Pilna konferencja premiera. Morawiecki powiedział prawdę o stanie polskiej gospodarki

Autor Mateusz Dolak - 15 Kwietnia 2020
Mateusz MorawieckiŹródło: Jakub Kaminski/East News

Premier Mateusz Morawiecki zorganizował pilną konferencję na temat działań w sprawie pomocy gospodarce w związku z epidemią koronawirusa. Powiedział, że jej odbudowa potrwa wiele czasu | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje.

Konferencja premiera

Morawiecki stwierdził, że Polska potrzebuje wielu działań stymulujących gospodarkę. Wśród nich wymienił Fundusz Dróg Samorządowych i wielki program inwestycji publicznych. - Z danych GIS wynika, że nie ma z tego sektora znaczącej liczby nowych przypadków osób zarażonych koronawirusem - powiedział premier. Oprócz tego, Morawiecki poinformował o konieczności zwiększenia długu publicznego. - Bardzo trudne miesiące i dni przed nami. Będziemy zwiększać dług publiczny, bo to jest stymulowanie gospodarki - stwierdził.

Dług publiczny

Podczas konferencji Morawiecki stwierdził, że odbudowa gospodarki potrwa jeszcze wiele czasu. - Mamy 800 tysięcy wniosków z tarczy antykryzysowej. Zaangażowaliśmy setki milionów złotych dla firm na pomoc - wyliczył Morawiecki i odniósł się do głosów środowisk liberalnych o tezie zaciskania pasa. - To jest błędna droga, tą drogą nie pójdziemy. Będziemy zwiększać dług publiczny, ponieważ budżet państwa i dług publiczny to główny mechanizm stymulowania gospodarki. Musimy pokryć całą Polskę zleceniami, które pomogą zrestartować gospodarkę - podkreślił szef rządu.

Odmrażanie gospodarki?

Premier zapowiedział, że w czwartek przedstawi szczegółowy plan dotyczący kolejnych zmian w obostrzeniach, które będą obowiązywały do połowy maja. W mediach pojawiła się informacja, że otwierane będą galerie handlowe i zakłady usługowe. - Polska jako jeden z pierwszych krajów Unii Europejskiej zaprezentowała program wsparcia dla firm i ochronę miejsc pracy. By gospodarka polska odbudowała się jak najszybciej - stwierdził Morawiecki i zaznaczył, że kolejne kroki będą zależały od stopnia ilości nowych zakażeń i zgonów oraz stopnia opanowania wirusa.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News