wawainfo.pl
nie żyje ksiądz

Pixabay

Ksiądz zmarł w Warszawie na COVID-19. Żegnają go zrozpaczeni wierni

4 Października 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Nie żyje ks. prałat Julian Jóźwik, były proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. W ostatnich dniach potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Ks. Julian Jóźwik zmarł w sobotę 3 października w szpitalu zaka

Nie żyje ks. Julian Jóźwik

Nie żyje ks. prałat Julian Jóźwik. Był proboszczem w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Ostatnie dni życia spędził w szpitalu zakaźnym w Warszawie. Powodem śmierci księdza było zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 oraz towarzyszące mu choroby współistniejące. Ks. Julian Jóźwik odszedł 3 października, mając 80 lat.

Posługa kapłańska ks. Juliana Jóźwika

Ksiądz Julian Jóźwik urodził się 24 stycznia 1941 roku. Po maturze wstąpił do Seminarium Duchownego w Siedlcach. Po sześciu latach studiów filozoficzno-teologicznych, 23 maja 1964 roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako wikariusz pełnił posługę w parafiach: Rozbity Kamień (1964-65), Ryki (1965-66), Ostrów Lubelski (1966-68) i Radoryż Kościelny (1968). Od 1972 roku ks. Julian Jóźwik pracował w kurii diecezjalnej w Siedlcach. Najpierw jako referent duszpasterstwa rodzin, a następnie w duszpasterstwie charytatywnym, gdzie pracował do 2003 roku - przez ostatnie 12 lat jako dyrektor Caritas diecezji siedleckiej.

Ksiądz związany z Garwolinem

29 sierpnia 2003 roku został proboszczem parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Z racji osiągniętego wieku 24 lipca 2012 roku przeszedł na emeryturę. Pozostał jednak na parafii i w miarę sił pomagał w duszpasterstwie parafialnym. Ksiądz Julian Jóźwik pełnił posługę kapłańską przez 57 lat.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >