wawainfo.pl > Wiadomości > Miejskie taksówki mogą upaść, jest nadzieja na ratunek. Ratusz chce je połączyć z Miejskimi Zakładami Autobusowymi
Karolina Kraushar
Karolina Kraushar 19.03.2022 03:25

Miejskie taksówki mogą upaść, jest nadzieja na ratunek. Ratusz chce je połączyć z Miejskimi Zakładami Autobusowymi

MZA wchłonie MPT
Wikipedia, By Raf24 - Own work, CC

Spółce grozi upadłość

W czwartek, 23 kwietnia Rada Warszawy będzie głosować nad projektem uchwały przyłączenia MPT do MZA. W rozmowie z wawainfo.pl Karolina Galecka przekazała, że rozwój MPT w obecnej postaci jest niemożliwy. - Spółce w krótkim czasie grozi utrata bieżącej płynności bez zasilenia zewnętrznego, co może prowadzić do jej upadłości. Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe nie ma możliwości zaciągnięcia kredytu na dalszą działalność, z uwagi na generowane ujemne strumienie pieniężne oraz brak majątku, który mógłby stanowić zabezpieczenie spłaty zaciągniętego kredytu - informuje.

Nieudane prywatyzacje

Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe funkcjonuje od 1991 roku jako miejska spółka i już od kilku lat zmaga się z wysoką konkurencją na rynku. Miasto próbowało dwukrotnie sprywatyzować MPT, niestety nie było chętnych na jego zakup. Włączenie MPT do MZA ma wpłynąć korzystnie na koszty utrzymania administracji. - Dzięki połączeniu obu spółek zmniejsza się koszty utrzymania administracji i kadry - informuje Karolina Gałecka z Urzędu m. st. Warszawy - Pracownicy MPT staną się automatycznie osobami zatrudnionymi w spółce MZA - dodaje. 

Logo zostanie

- Spółka taksówkarska zachowa swój znak firmowy i logo - przekazuje Karolina Gałecka. O tym czy warszawscy radni zdecydują się na przyłączenie MPT do MZA dowiemy się podczas głosowania 23 kwietnia. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Powiązane