wawainfo.pl
Z ostatniej chwili

wawainfo.pl

Pilna narada na Nowogrodzkiej. Wybory jednak 23 maja?

9 Maja 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Trwa pilna narada w siedzibie PiS w której udział bierze między innymi premier Mateusz Morawiecki i Jarosław Gowin. W międzyczasie Krystyna Pawłowicz - była posłanka, a obecnie sędzia trybunału konstytucyjnego napisała na Twitterze o wyborach 23 ma

Narada w siedzibie PiS

W sobotę w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęło się pilne spotkanie.W naradzie udział bierze między innymi premier Mateusz Morawiecki, prezes Porozumienia Jarosław Gowin, wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin oraz marszałek Sejmu Elżbieta Witek. W międzyczasie na Twitterze pojawił się wpis Krystyny Pawłowicz. - Czekajcie przy tv do wieczora. Jest przesilenie polityczne i rządowe. Wybory najprawdopodobniej 23 maja. Rząd chyba mniejszościowy. Módlcie się za Polskę. - napisała na Twitterze Pawłowicz.

Wybory jednak 23 maja?

W sobotę w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie ministra aktywów państwowych w sprawie przekazania spisu wyborców do gminnej obwodowej komisji wyborczej oraz operatorowi wyznaczonemu w związku z przeprowadzeniem wyborów na prezydenta RP w 2020 roku. Dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej" dotarli do informacji, że w kierownictwie PiS rozważany jest scenariusz wyborów, które miałyby odbyć się jednak 23 maja. W ustawie, którą przyjął sejm w sprawie głosowania korespondencyjnego jest zapis, że marszałek sejmu może przesunąć datę wyborów.

Wybory prezydenckie 2020

Przypominamy, że w środę wieczorem Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin poinformowali, że ich ugrupowania przygotowały rozwiązanie dot. wyborów, które miały odbyć się 10 maja. Zakładało, że wybory się nie odbędą, a Sąd Najwyższy stwierdzi nieważność wobec ich nieodbycia. Wówczas marszałek sejmu ogłosi nowe wybory w innym terminie. Dzięki temu, że w czwartek sejm przegłosował ustawę dot. głosowania korespondencyjnego, a prezydent ją podpisał - wybory mogą odbyć się tylko korespondencyjnie. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >