Kilka dni temu rodzina błagała o krew dla piłkarza. Niestety, nie żyje

Autor Julian Bakuła - 8 Grudnia 2020
Piłkarz Tomasze Dudek nie żyje.Źródło: Facebook.com/MKSPiaseczno

Wychowanek MKS Piaseczno i były zawodnik Polonii Warszawa Tomasz Dudek nie żyje. Zmarły w wieku 35 lat piłkarz chorował na COVID-19. Na początku grudnia jego rodzina zorganizowała zbiórkę krwi potrzebnej dla niego ze względu na ciężki przebieg choroby.

Piłkarz chorował na COVID-19. Nie żyje

Piłkarz Tomasz Dudek nie żyje. Informację o śmierci wychowanka przekazał w poniedziałek (08.12.) rano klub MKS Piaseczno. Były zawodnik Polonii Warszawa oraz trener żeńskiej sekcji KS Gosirki Piaseczno chorował w ostatnich dniach na COVID-19.

- Tomasz Dudek, wychowanek Piaseczna, nie żyje. Były zawodnik naszego klubu, a także takich drużyn jak Polonia Warszawa, Górnik Łęczna, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Sparta Jazgarzew i Laura Chylice, odszedł po długiej walce z koronawirusem. Miał zaledwie 35 lat... - czytamy we wpisie MKS Piaseczno na Facebooku. Miejsce i termin pogrzebu mają być podane do wiadomości w najbliższych dniach.

Tomasz Dudek, wychowanek Piaseczna, nie żyje. Były zawodnik naszego klubu, a także takich drużyn jak Polonia Warszawa,...

Opublikowany przez MKS Piaseczno Poniedziałek, 7 grudnia 2020

Rodzina zbierała krew

Tomasz Dudek trafił do szpitala 1 grudnia. W związku z ciężkim przebiegiem zakażenia koronawirusem u piłkarza na początku grudnia jego rodzina zorganizowała dla niego zbiórkę krwi. Niestety życia piłkarza nie udało się uratować.

Jak podaje portal eurosport.tvn24.pl, Tomasz Dudek osierocił dwóch synów.

Uwaga! Przy wskazywaniu szpitala i Tomka prosimy również o wskazanie oddziału: OIOM.

Opublikowany przez MKS Piaseczno Wtorek, 1 grudnia 2020

Klub żegna trenera

Klub piłki nożnej kobiet KS Gosirki Piaseczno, którego trenerem był Tomasz Dudek, zamieścił na Facebooku pożegnalny wpis.

- Brakuje nam dziś słów, by opisać żal i smutek, w jakim jesteśmy pogrążeni. W dniu dzisiejszym, po walce z chorobą odszedł od nas wspaniały człowiek, przyjaciel, miłośnik sportu, nasz trener Tomasz Dudek. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach Trenerze ❤️ Rodzinie i najbliższym składamy szczerze wyrazy współczucia - czytamy słowa podopiecznych trenera.

Brakuje nam dziś słów by opisać żal i smutek w jakim jesteśmy pogrążeni. W dniu dzisiejszym, po walce z chorobą odszedł...

Opublikowany przez KS Gosirki Piaseczno Poniedziałek, 7 grudnia 2020

Polonia Warszawa żegna zawodnika

O swoim dawnym zawodniku nie zapomniał również klub Polonia Warszawa. Tomasz Dudek po raz pierwszy zagrał tam w sezonie 2005/2006.

- Został ściągnięty z MKS Piaseczno przez Jerzego Engela. Nie zdążył zadebiutować w Ekstraklasie, spędził u nas 1,5 sezonu. Wrócił w sezonie 2013/2014 i był częścią defensywy pamiętnej drużyny prowadzonej przez Piotra Dziewickiego i Emila Kota - czytamy w pożegnalnym wpisie na stronie Polonii Warszawa.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News