wawainfo.pl
Koronawirus nowe dane

Straż pożarna

Liczba ofiar koronawirusa rośnie. Zmarł mężczyzna z Domu Opieki w Niedabylu. Setki nowych przypadków

6 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Zmarł 68-letni mężczyzna z Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu - poinformowało Ministerstwo Zdrowia w najnowszym komunikacie dotyczącym koronawirusa w Polsce. | www.wawainfo.pl - najnowsze informacje z Mazowsza.

212 nowych przypadków

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport o liczbie nowych przypadków zakażeń, oraz liczbie ofiar SARS-CoV-2 w naszym kraju. - Mamy 212 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 98 osób z województwa mazowieckiego, 42 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z łódzkiego, 12 z podlaskiego, 11 z dolnośląskiego, ośmiu z małopolskiego, siedmiu ze śląskiego, siedmiu z zachodniopomorskiego, czterech z podkarpackiego, czterech z kujawsko-pomorskiego, trzech z lubuskiego, jednej z lubelskiego i jednej z opolskiego - czytamy w komunikacie na Twitterze. Liczba oficjalnie wykrytych przypadków wynosi 4413, a w poniedziałek łącznie dowiedzieliśmy się o 311 nowych zakażeniach.

Ponad 100 ofiar

Liczba osób, które zmarły z powodu COVID-19 przekroczyła 100 i w poniedziałek wyniosła 107 przypadków. 6 kwietnia po południu dowiedzieliśmy się o śmierci 88-letniego mężczyzny hospitalizowanego w Puławach, 80-letni mężczyzny hospitalizowane w Raciborzu, 82-letniej kobiety hospitalizowanej w Częstochowie, 70-letniego mężczyzny i 74-letniej kobiety hospitalizowanych w Bolesławcu, 65-letniego mężczyzny i 97-letniej kobiety hospitalizowanych w Warszawie i 87-letniej kobiety ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Wśród ofiar jest też 68-letni mężczyzna z Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu na Mazowszu.

[EMBED-47]

Koronawirus w DPS Niedabyl

O sprawie pisaliśmy pod koniec marca. 60 osób z Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu na Mazowszu zostało zakażonych koronawirusem. SARS-CoV-2 wykryto u ośmiu pracowników i 52 podopiecznych ośrodka. Wszyscy zostali poddani kwarantannie. W DPS przebywało wówczas 81 osób. Testy u wszystkich podopiecznych i pracowników wykonano po tym, jak jedna z pielęgniarek wykazała objawy Covid-19. Kiedy okazało się, że kobieta zakaziła się SARS-CoV-2, placówka została odcięta od świata. Nikt nie mógł wchodzić do środka, ani wychodzić na zewnątrz. Na początku kwietnia okazało się, że część osób wyzdrowiała. W sobotę 4 kwietnia podano wyniki kolejnych badań. Na 80  pensjonariuszy i pracowników DPS, 61 osób ma wynik ujemny, a tylko 19  dodatni. 

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radie

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >