wawainfo.pl > Wiadomości > Niedźwiedzie znikną z wybiegu. Będzie kara dla mężczyzny
Alicja Guz
Alicja Guz 19.03.2022 03:25

Niedźwiedzie znikną z wybiegu. Będzie kara dla mężczyzny

mężczyzna na wybiegu niedźwiedzia
wawainfo.pl

Wtargnął na wybieg niedźwiedzicy

Jak informowaliśmy w czwartek, w warszawskim ZOO doszło do niebezpiecznego incydentu. Mężczyzna wtargnął na wybieg dla niedźwiedzi. - O 11:30 dostaliśmy zgłoszenie, że mężczyzna wszedł na wybieg dla niedźwiedzi. Policjanci udali się od razu na miejsce i wezwali straż pożarną, która ściągnęła mężczyznę wysięgnikiem - podała Irmina Sulich Oficer Prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI.

Tylko otarcia

Jak podaje Irmina Sulich, mężczyzna natychmiast został przewieziony do szpitala. - Na miejscu okazało się, że ma jedynie otarcia naskórka. W związku z powyższym został przewieziony na komendę przy ulicy Jagiellońskiej w celu wytrzeźwienia, ponieważ miał w wydychanym powietrzu ponad półtora promila - tłumaczyła policjantka.

Usłyszał zarzuty

W piątek 22 maja mężczyzna usłyszał zarzuty.  - Mężczyźnie przedstawione zostały zarzuty dotyczące znęcania się nad zwierzętami, za które grozi do 3 lat pobawienia wolności. Dodatkowo usłyszał zarzuty z artykułu 193 kodeksu karnego, czyli naruszenie miru. Za to może grozić mu kara pozbawienia wolności do roku - poinformowała Irmina Sulich z północnopraskiej komendy.

Surowa kara

Jak podała Irmina Sulich, prokurator zaproponował już karę. - 2 lata ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania prac społecznych w liczbie 20 godzin miesięcznie i dodatkowo nawiązkę na cele dla ochrony zwierząt w kwocie 5 tys. złotych - powiedziała policjantka z północnopraskiej komendy. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

Powiązane