wawainfo.pl
Parking z chodnika robimy na własną odpowiedzialność; reakcje przechodniów mogą być naprawdę bulwersujące.

Facebook / Warszawska Wola

Połamali wycieraczki i obrzucili jajkami, bo źle zaparkował. Porażające komentarze sąsiadów, ręce opadają

14 Października 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Parking to często jedyne bezpieczne miejsce na pozostawienie samochodu, a parkując auto w niedozwolonym miejscu, narażamy się nie tylko na mandat, ale i na nieobliczalne reakcje okolicznych mieszkańców. Pytanie tylko, dlaczego wolą sami wymierzać k

Parking przepełniony? Dwa razy się zastanów, zanim zaparkujesz na chodniku

Parking to często jedyne odpowiednie miejsce, na którym możemy przepisowo zaparkować samochód. Gdy w przypadku braku miejsca na parkingu decydujemy się zaparkować samochód w niedozwolonym miejscu, np. na chodniku, robimy to na własną odpowiedzialność, narażając się na blokadę kół i mandat ze strony straży miejskiej i policji, ale także na gniewne reakcje okolicznych mieszkańców. Czasem zbulwersowani przechodnie są jednak zdolni do reakcji, które nie powinny mieć miejsca. Przykładem może być sytuacja z Woli, o której poinformował na Facebooku jeden z mieszkańców dzielnicy, dzieląc się także zdjęciem. Ktoś na własną rękę wymierzył sprawiedliwość kierowcy, który zaparkował auto, blokując chodnik. Samochód obrzucono jajkami, po których pozostała plama na jego przedniej szybie, a wycieraczki zostały połamane. 

Komentarze mieszkańców Woli mogą wprawić w przygnębienie

Jeszcze bardziej niepokojące niż sami incydent na Woli mogą być niektóre komentarze mieszkańców okolicy, które pojawiły się pod zdjęciem zniszczonego w ramach sąsiedzkiego odwetu samochodu. Część komentujących łączy zachowanie kierowcy, który zaparkował auto w nieprawidłowy sposób, z faktem, że samochód wyposażony jest rzeszowską rejestrację, co miałoby być usprawiedliwieniem dla zdezelowania pojazdu. Na szczęście pojawiają się także głosy potępiające tego typu samosądy i wskazujące, że była to nieadekwatna reakcja, a niezadowoleni mieszkańcy powinni zgłosić nieprawidłowo zaparkowane auto funkcjonariuszom policji czy straży miejskiej, zamiast odpowiadać chamstwem na chamstwo.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >