszawie obejmą również opłaty za pobyt w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych na Kolskiej. Za jeden raz na "wytrzeźwiałce" trzeba będzie zapłacić ponad 316 zł, czyli mniej więcej tyle, ile za nocleg w czterogwiazdkowym hotelu w centrum miasta.

Podwyżki w Warszawie obejmą też "wytrzeźwiałkę"

Podwyżki w Warszawie dotknął również izby wytrzeźwień. W czwartek 24 września Rada Miasta zajmie się projektem uchwały w sprawie wysokości opłat związanych z pobytem w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych. Radni proponują podniesienie kwoty za jednorazowy pobyt do 316,12 zł. Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały, jest to górny pułap opłaty za jednorazowy pobyt w izbie wytrzeźwień wyznaczony przez Ministerstwo Zdrowia obwieszczeniem z 29 stycznia 2020 roku.

"Wytrzeźwiałka" w cenie hotelu

Wysokość kwoty można porównać do opłaty za pobyt w luksusowym, czterogwiazdkowym hotelu w centrum Warszawy. Warto jednak zaznaczyć, że wzrost opłaty za pobyt w "wytrzeźwiałce" nie jest duży. Do tej pory za pobyt na Kolskiej trzeba było zapłacić 298,18 zł.

Będzie drożej na Kolskiej

Projekt uchwały zakłada również wzrost opłat dla osób korzystających z pomocy w Dziale Przerywania Ciągów Alkoholowych. Pacjent tego działu ma możliwość bezpiecznego (pod kontrolą medyczną i przy psychologicznym wsparciu) odtrucia. Do tej pory za dobę trzeba było zapłacić 350 zł. Projekt uchwały zakłada jednak znaczne zmiany. "W zakresie kosztu pobytu osoby przyjętej do Działu Przerywania Ciągów Alkoholowych proponuje się stawkę odpłatności na poziomie kwot 450,00 zł i 400,00 zł za 1 dobę w zależności od standardu pokoju (pokój 1-osobowy lub pokój 2-osobowy). W zależności od ilości zaprogramowanych dni pobytu (maksymalnie do 7 dni) koszt dobowy malałby (proporcjonalnie do dłuższego pobytu) do poziomu 310 zł (pokój 1 - osobowy) i 248 zł (pokój 2 – osobowy)" czytamy w uzasadnieniu projektu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News