wawainfo.pl
Mateusz Morawiecki

Jakub Kaminski/East News

Pilna konferencja premiera. Morawiecki powiedział prawdę o stanie polskiej gospodarki

15 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Premier Mateusz Morawiecki zorganizował pilną konferencję na temat działań w sprawie pomocy gospodarce w związku z epidemią koronawirusa. Powiedział, że jej odbudowa potrwa wiele czasu | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje.

Konferencja premiera

Morawiecki stwierdził, że Polska potrzebuje wielu działań stymulujących gospodarkę. Wśród nich wymienił Fundusz Dróg Samorządowych i wielki program inwestycji publicznych. - Z danych GIS wynika, że nie ma z tego sektora znaczącej liczby nowych przypadków osób zarażonych koronawirusem - powiedział premier. Oprócz tego, Morawiecki poinformował o konieczności zwiększenia długu publicznego. - Bardzo trudne miesiące i dni przed nami. Będziemy zwiększać dług publiczny, bo to jest stymulowanie gospodarki - stwierdził.

Dług publiczny

Podczas konferencji Morawiecki stwierdził, że odbudowa gospodarki potrwa jeszcze wiele czasu. - Mamy 800 tysięcy wniosków z tarczy antykryzysowej. Zaangażowaliśmy setki milionów złotych dla firm na pomoc - wyliczył Morawiecki i odniósł się do głosów środowisk liberalnych o tezie zaciskania pasa. - To jest błędna droga, tą drogą nie pójdziemy. Będziemy zwiększać dług publiczny, ponieważ budżet państwa i dług publiczny to główny mechanizm stymulowania gospodarki. Musimy pokryć całą Polskę zleceniami, które pomogą zrestartować gospodarkę - podkreślił szef rządu.

Odmrażanie gospodarki?

Premier zapowiedział, że w czwartek przedstawi szczegółowy plan dotyczący kolejnych zmian w obostrzeniach, które będą obowiązywały do połowy maja. W mediach pojawiła się informacja, że otwierane będą galerie handlowe i zakłady usługowe. - Polska jako jeden z pierwszych krajów Unii Europejskiej zaprezentowała program wsparcia dla firm i ochronę miejsc pracy. By gospodarka polska odbudowała się jak najszybciej - stwierdził Morawiecki i zaznaczył, że kolejne kroki będą zależały od stopnia ilości nowych zakażeń i zgonów oraz stopnia opanowania wirusa.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >