wawainfo.pl > Wiadomości > Trzaskowski przekłada decyzję o rozszerzeniu strefy płatnego parkowania. Powiedział do kiedy
Alicja Guz
Alicja Guz 19.03.2022 03:25

Trzaskowski przekłada decyzję o rozszerzeniu strefy płatnego parkowania. Powiedział do kiedy

parkomat
Pixabay

Będą zmiany, ale później

- Przed epidemią zapowiadałem, że strefa płatnego parkowania będzie rozszerzona. Warszawiacy tego oczekują i prowadzone są cały czas prace i analizy. Ale nie będziemy wprowadzali płatnego parkowania w innych strefach w czasie epidemii - poinformował na konferencji prasowej prezydent miasta Rafał Trzaskowski.

Potrzebne miejsca do parkowania

Podczas konferencji Rafał Trzaskowski zaznaczył, że obecnie najważniejsze jest to, żeby w centrum miasta była możliwość znalezienia miejsca do parkowania. - W tej chwili w Warszawie tak jest. Ale z naszych analiz wynika, że pomimo mniejszego ruchu na ulicach większość strefy jest zajęta, ponieważ mieszkańcy mają wykupione abonamenty - powiedział.

Strefa Płatnego Parkowania w Warszawie

Strefa płatnego parkowania niestrzeżonego to obszar, w którym obowiązują opłaty za parkowanie. Została stworzona po to, aby zwiększyć rotację samochodów w obrębie ulic, przy których brakuje miejsc parkingowych. Na razie w Warszawie są dwa takie obszary. Przypominamy, które ulice wchodzą w ich skład:

  • Obszar pierwszy: Alejami Jerozolimskimi od ulicy Grzymały-Sokołowskiego, Żelazną, al. Solidarności, Andersa, Muranowską, Bonifraterską, Słomińskiego do lewego brzegu Wisły, a dalej wzdłuż lewego brzegu Wisły do wysokości ulicy Wilanowskiej, dalej ulicą Solec, Czerniakowską, 29 Listopada, Szwoleżerów, Myśliwiecką, al. Armii Ludowej, Alejami Ujazdowskimi, Belwederską, Spacerową, Słoneczną, Dworkową, Smetany, Belgijską, Puławską, Racławicką do ulicy Bałuckiego, Bałuckiego (od ulicy Wiktorskiej), Różaną, Grażyny, Olesińską, Sandomierską, Olszewską, Puławską, Waryńskiego, al. Armii Ludowej, al. Niepodległości, Koszykową, Raszyńską, Filtrową, Akademicką, Grójecką, Kopińską, Grzymały-Sokołowskiego wraz z tymi ulicami granicznymi;

  • Obszar drugi: al. Solidarności od ulicy Sierakowskiego, Targową do wiaduktu kolejowego, dalej wzdłuż nasypu kolejowego do ulicy Zamoyskiego, Zamoyskiego od wiaduktu kolejowego, Jagiellońską, Kępną, Wrzesińską, Okrzei, Sierakowskiego wraz z tymi ulicami granicznymi.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.