Oblężenie przed Muzeum Narodowym. Ludzie czekają w długich kolejkach

Autor Mateusz Dolak - 2 Lutego 2021
Kolejki przed wejściem do muzeumŹródło: Muzeum Narodowe w Warszawie

Gigantyczna kolejka przed wejściem do Muzeum Narodowego! To pierwsza od dłuższego czasu okazja, by wejść do środka i zobaczyć najnowszą wystawę. Takiej kolejki nie było nawet przed wybuchem pandemii.

Wielkie otwarcie

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło, że muzea i galerie sztuki mogą ponownie przyjmować gości od 1 lutego. Pierwszego dnia miesiąca wiele placówek kultury w końcu otworzyło swoje drzwi dla zwiedzających. Oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego i obostrzeń dotyczących ilości osób na metr kwadratowy.

W stolicy swoje działanie wznowiły miedzy innymi Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki, Łazienki Królewskie czy wspomniane Muzeum Narodowe. Ostatnie cieszyło się rekordowym zainteresowaniem. Kolejki do wejścia były większe niż przed wybuchem pandemii.

Kolejka

Godzinę przed otwarciem do placówki ustawiła się ogromna kolejka. Tłum grzecznie czekał przed wejściem. Wszyscy mieli założone maseczki i zachowywali odstęp od siebie.

O obowiązku zasłaniania ust i nosa na Facebooku przypominali przedstawiciele Muzeum Narodowego. "W związku z ponownym otwarciem aktualizowaliśmy nasz regulamin. Ponieważ lektura regulaminów bywa nużąca, sięgnęliśmy po pomoc starożytnych i przygotowaliśmy dla Was skrót najważniejszych zasad bezpieczeństwa" - napisali we wpisie informującym o ponownym otwarciu.

Nowe zasady w Muzeum Narodowym

Nowe zasady w Muzeum Narodowym

Nowe zasady w Muzeum Narodowym

Zdjęcia ilustrujące nowy regulamin przypominają między innymi o : dezynfekcji rąk, noszeniu maseczek, konieczności zostawiania odzieży w szatni i limicie gości który wynosi 439 osoby. Z grafik dowiadujemy się, że za nieprzestrzeganie regulaminu grożą surowe kary.

Za darmo

Muzeum Narodowe by zachęcić odwiedzających zniosło opłatę za wstęp. "Od 10.00 znów możemy spotkać się na żywo w MNW. Przypominamy, że do 7 lutego nasze Muzeum możecie zwiedzać BEZPŁATNIE, nie trzeba nic rezerwować. Wystarczy przyjść i cieszyć się sztuką" - czytamy w komunikacie na oficjalnym profilu placówki.

Na zwiedzających czeka między innymi nowa Galeria Sztuki Starożytnej, czy wystawa "Polska. Siła obrazu". Jak relacjonuje Narodowe na Facebooku, od rana odwiedziło je ponad 1500 gości, a o godzinie 16.30 zamknięto ogon kolejki.

Gigantyczne kolejki relacjonowały ogólnopolskie media. Reporter tvn24 rozmawiał z osobami w tłumie. - Jest dużo ludzi. Przyszliśmy tutaj, bo chciałbym uzupełnić lekcję historii wnuczka - stwierdził mężczyzna czekający do wejścia. - Weszłam tylko na pięć minut. Wszystkie zasady bezpieczeństwa były zachowane. Przy wejściu mierzyli mi temperaturę - dodała kobieta, która opuszczała muzeum.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvn24
zdjęcie główne: Muzeum Narodowe w Warszawie

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News