wawainfo.pl > Wiadomości > Smutne wiadomości obiegły media. Żałoba w straży pożarnej, nie żyje Mirosław
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:23

Smutne wiadomości obiegły media. Żałoba w straży pożarnej, nie żyje Mirosław

Nie żyje dh. Mirosław Wieczerzyński, który był członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim od 1962 roku.
Facebook / OSP Grodzisk Mazowiecki

Nie żyje dh Mirosław Wieczerzyński. Do końca pozostał zaangażowany

Nie żyje druh Mirosław Wieczerzyński, który od roku 1962 był członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. O śmierci Wieczerzyńskiego dowiadujemy się z opublikowanego we wtorek (13.10) na Facebooku wpisu OSP. W chwili śmierci Mirosław Wieczerzyński miał 76 lat. - Dh Mirosław sprawował we wcześniejszych latach funkcję między innymi Przewodniczącego i Członka Komisji Rewizyjnej OSP. Emerytowany strażak Zawodowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. Jego zaangażowanie w życie jednostki trwało niezmiennie do samego końca. Zawsze chętnie uczestniczył w uroczystościach strażackich, kościelnych oraz codziennym życiu OSP. Służył zawsze swoją radą - czytamy we wpisie OSP w Grodzisku Mazowieckim.

Mirosław Wieczerzyński był laureatem wielu odznaczeń. Zasłużył się dla Warszawy

Jak dowiadujemy się ze wpisu OSP w Grodzisku Mazowieckim, Mirosław Wieczerzyński był laureatem wielu zaszczytnych odznaczeń za jego zaangażowanie w służbę w straży pożarnej. Wieczerzyński otrzymał m.in. odznakę wzorowego strażaka i kierowcy, złoty medal za zasługi dla pożarnictwa. 18 września 1996 roku został uhonorowany srebrnym krzyżem zasługi RP. Wzorowy strażak zasłużył się także dla stolicy, która w nagrodę za jego poświęcenie dla miasta i jego mieszkańców przyznała mu złotą "syrenkę" za zasługi dla Warszawy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.