wawainfo.pl
Autobusy po otwarciu metra na Woli

ZTM

Nowe rozkłady jazdy autobusów po otwarciu metra na Woli. Co się zmieni?

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Wraz z otarciem metra na Woli zmieni się rozkład jazdy wielu autobusów, które kursowały w tej dzielnicy. Niektóre linie wrócą na swoje stare trasy, ale pozostałe czeka wiele zmian.

Trzy nowe stacje

Otwarcie nowych stacji metra na Woli planowane jest w kwietniu 2020 roku. W związku z uruchomieniem przystanków: Płocka, Młynów i Księcia Janusza autobusy kursujące w tej dzielnicy zmienią trasy. ZTM wylicza, że przed rozpoczęciem budowy metra w autobusach kursujących wzdłuż ul. Górczewskiej było w ciągu godziny ok. 5,4 tys. miejsc, a metro w tym samym czasie zaoferuje ok. 24 tys. miejsc.

Konsultacje społeczne

Zarząd Transportu Miejskiego twierdzi, że zmiany w komunikacji wprowadzono tak, by dojazd do metra był najlepszy przy utrzymaniu bezpośrednich połączeń ze Śródmieściem, ale zastrzega, że dotyczy on głównie tramwajów. Urzędnicy podkreślają, że przeprowadzili konsultacje społeczne. W ramach konsultacji obyło się siedem spotkań z mieszkańcami Bemowa, Woli, Bielan i Śródmieścia. Pasażerowie zgłaszali też swoje opinie drogą mailową. Do ZTMu wpłynęło około cztery tysiące maili. 

Cztery linie bez zmian

Autobusy linii 103, 154 i 197 wraz z otwieraniem ulic nad stacjami metra wróciły już na swoje trasy sprzed budowy. Innymi trasami pojadą autobusy linii: 102, 105, 109, 129, 136, 149, 171, 184, 190, 201, 520, 714, 719, 729. - Korekty tras będą różne, np. na trasy sprzed budowy metra wrócą 136, 171 i 190, autobusy 102 dojadą do ulicy Emilii Plater, a trasy 714, 719, 729 zostaną wydłużone do stacji metra Księcia Janusza. Bez zmian pozostaną trasy 112, 167, 517 i E-2. Na trasy wyjadą autobusy dwóch nowych linii - 106 i 284 a na trasie 523 będzie nowy przystanek. Przestaną jeździć autobusy linii 155, a 397 zamienią się w kursy skrócone 197 na wydłużonej trasie - czytamy na stronie Zarządu Transportu Miejskiego. Dokładne informacje z nowymi trasami znajdziecie wtp.waw.pl

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi:

Autobusy WarszawaKomunikacja miejskaII linia metraMetro

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >