wawainfo.pl
murale

Fot. R.Nowik Good Looking Studio

Nowe murale pojawiły się w Warszawie, zobaczysz je w czterech miejscach

22 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

Murale w Warszawie nie są nowością. Ta forma sztuki ulicznej jest popularna w miastach na całym świecie. W Polsce od kilku lat regularnie pojawiają się np. na "patelni". Teraz miasto otrzymało cztery nowe, które mają podnieć na duchu mie

Nowe murale w centrum miasta

Murale, to forma monumentalnego malowidła ściennego. Ta forma sztuki wywodzi się prawdopodobnie z Hiszpanii. W Warszawie co roku powstają nowe, a od kilku lat z okazji rożnych ważnych wydarzeń i rocznic, swój wygląd zmienia przestrzeń przy metro Centrum. Teraz, w związku z trudnymi dla wszystkich realiami, firma Good Looking Studio zainicjowała projekt czterech nowych malunków, które w ramach akcji non-profit mają podnieść na duchu warszawiaków.

Pozytywny przekaz

Jak twierdzą przedstawiciele firmy, media są przesycone negatywnymi informacjami. Odbiorca jest bombardowany pesymistycznymi wizjami kryzysu gospodarczego. Dlatego powstała inicjatywa, która za pomocą prostych komunikatów ma wesprzeć mieszkańców miasta. Duże, proste w swojej formie napisy umieszczone zostały na jednolitym tle. Pojawiły się w trzech miejscach: jeden przy ul. Brackiej 25, jeden przy ul. Waryńskiego 3 oraz dwa przy stacji metra Centrum. Hasła takie, jak "Będzie dobrze :)" i "Jeszcze będzie przepięknie!" z pewnością dodadzą otuchy w przykrych realiach społecznej izolacji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Mateusz KobyłkaAutor

Nazywam się Mateusz Kobyłka i jestem redaktorem strony Wawa Info. Ukończyłem archeologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zdobywałem w portalach studenckich, skupiających się na lokalnym życiu kulturalnym i najwa

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >