Nowe murale pojawiły się w Warszawie, zobaczysz je w czterech miejscach

Autor Mateusz Kobyłka - 22 Kwietnia 2020
muraleŹródło: Fot. R.Nowik Good Looking Studio

Murale w Warszawie nie są nowością. Ta forma sztuki ulicznej jest popularna w miastach na całym świecie. W Polsce od kilku lat regularnie pojawiają się np. na "patelni". Teraz miasto otrzymało cztery nowe, które mają podnieć na duchu mieszkańców stolicy w tych trudnych czasach. Pomysłodawcą projektu jest firma Good Looking Studio. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Nowe murale w centrum miasta

Murale, to forma monumentalnego malowidła ściennego. Ta forma sztuki wywodzi się prawdopodobnie z Hiszpanii. W Warszawie co roku powstają nowe, a od kilku lat z okazji rożnych ważnych wydarzeń i rocznic, swój wygląd zmienia przestrzeń przy metro Centrum. Teraz, w związku z trudnymi dla wszystkich realiami, firma Good Looking Studio zainicjowała projekt czterech nowych malunków, które w ramach akcji non-profit mają podnieść na duchu warszawiaków.

Pozytywny przekaz

Jak twierdzą przedstawiciele firmy, media są przesycone negatywnymi informacjami. Odbiorca jest bombardowany pesymistycznymi wizjami kryzysu gospodarczego. Dlatego powstała inicjatywa, która za pomocą prostych komunikatów ma wesprzeć mieszkańców miasta. Duże, proste w swojej formie napisy umieszczone zostały na jednolitym tle. Pojawiły się w trzech miejscach: jeden przy ul. Brackiej 25, jeden przy ul. Waryńskiego 3 oraz dwa przy stacji metra Centrum. Hasła takie, jak "Będzie dobrze :)" i "Jeszcze będzie przepięknie!" z pewnością dodadzą otuchy w przykrych realiach społecznej izolacji.

Fot. R.Nowik Good Looking Studio

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News