wawainfo.pl
Kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia w związku z remontem na Rembertowie

(zdjęcie ilustracyjne) MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Ogromne utrudnienia dla kierowców. Rembertów stoi

19 Lipca 2021

Autor tekstu:

redakcja wawa info

Udostępnij:

Rembertów ogarnął drogowy paraliż. Kierowcy zmierzający w stronę centrum utknęli w ogromnych korkach. Kilka ulic jest zupełnie nieprzejezdnych. Wszystko z powodu budowy drugiej estakady nad skrzyżowaniem ulic Rekruckiej, Żołnierskiej i Marsa.

Rembertów zablokowany

Rembertów mierzy się z poważnymi utrudnieniami na drogach. W sobotę 17 lipca rozpoczęła się budowa drugiej estakady nad skrzyżowaniem trzech ulic: Rekruckiej, Żołnierskiej i Marsa. Jednak długo wyczekiwana renowacja to ogromne wyzwanie dla kierowców.

Każdy, kto wyrusza z Rembertowa, Ząbek lub Zielonki w stronę centrum musi przygotować się na długą podróż. W związku z budową zarządcy postanowili bowiem zmienić organizację ruchu. 

Kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden dolny pas, ale mogą wjeżdżać na czynną estakadę pod prąd. Drogowcy wprowadzili tam ruch dwukierunkowy i ograniczenie prędkości do 40 km/h. Na tej trasie obowiązuje zakaz wyprzedzania.

Super Express donosi, że zablokowane są ulice Marsa, Żołnierska, Cyrulików i Chełmżyńska. Dojazd do centrum Warszawy wydłużył się nawet o kilkadziesiąt minut. 

Kierowcy skarżą się na korki w Rembertowie

Zmotoryzowani warszawiacy już zgłaszają swoje zastrzeżenia. Jedna z internautek zdradziła na facebookowej grupie, że przez 50 min udało jej się pokonać zaledwie 2 km.

To jednak dopiero początek ogromnych problemów. Stołeczny ratusz zastrzega, że utrudnienia i objazdy w Rembertowie mogą potrwać aż do 2023 r. 

Jakie warianty mają do dyspozycji mieszkańcy? Nie pozostaje im nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość lub zmienić środek transportu na kolej.

Kluczowa inwestycja dla trzech dzielnic

Skąd ta drogowa rewolucja? We wrześniu 2019 r. oddano do użytku pierwszą estakadę. Jednak inwestycja okazała się niewystarczająca.

Budowa drugiej estakady ma odblokować węzeł i poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. To kluczowe z punktu widzenia mieszkańców nie tylko Rembertowa, lecz także Wawra i Pragi Południe.

Drogowcy finansują budowę dzięki dotacji z Unii Europejskiej, a za prace odpowiada firma Polimex. Za półtora roku kierowcy będą mogli odetchnąć z ulgą, ponieważ jest to już ostatni etap rozbudowy ulic Żołnierskiej i Marsa.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi:

kierowcyKorki Warszawa

redakcja wawa infoAutor

Konto redakcji Wawa Info

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Ulice

Wypadek na Modlińskiej. Dwie osoby w szpitalu

Czytaj więcej >

Ulice

Policyjna blokada na Wisłostradzie. Szukali pijanego kierowcy

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Ulice

Ochota i Żoliborz w strefie płatnego parkowania

Czytaj więcej >

Ulice

Zderzenie dwóch aut na Mokotowie. Jedna osoba w szpitalu

Czytaj więcej >

Ulice

Śmiertelny wypadek na Bielanach. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Czytaj więcej >

Ulice

Tramwaj potrącił mężczyzne na Marszałkowskiej. Poszkodowany miał prawie 3,5 promila

Czytaj więcej >