Połamali wycieraczki i obrzucili jajkami, bo źle zaparkował. Porażające komentarze sąsiadów, ręce opadają

Autor Julian Bakuła - 14 Października 2020
Parking z chodnika robimy na własną odpowiedzialność; reakcje przechodniów mogą być naprawdę bulwersujące.Źródło: Facebook / Warszawska Wola

Parking to często jedyne bezpieczne miejsce na pozostawienie samochodu, a parkując auto w niedozwolonym miejscu, narażamy się nie tylko na mandat, ale i na nieobliczalne reakcje okolicznych mieszkańców. Pytanie tylko, dlaczego wolą sami wymierzać kierowcom sprawiedliwość, zamiast zadzwonić po odpowiednie służby. Przykładem takiej nieadekwatnej reakcji jest sytuacja z Woli, która została opisana w mediach społecznościowych. Komentarze mieszkańców dzielnicy mogą sugerować, że niekiedy ukaranie kierowcy to tylko pretekst do wyładowania negatywnych emocji.

Parking przepełniony? Dwa razy się zastanów, zanim zaparkujesz na chodniku

Parking to często jedyne odpowiednie miejsce, na którym możemy przepisowo zaparkować samochód. Gdy w przypadku braku miejsca na parkingu decydujemy się zaparkować samochód w niedozwolonym miejscu, np. na chodniku, robimy to na własną odpowiedzialność, narażając się na blokadę kół i mandat ze strony straży miejskiej i policji, ale także na gniewne reakcje okolicznych mieszkańców. Czasem zbulwersowani przechodnie są jednak zdolni do reakcji, które nie powinny mieć miejsca. Przykładem może być sytuacja z Woli, o której poinformował na Facebooku jeden z mieszkańców dzielnicy, dzieląc się także zdjęciem. Ktoś na własną rękę wymierzył sprawiedliwość kierowcy, który zaparkował auto, blokując chodnik. Samochód obrzucono jajkami, po których pozostała plama na jego przedniej szybie, a wycieraczki zostały połamane.

parkowanie

Komentarze mieszkańców Woli mogą wprawić w przygnębienie

Jeszcze bardziej niepokojące niż sami incydent na Woli mogą być niektóre komentarze mieszkańców okolicy, które pojawiły się pod zdjęciem zniszczonego w ramach sąsiedzkiego odwetu samochodu. Część komentujących łączy zachowanie kierowcy, który zaparkował auto w nieprawidłowy sposób, z faktem, że samochód wyposażony jest rzeszowską rejestrację, co miałoby być usprawiedliwieniem dla zdezelowania pojazdu. Na szczęście pojawiają się także głosy potępiające tego typu samosądy i wskazujące, że była to nieadekwatna reakcja, a niezadowoleni mieszkańcy powinni zgłosić nieprawidłowo zaparkowane auto funkcjonariuszom policji czy straży miejskiej, zamiast odpowiadać chamstwem na chamstwo.

Facebook wola

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News