Ksiądz zmarł w Warszawie na COVID-19. Żegnają go zrozpaczeni wierni

Autor Alicja Guz - 4 Października 2020
nie żyje ksiądzŹródło: Pixabay

Nie żyje ks. prałat Julian Jóźwik, były proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. W ostatnich dniach potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Ks. Julian Jóźwik zmarł w sobotę 3 października w szpitalu zakaźnym w Warszawie. Miał 80 lat.

Nie żyje ks. Julian Jóźwik

Nie żyje ks. prałat Julian Jóźwik. Był proboszczem w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Ostatnie dni życia spędził w szpitalu zakaźnym w Warszawie. Powodem śmierci księdza było zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 oraz towarzyszące mu choroby współistniejące. Ks. Julian Jóźwik odszedł 3 października, mając 80 lat.

Dzisiaj grzeje:
1. Wielka awantura w sklepie w Arkadii, wszystko się nagrało. "Żebyś umarł na COVID"
2. Dotarli do trzypoziomowego planu rządu. Możliwe jeszcze ostrzejsze obostrzenia
3. Dorota Gardias napisała oficjalne oświadczenie. Wiadomo, w jakim jest stanie

Posługa kapłańska ks. Juliana Jóźwika

Ksiądz Julian Jóźwik urodził się 24 stycznia 1941 roku. Po maturze wstąpił do Seminarium Duchownego w Siedlcach. Po sześciu latach studiów filozoficzno-teologicznych, 23 maja 1964 roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako wikariusz pełnił posługę w parafiach: Rozbity Kamień (1964-65), Ryki (1965-66), Ostrów Lubelski (1966-68) i Radoryż Kościelny (1968). Od 1972 roku ks. Julian Jóźwik pracował w kurii diecezjalnej w Siedlcach. Najpierw jako referent duszpasterstwa rodzin, a następnie w duszpasterstwie charytatywnym, gdzie pracował do 2003 roku - przez ostatnie 12 lat jako dyrektor Caritas diecezji siedleckiej.

Ksiądz związany z Garwolinem

29 sierpnia 2003 roku został proboszczem parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Z racji osiągniętego wieku 24 lipca 2012 roku przeszedł na emeryturę. Pozostał jednak na parafii i w miarę sił pomagał w duszpasterstwie parafialnym. Ksiądz Julian Jóźwik pełnił posługę kapłańską przez 57 lat.

Fani Legii w rozpaczy, znamy powód. Co pokrzyżowało plany zespołu?Fani Legii w rozpaczy, znamy powód. Co pokrzyżowało plany zespołu?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych? Rzecznik rządu zabrał głos w sprawie, sytuacja jest jasna
  2. Opuszczony salon samochodowy a w środku same perełki. Widok zachwyci niejednego sympatyka motoryzacji
  3. Taka będzie tegoroczna zima! Mamy prognozę pogody na zimę 2020/2021
  4. Koronawirus bardzo niebezpieczny nie tylko dla seniorów. Zmarł 36-latek z Warszawy
  5. Nie żyje Dorota Kawęcka. Wielka strata, kochały ją miliony telewidzów
  6. Trump skrywał prawdę o Covid-19. Na jaw wyszły ukrywane informacje
Ośmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówOśmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News