Pilna narada na Nowogrodzkiej. Wybory jednak 23 maja?

Autor Mateusz Dolak - 9 Maja 2020
Z ostatniej chwiliŹródło: wawainfo.pl

Trwa pilna narada w siedzibie PiS w której udział bierze między innymi premier Mateusz Morawiecki i Jarosław Gowin. W międzyczasie Krystyna Pawłowicz - była posłanka, a obecnie sędzia trybunału konstytucyjnego napisała na Twitterze o wyborach 23 maja. | www.wawainfo.pl - najnowsze informacje.

Narada w siedzibie PiS

W sobotę w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęło się pilne spotkanie.W naradzie udział bierze między innymi premier Mateusz Morawiecki, prezes Porozumienia Jarosław Gowin, wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin oraz marszałek Sejmu Elżbieta Witek. W międzyczasie na Twitterze pojawił się wpis Krystyny Pawłowicz. - Czekajcie przy tv do wieczora. Jest przesilenie polityczne i rządowe. Wybory najprawdopodobniej 23 maja. Rząd chyba mniejszościowy. Módlcie się za Polskę. - napisała na Twitterze Pawłowicz.

Szumowski nie wyklucza powrotu restrykcji. Znów będziemy musieli siedzieć w domu?Szumowski nie wyklucza powrotu restrykcji. Znów będziemy musieli siedzieć w domu?Czytaj dalej

Wybory jednak 23 maja?

W sobotę w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie ministra aktywów państwowych w sprawie przekazania spisu wyborców do gminnej obwodowej komisji wyborczej oraz operatorowi wyznaczonemu w związku z przeprowadzeniem wyborów na prezydenta RP w 2020 roku. Dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej" dotarli do informacji, że w kierownictwie PiS rozważany jest scenariusz wyborów, które miałyby odbyć się jednak 23 maja. W ustawie, którą przyjął sejm w sprawie głosowania korespondencyjnego jest zapis, że marszałek sejmu może przesunąć datę wyborów.

Dzisiaj grzeje:
1. Trzaskowski zapowiada wielki kryzys w Warszawie. Sytuacja jest poważna
2. Polska może mieć nowy sposób znoszenia restrykcji. Miliony Polaków do normalności mogłoby wrócić szybciej od reszty

Wybory prezydenckie 2020

Przypominamy, że w środę wieczorem Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin poinformowali, że ich ugrupowania przygotowały rozwiązanie dot. wyborów, które miały odbyć się 10 maja. Zakładało, że wybory się nie odbędą, a Sąd Najwyższy stwierdzi nieważność wobec ich nieodbycia. Wówczas marszałek sejmu ogłosi nowe wybory w innym terminie. Dzięki temu, że w czwartek sejm przegłosował ustawę dot. głosowania korespondencyjnego, a prezydent ją podpisał - wybory mogą odbyć się tylko korespondencyjnie.

Jest najnowszy komunikat ratusza. Nie wszystkie dzieci wrócą do żłobkówJest najnowszy komunikat ratusza. Nie wszystkie dzieci wrócą do żłobkówCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Był na miejscu znalezienia ciała Kacperka. Media nie przekazały całej prawdy
  2. Wielki dramat Anny Lewandowskiej. Robert został oddzielony od rodziny po narodzinach Laury. Powód bulwersuje
  3. Protest w centrum Warszawy. Ranni policjanci, uszkodzone radiowozy, kilkudziesięciu zatrzymanych
  4. Ogród Botaniczny będzie czynny, ale pod pewnymi obostrzeniami. Znamy datę otwarcia
  5. Kierowca zaparkował na środku ulicy. Ludziom puściły nerwy
  6. A więc jednak, minister podała przybliżoną datę wyborów prezydenckich. "Trudne, ale nie niemożliwe"
Kolejne obostrzenia mogą zniknąć szybciej niż planowano. Rząd pracuje nad zmianami?Kolejne obostrzenia mogą zniknąć szybciej niż planowano. Rząd pracuje nad zmianami?Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News