Niedźwiedzie znikną z wybiegu. Będzie kara dla mężczyzny

Autor - 23 Maja 2020
mężczyzna na wybiegu niedźwiedziaŹródło: wawainfo.pl

W czwartek w warszawskim ZOO doszło do niebezpiecznego incydentu. Mężczyzna wtargnął na wybieg dla niedźwiedzi. Prokuratura zaproponowała mu dotkliwą karę. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Wtargnął na wybieg niedźwiedzicy

Jak informowaliśmy w czwartek, w warszawskim ZOO doszło do niebezpiecznego incydentu. Mężczyzna wtargnął na wybieg dla niedźwiedzi. - O 11:30 dostaliśmy zgłoszenie, że mężczyzna wszedł na wybieg dla niedźwiedzi. Policjanci udali się od razu na miejsce i wezwali straż pożarną, która ściągnęła mężczyznę wysięgnikiem - podała Irmina Sulich Oficer Prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI.

Wracają loty z Warszawy. Podano dokąd i na jakich zasadachWracają loty z Warszawy. Podano dokąd i na jakich zasadachCzytaj dalej

Tylko otarcia

Jak podaje Irmina Sulich, mężczyzna natychmiast został przewieziony do szpitala. - Na miejscu okazało się, że ma jedynie otarcia naskórka. W związku z powyższym został przewieziony na komendę przy ulicy Jagiellońskiej w celu wytrzeźwienia, ponieważ miał w wydychanym powietrzu ponad półtora promila - tłumaczyła policjantka.

Dzisiaj grzeje:
1. Polacy chcą już zdjąć maseczki. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń
2. MR szykuje kolejną dopłatę. Aż 1500 zł miesięcznie, skorzysta bardzo wielu Polaków, nie tylko przedsiębiorcy

Usłyszał zarzuty

W piątek 22 maja mężczyzna usłyszał zarzuty. - Mężczyźnie przedstawione zostały zarzuty dotyczące znęcania się nad zwierzętami, za które grozi do 3 lat pobawienia wolności. Dodatkowo usłyszał zarzuty z artykułu 193 kodeksu karnego, czyli naruszenie miru. Za to może grozić mu kara pozbawienia wolności do roku - poinformowała Irmina Sulich z północnopraskiej komendy.

Kłęby dymu na Targówku. Strażacy w akcjiKłęby dymu na Targówku. Strażacy w akcjiCzytaj dalej

Surowa kara

Jak podała Irmina Sulich, prokurator zaproponował już karę. - 2 lata ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania prac społecznych w liczbie 20 godzin miesięcznie i dodatkowo nawiązkę na cele dla ochrony zwierząt w kwocie 5 tys. złotych - powiedziała policjantka z północnopraskiej komendy. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

Niedźwiedzie zmienią miejsce zamieszkania

Po niebezpiecznym incydencie władze warszawskiego ZOO zadecydowały, że niedźwiedzie brunatne z wybiegu przy alei Solidarności zostaną przeniesione na teren zoo. - To był wybryk chuligański. Tych kolesiów było kilku, oni go dopingowali i filmowali całą sprawę, więc obawiamy się, że to może znaleźć naśladowców - przyznał dyrektor ZOO Andrzej Kruszewicz w rozmowie w TVN24. - W związku z tym, niestety drodzy warszawiacy i prażanie, niedźwiedzie zostaną przeniesione na teren ogrodu. Nie będą miały takiego bogactwa wody, ale postaramy się zapewnić im komfort - dodał. Decyzję dyrekcji warszawskiego ZOO potwierdziła również na Twitterze rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarz zdradza, jaki wpływ na płuca mają maseczki. Nie ma żadnych wątpliwości
  2. 22 letnia piękna gwiazda nie żyje. Tuż przed swoją śmiercią zostawiła wiadomość, która wzbudza ciarki
  3. W poniedziałek uczniowie wracają do szkół. "Rodzice poślą tylko 11 procent dzieci"
  4. Przedsiębiorcy zapowiadają kolejny strajk. Znów wyjdą na ulice Warszawy
  5. Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?
  6. Andrzej Duda poszedł na zakupy. Nagranie zdobywa popularność a internauci pytają o ceny
Nastolatka zabrała auto kolegi, wjechała w budynek. Niepełnoletnia była nietrzeźwaNastolatka zabrała auto kolegi, wjechała w budynek. Niepełnoletnia była nietrzeźwaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News