wawainfo.pl
parkomat

Pixabay

Trzaskowski przekłada decyzję o rozszerzeniu strefy płatnego parkowania. Powiedział do kiedy

24 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Dopóki w kraju panuje epidemia koronawirusa, Strefa Płatnego Parkowania w Warszawie nie zostanie rozszerzona. Prezydent stolicy zapowiada, że stanie się to dopiero po opanowaniu sytuacji związanej z SARS-CoV-2. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważni

Będą zmiany, ale później

- Przed epidemią zapowiadałem, że strefa płatnego parkowania będzie rozszerzona. Warszawiacy tego oczekują i prowadzone są cały czas prace i analizy. Ale nie będziemy wprowadzali płatnego parkowania w innych strefach w czasie epidemii - poinformował na konferencji prasowej prezydent miasta Rafał Trzaskowski.

Potrzebne miejsca do parkowania

Podczas konferencji Rafał Trzaskowski zaznaczył, że obecnie najważniejsze jest to, żeby w centrum miasta była możliwość znalezienia miejsca do parkowania. - W tej chwili w Warszawie tak jest. Ale z naszych analiz wynika, że pomimo mniejszego ruchu na ulicach większość strefy jest zajęta, ponieważ mieszkańcy mają wykupione abonamenty - powiedział.

Strefa Płatnego Parkowania w Warszawie

Strefa płatnego parkowania niestrzeżonego to obszar, w którym obowiązują opłaty za parkowanie. Została stworzona po to, aby zwiększyć rotację samochodów w obrębie ulic, przy których brakuje miejsc parkingowych. Na razie w Warszawie są dwa takie obszary. Przypominamy, które ulice wchodzą w ich skład:

  • Obszar pierwszy: Alejami Jerozolimskimi od ulicy Grzymały-Sokołowskiego, Żelazną, al. Solidarności, Andersa, Muranowską, Bonifraterską, Słomińskiego do lewego brzegu Wisły, a dalej wzdłuż lewego brzegu Wisły do wysokości ulicy Wilanowskiej, dalej ulicą Solec, Czerniakowską, 29 Listopada, Szwoleżerów, Myśliwiecką, al. Armii Ludowej, Alejami Ujazdowskimi, Belwederską, Spacerową, Słoneczną, Dworkową, Smetany, Belgijską, Puławską, Racławicką do ulicy Bałuckiego, Bałuckiego (od ulicy Wiktorskiej), Różaną, Grażyny, Olesińską, Sandomierską, Olszewską, Puławską, Waryńskiego, al. Armii Ludowej, al. Niepodległości, Koszykową, Raszyńską, Filtrową, Akademicką, Grójecką, Kopińską, Grzymały-Sokołowskiego wraz z tymi ulicami granicznymi;

  • Obszar drugi: al. Solidarności od ulicy Sierakowskiego, Targową do wiaduktu kolejowego, dalej wzdłuż nasypu kolejowego do ulicy Zamoyskiego, Zamoyskiego od wiaduktu kolejowego, Jagiellońską, Kępną, Wrzesińską, Okrzei, Sierakowskiego wraz z tymi ulicami granicznymi.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Kardynał Stefan Wyszyński beatyfikowany

Wiadomości

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już wkrótce. Episkopat podał szczegóły

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Karambol na S8. Zablokowana droga w kierunku Poznania

Czytaj więcej >
PIOTR GRZYBOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Poważna awaria wodociągów na Pradze-Południe. Zalane ulice, samochody i tramwaje kierowane na objazdy

Czytaj więcej >
Nocna akcja policji rzecznej w okolicy mostu Poniatowskiego w Warszawie

Wiadomości

W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

Czytaj więcej >
Wypadek na S7

Wiadomości

Koszmarny wypadek na S7, służby nie miały wyjścia, wykorzystano psy tropiące. Zderzenie trzech pojazdów

Czytaj więcej >