Jest najnowszy komunikat ratusza. Nie wszystkie dzieci wrócą do żłobków

Autor Alicja Guz - 9 Maja 2020
dziecko w żłobkuŹródło: Pixabay

Mimo planowanego otwarcia żłobków tylko część dzieci wróci do placówek. Z ankiety przeprowadzonej przez Urząd m.st. Warszawy jedynie 34 procent opiekunów deklaruje potrzebę skorzystania z tej formy opieki dla swoich dzieci. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Żłobki otwarte, ale nie dla wszystkich dzieci

Zgodnie z wytycznymi GIS-u Warszawa może ponownie otworzyć żłobki, ale liczba dzieci w grupie nie może przekroczyć 12 osób. Co więcej, konieczne jest również zapewnienie 4m2 powierzchni na jedno dziecko. Urząd m.st. Warszawy przeprowadził ankietę wśród rodziców warszawskich dzieci uczęszczających do żłobków. Z odpowiedzi na zawarte w niej pytania wynika, że nie wszyscy rodzice chcą w czasie epidemii koronawirusa na nowo posłać swoje dzieci do tych placówek. - Rodzice 4500 spośród 13 500 maluchów zadeklarowali posłanie swoich dzieci do żłobka, gdy tylko będą uruchomione - informuje Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Protest w centrum Warszawy. Ranni policjanci, uszkodzone radiowozy, kilkudziesięciu zatrzymanychProtest w centrum Warszawy. Ranni policjanci, uszkodzone radiowozy, kilkudziesięciu zatrzymanychCzytaj dalej

Żłobki w Warszawie jednak otwarte

Od środy 6 maja rząd dopuścił możliwość ponownego otwarcia żłobków. Początkowo niechętne pomysłowi władze Warszawy ustaliły wstępną datę otwarcia placówek na 18 maja. Będzie to jednak zależne od kilku kwestii organizacyjnych. - Warunkiem jest uszczegółowienie wytycznych sanitarnych, na co wciąż czekamy, zrealizowanie zakupów środków ochrony osobistej dla pracowników oraz dostosowanie żłobków i przedszkoli do nałożonych wymogów sanitarnych. Musimy mieć pewność, że zapewniliśmy maksimum bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom - tłumaczy Karolina Gałecka.

Dzisiaj grzeje:
1. Trzaskowski zapowiada wielki kryzys w Warszawie. Sytuacja jest poważna

Dzieci z pierwszeństwem przyjęcia do żłobka

Zgodnie z rekomendacją Premiera Rady Ministrów i Ministerstwa Edukacji Narodowej dzieci niektórych grup społecznych będą miały pierwszeństwo do opieki w żłobku. Wśród nich będą przede wszystkim pociechy rodziców pracujących w ochronie zdrowia oraz służbach mundurowych. Pierwszeństwo uzyskają także dzieci pracowników handlu i produkcji branż związanych ze zwalczaniem COVID-19.

Kierowca zaparkował na środku ulicy. Ludziom puściły nerwyKierowca zaparkował na środku ulicy. Ludziom puściły nerwyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Znaleziono ciało dziecka, Rutkowski właśnie potwierdził
  2. Rywale polskich skoczków w ogromnych tarapatach. To może być koniec wielkiej potęgi
  3. Atak na Mazowszu, ktoś zatruł ule. Pszczoły zginęły, jest nagroda pieniężna za wskazanie sprawcy
  4. Kandydat na prezydenta Polski został zatrzymany przez policję
  5. Sieć 5G wystartuje za kilkadziesiąt godzin. Obejmie duże miasta, co się zmieni?
  6. Kandydat na prezydenta obejrzał Wiadomości TVP i podjął natychmiastowe działania. Telewizja Polska będzie musiała przeprosić?
Makabryczne odkrycie w podwarszawskiej miejscowości. Mężczyzna znalazł ciało w studni, na miejscu jest technik kryminalistykiMakabryczne odkrycie w podwarszawskiej miejscowości. Mężczyzna znalazł ciało w studni, na miejscu jest technik kryminalistykiCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News