wawainfo.pl > Mazowsze > Morderstwo w Mławie.21-latek usłyszał zarzuty
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:26

Morderstwo w Mławie.21-latek usłyszał zarzuty

21-latek zatrzymany w związku z morderstwem w Mławie usłyszał zarzuty.
Marek BAZAK/East News

Morderstwo w Mławie. Prokurator postawił zarzuy 21-latkowi.

Morderstwo w Mławie

Nocą z wtorku na środę w jednym z mieszkań w Mławie odnaleziono zwłoki 44-letniego mężczyzny.

- Potwierdzamy fakt interwencji. Prawdopodobnie doszło do zabójstwa na terenie Mławy, są to jednak wstępne ustalenia. Do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby - przekazywała wtedy Wawa Info oficer prasowa KPP w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska.

- Jest to wstępna faza śledztwa. Trwa sekcja zwłok, która ma wyjaśnić przyczynę zgonu. W sprawie przesłuchano świadków - relacjonował z kolei Marcin Bagiński, prokurator rejonowy w Mławie.

W sprawie zatrzymano 21-letniego mężczyznę. - Decyzja co do odpowiedzialności karnej osoby zatrzymanej będzie podjęta w godzinach popołudniowych - mówił Bagiński.

Z najnowszych doniesień Polskiej Agencji Prasowej (PAP) wynika, że zatrzymany mężczyzna usłyszał cztery zarzuty. Dwa z przedstawionych 21-latkowi zarzutów dotyczą uszkodzenia ciała ofiary, jeden przestępstwa przeciwko mieniu, a jeden - przestępstwa seksualnego na szkodę ofiary.

Jak relacjonuje onet.pl, ze wstępnych oględzin ciała ofiary wynika, że odniosła ona obrażenia rąk i nóg wskutek kilkunastu uderzeń obuchem młotka.

- Podczas przesłuchania podejrzany 21-latek nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył szczątkowe wyjaśnienia, które będą podlegały dalszej weryfikacji. Rola drugiej z zatrzymanych wcześniej osób została wyjaśniona. Osoba ta stała się bardzo istotnym świadkiem w sprawie - przekazał PAP przywoływany przez onet.pl prokurator Bagiński. W piątek na wniosek prokuratury sąd zadecydował o objęciu 21-latka trzymiesięcznym aresztem tymczasowym.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi: Mława
Powiązane