wawainfo.pl
mężczyzna na wybiegu niedźwiedzia

wawainfo.pl

Niedźwiedzie znikną z wybiegu. Będzie kara dla mężczyzny

23 Maja 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

W czwartek w warszawskim ZOO doszło do niebezpiecznego incydentu. Mężczyzna wtargnął na wybieg dla niedźwiedzi. Prokuratura zaproponowała mu dotkliwą karę. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Wtargnął na wybieg niedźwiedzicy

Jak informowaliśmy w czwartek, w warszawskim ZOO doszło do niebezpiecznego incydentu. Mężczyzna wtargnął na wybieg dla niedźwiedzi. - O 11:30 dostaliśmy zgłoszenie, że mężczyzna wszedł na wybieg dla niedźwiedzi. Policjanci udali się od razu na miejsce i wezwali straż pożarną, która ściągnęła mężczyznę wysięgnikiem - podała Irmina Sulich Oficer Prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI.

Tylko otarcia

Jak podaje Irmina Sulich, mężczyzna natychmiast został przewieziony do szpitala. - Na miejscu okazało się, że ma jedynie otarcia naskórka. W związku z powyższym został przewieziony na komendę przy ulicy Jagiellońskiej w celu wytrzeźwienia, ponieważ miał w wydychanym powietrzu ponad półtora promila - tłumaczyła policjantka.

Usłyszał zarzuty

W piątek 22 maja mężczyzna usłyszał zarzuty.  - Mężczyźnie przedstawione zostały zarzuty dotyczące znęcania się nad zwierzętami, za które grozi do 3 lat pobawienia wolności. Dodatkowo usłyszał zarzuty z artykułu 193 kodeksu karnego, czyli naruszenie miru. Za to może grozić mu kara pozbawienia wolności do roku - poinformowała Irmina Sulich z północnopraskiej komendy.

Surowa kara

Jak podała Irmina Sulich, prokurator zaproponował już karę. - 2 lata ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania prac społecznych w liczbie 20 godzin miesięcznie i dodatkowo nawiązkę na cele dla ochrony zwierząt w kwocie 5 tys. złotych - powiedziała policjantka z północnopraskiej komendy. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

Niedźwiedzie zmienią miejsce zamieszkania

Po niebezpiecznym incydencie władze warszawskiego ZOO zadecydowały, że niedźwiedzie brunatne z wybiegu przy alei Solidarności zostaną przeniesione na teren zoo. - To był wybryk chuligański. Tych kolesiów było kilku, oni go dopingowali i filmowali całą sprawę, więc obawiamy się, że to może znaleźć naśladowców - przyznał dyrektor ZOO Andrzej Kruszewicz w rozmowie w TVN24. - W związku z tym, niestety drodzy warszawiacy i prażanie, niedźwiedzie zostaną przeniesione na teren ogrodu. Nie będą miały takiego bogactwa wody, ale postaramy się zapewnić im komfort - dodał. Decyzję dyrekcji warszawskiego ZOO potwierdziła również na Twitterze rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >