wawainfo.pl > Wiadomości > Kilka dni temu rodzina błagała o krew dla piłkarza. Niestety, nie żyje
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:22

Kilka dni temu rodzina błagała o krew dla piłkarza. Niestety, nie żyje

Piłkarz Tomasze Dudek nie żyje.
Facebook.com/MKSPiaseczno

Piłkarz chorował na COVID-19. Nie żyje

Piłkarz Tomasz Dudek nie żyje. Informację o śmierci wychowanka przekazał w poniedziałek (08.12.) rano klub MKS Piaseczno. Były zawodnik Polonii Warszawa oraz trener żeńskiej sekcji KS Gosirki Piaseczno chorował w ostatnich dniach na COVID-19

- Tomasz Dudek, wychowanek Piaseczna, nie żyje. Były zawodnik naszego klubu, a także takich drużyn jak Polonia Warszawa, Górnik Łęczna, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Sparta Jazgarzew i Laura Chylice, odszedł po długiej walce z koronawirusem. Miał zaledwie 35 lat... - czytamy we wpisie MKS Piaseczno na Facebooku. Miejsce i termin pogrzebu mają być podane do wiadomości w najbliższych dniach.

[EMBED-1134]

Rodzina zbierała krew

Tomasz Dudek trafił do szpitala 1 grudnia. W związku z ciężkim przebiegiem zakażenia koronawirusem u piłkarza na początku grudnia jego rodzina zorganizowała dla niego zbiórkę krwi. Niestety życia piłkarza nie udało się uratować.

Jak podaje portal eurosport.tvn24.pl, Tomasz Dudek osierocił dwóch synów.

[EMBED-1135]

Klub żegna trenera

Klub piłki nożnej kobiet KS Gosirki Piaseczno, którego trenerem był Tomasz Dudek, zamieścił na Facebooku pożegnalny wpis.

- Brakuje nam dziś słów, by opisać żal i smutek, w jakim jesteśmy pogrążeni. W dniu dzisiejszym, po walce z chorobą odszedł od nas wspaniały człowiek, przyjaciel, miłośnik sportu, nasz trener Tomasz Dudek. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach Trenerze Rodzinie i najbliższym składamy szczerze wyrazy współczucia - czytamy słowa podopiecznych trenera.

Brakuje nam dziś słów by opisać żal i smutek w jakim jesteśmy pogrążeni. W dniu dzisiejszym, po walce z chorobą odszedł...

Opublikowany przez KS Gosirki Piaseczno Poniedziałek, 7 grudnia 2020

Polonia Warszawa żegna zawodnika

O swoim dawnym zawodniku nie zapomniał również klub Polonia Warszawa. Tomasz Dudek po raz pierwszy zagrał tam w sezonie 2005/2006.

- Został ściągnięty z MKS Piaseczno przez Jerzego Engela. Nie zdążył zadebiutować w Ekstraklasie, spędził u nas 1,5 sezonu. Wrócił w sezonie 2013/2014 i był częścią defensywy pamiętnej drużyny prowadzonej przez Piotra Dziewickiego i Emila Kota - czytamy w pożegnalnym wpisie na stronie Polonii Warszawa.

Powiązane