Nastolatkowie złamali zakaz wychodzenia z domu. Policja nakryła ich w nieodpowiednim momencie

Autor Karolina Kraushar - 9 Kwietnia 2020
Nastolatkowie łowili ryby i palili papierosy mimo zakazu zgromadzeńŹródło: Wikipedia, By Tommmek - Praca własna, CC

Dwóch chłopców złamało zakaz wychodzenia z domu bez opieki osoby dorosłej. Nieletni spotkali się nad jeziorem “Moczydło”, gdzie łowili ryby i palili papierosy. Rodzice nastolatków zostali ukarani mandatami. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Mazowsza

Zamiast w domu siedzieli nad jeziorem

Funkcjonariusze z Karczewa partolowali miejsca rekreacji i sprawdzali, czy mieszkańcy przestrzegają przepisów dotyczących zakazu spotkań. Na terenie przy jeziorze “Moczydło” zauważyli dwóch nastolatków. Jak ustalili policjanci, 15-latek pochodził z Warszawy, a jego starszy o rok kolega mieszkał w Józefowie. Funkcjonariusze znaleźli przy nieletnich paczkę papierosów, zatrzymani przyznali się do ich palenia.

Rodziców ukarano mandatami

O zaistniałej sytuacji mundurowi niezwłocznie powiadomili rodziców nieletnich. Funkcjonariusze poinformowali ich o naruszeniu przepisów prawa i popełnieniu tym samym wykroczenia. Rodzice nastolaktów zostali poinformowani, że chłopcy dopuścili się demoralizacji. - Ostatecznie opiekunów ukarano mandatami karnymi - poinformował nadkom. Daniel Niezdropa z policji w Otwocku.

Otrzymali od rodziców zgody na spotkanie

Jak ustalili policjanci, chłopcy uzyskali od rodziców zgodę na spotkanie. 15-latek z Warszawy przyjechał do Józefowa taksówką. Stamtąd, matka16-latka zabrała ich samochodem nad jezioro w Karczewie. Nieletni zostali sami nad jeziorem, aby powędkować. Jak się okazało nie tylko, bo przy okazji palili papierosy.

#Zero tolerancji

Chłopcy spotykając się nad jeziorem złamali zakaz przemieszczania się oraz organizowania zgromadzeń, który obowiązuje w Polsce w związku z epidemią koronawirusa. Policjanci kierują się w takich przypadkach zasadą zero tolerancji.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News