Czy po 20 kwietnia wejdziemy na cmentarze? Jest odpowiedź ministerstwa w tej sprawie

Autor Karolina Kraushar - 17 Kwietnia 2020
Od 20 kwietnia Cmentarz Powązkowski zostanie otwartyŹródło: Wikipedia, By Adrian Grycuk - Praca własna, CC

20 kwietnia rząd zdejmie część obostrzeń, które obowiązywały, aby zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Po weekendzie znowu będziemy mogli przemieszczać się w celach rekreacyjnych, a lasy i parki zostaną na nowo otwarte. Dozwolony będzie też wstęp na cmentarze, ale nie na wszystkie. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy

Czy można wejść na cmentarze?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o zdjęciu niektórych obostrzeń. Jak pisaliśmy, premier zapowiedział większą weryfikację osób będących na kwarantannie, otwarcie lasów i parków oraz zwiększenie limitu osób w sklepach i kościołach. Podczas konferencji Mateusza Morawieckiego i Łukasza Szumowskiego padło wiele pytań, w tym między innymi o obowiązek noszenia maseczek, otwarcie szkół, czy salonów fryzjerskich. Nikt nie doprecyzował jednak kwestii wstępu na cmentarze.

Otwierają "Powązki"

Dziennikarze portalu wawainfo.pl postanowili to sprawdzić. O możliwość wejścia na cmentarze zapytaliśmy w biurze prasowym Ministerstwa Zdrowia. Usłyszeliśmy, że rząd dał zielone światło, by otworzyć nekropolie, ale: - O tym czy zostaną udostępnione dla odwiedzających, ostatecznie zdecydują ich zarządcy - usłyszeliśmy w ministerstwie. Jak ustaliliśmy, 20 kwietnia zostanie umożliwione wejście na teren Cmentarza Powązkowskiego. Godziny otwarcia nekropolii nie ulegną zmianie i będą takie same jak sprzed wprowadzenia obostrzeń. Na teren cmentarza wejdziemy jedynie parami, i tak jak nakazuje ustawa, będziemy musli zachować bezpieczną odległość między innymi osobami. Jak przekazał nam zarząd Cmentarza Powązkowskiego - nie będzie limitu wpuszczanych osób.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News