wawainfo.pl
Nastolatkowie łowili ryby i palili papierosy mimo zakazu zgromadzeń

Wikipedia, By Tommmek - Praca własna, CC

Nastolatkowie złamali zakaz wychodzenia z domu. Policja nakryła ich w nieodpowiednim momencie

9 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Dwóch chłopców złamało zakaz wychodzenia z domu bez opieki osoby dorosłej. Nieletni spotkali się nad jeziorem “Moczydło", gdzie łowili ryby i palili papierosy. Rodzice nastolatków zostali ukarani mandatami. | www.wawinfo.p

Zamiast w domu siedzieli nad jeziorem

Funkcjonariusze z Karczewa partolowali miejsca rekreacji i sprawdzali, czy mieszkańcy przestrzegają przepisów dotyczących zakazu spotkań.  Na terenie przy jeziorze “Moczydło” zauważyli dwóch nastolatków. Jak ustalili policjanci, 15-latek pochodził z Warszawy, a jego starszy o rok kolega mieszkał w Józefowie. Funkcjonariusze znaleźli przy nieletnich paczkę papierosów, zatrzymani przyznali się do ich palenia. 

Rodziców ukarano mandatami

O zaistniałej sytuacji mundurowi niezwłocznie powiadomili rodziców nieletnich. Funkcjonariusze poinformowali ich o naruszeniu przepisów prawa i popełnieniu tym samym wykroczenia. Rodzice nastolaktów zostali poinformowani, że chłopcy dopuścili się demoralizacji. - Ostatecznie opiekunów ukarano mandatami karnymi - poinformował nadkom. Daniel Niezdropa z policji w Otwocku.

Otrzymali od rodziców zgody na spotkanie

Jak ustalili policjanci, chłopcy uzyskali od rodziców zgodę na spotkanie. 15-latek z Warszawy przyjechał do Józefowa taksówką. Stamtąd, matka16-latka zabrała ich samochodem nad jezioro w Karczewie. Nieletni zostali sami nad jeziorem, aby powędkować. Jak się okazało nie tylko, bo przy okazji palili papierosy. 

#Zero tolerancji 

Chłopcy spotykając się nad jeziorem złamali zakaz przemieszczania się oraz organizowania zgromadzeń, który obowiązuje w Polsce w związku z epidemią koronawirusa. Policjanci kierują się w takich przypadkach zasadą zero tolerancji. 

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwiel

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >