Jest najnowszy komunikat ratusza. Nie wszystkie dzieci wrócą do żłobków

Autor Alicja Guz - 9 Maja 2020
dziecko w żłobkuŹródło: Pixabay

Mimo planowanego otwarcia żłobków tylko część dzieci wróci do placówek. Z ankiety przeprowadzonej przez Urząd m.st. Warszawy jedynie 34 procent opiekunów deklaruje potrzebę skorzystania z tej formy opieki dla swoich dzieci. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Żłobki otwarte, ale nie dla wszystkich dzieci

Zgodnie z wytycznymi GIS-u Warszawa może ponownie otworzyć żłobki, ale liczba dzieci w grupie nie może przekroczyć 12 osób. Co więcej, konieczne jest również zapewnienie 4m2 powierzchni na jedno dziecko. Urząd m.st. Warszawy przeprowadził ankietę wśród rodziców warszawskich dzieci uczęszczających do żłobków. Z odpowiedzi na zawarte w niej pytania wynika, że nie wszyscy rodzice chcą w czasie epidemii koronawirusa na nowo posłać swoje dzieci do tych placówek. - Rodzice 4500 spośród 13 500 maluchów zadeklarowali posłanie swoich dzieci do żłobka, gdy tylko będą uruchomione - informuje Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Żłobki w Warszawie jednak otwarte

Od środy 6 maja rząd dopuścił możliwość ponownego otwarcia żłobków. Początkowo niechętne pomysłowi władze Warszawy ustaliły wstępną datę otwarcia placówek na 18 maja. Będzie to jednak zależne od kilku kwestii organizacyjnych. - Warunkiem jest uszczegółowienie wytycznych sanitarnych, na co wciąż czekamy, zrealizowanie zakupów środków ochrony osobistej dla pracowników oraz dostosowanie żłobków i przedszkoli do nałożonych wymogów sanitarnych. Musimy mieć pewność, że zapewniliśmy maksimum bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom - tłumaczy Karolina Gałecka.

Dzieci z pierwszeństwem przyjęcia do żłobka

Zgodnie z rekomendacją Premiera Rady Ministrów i Ministerstwa Edukacji Narodowej dzieci niektórych grup społecznych będą miały pierwszeństwo do opieki w żłobku. Wśród nich będą przede wszystkim pociechy rodziców pracujących w ochronie zdrowia oraz służbach mundurowych. Pierwszeństwo uzyskają także dzieci pracowników handlu i produkcji branż związanych ze zwalczaniem COVID-19.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News