W stolicy powstaje "warszawski Hongkong". Deweloper będzie sprzedawał ciasne i ciemne mieszkania

Autor Julian Bakuła - 9 Grudnia 2020
JW Construction buduje mieszkania na Woli.Źródło: Marek BAZAK/East News

Przy ulicy Kasprzaka na Woli powstaje osiedle bloków rodem z Hongkongu. Chodzi nie tylko o wysokość trzech wież składających się na kompleks Bliska Wola Tower, ale też o zagęszczenie mieszkań. Ze względu na małą odległość między blokami będzie tam ciasno i ciemno.

JW Construction buduje mieszkania na Woli

Przy ul. Kasprzaka na warszawskiej Woli powstaje osiedle Bliska Wola, w którego skład ma wejść także składający się z trzech wież kompleks Bliska Wola Tower. Osiedle stawiane przez J.W. Construction Holding S.A. ma być "multifunkcjonalne" i wykorzystywać ekologiczne rozwiązania pozwalające na obniżenie kosztów czynszu.

Bliska Wola Tower ma mierzyć 92 metry, posiadać 27 kondygnacji naziemnych, 18 wind i 1096 miejsc garażowych. Będzie tam miejsce także na 33 lokale usługowe, 892 apartamenty, 380 biur i 170 apartamentów hotelowych. Obiekt ma spełniać potrzeby mieszkańców, pracowników biur i usługodawców.

"Najwyższy poziom komfortu"

Według JW Construction Bliska Wola Tower ma zapewniać właścicielom składających się na kompleks lokali i apartamentów oraz pracującym tam osobom "najwyższy poziom komfortu". Właściciele i pracownicy będą mogli korzystać z udogodnień takich jak restauracje, klub fitness czy park z fontannami, placami zabaw i boiskami.

Kompleks objęty będzie monitoringiem wideo i kontrolą dostępu. W całym budynku zainstalowana zostanie klimatyzacja i cichobieżne windy. Przewidziano również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, a nawet parking dla rowerów.

Może być ciasno

Jak podaje portal warszawa.naszemiasto.pl, odległość między składającymi się na kompleks Bliska Wola Tower blokami wynosić będzie miejscami po 20 metrów. Można więc mieć obawy, że będzie tam ciasno i ciemno.

Ze względu na powielanie charakterystycznych dla miast azjatyckich rozwiązań mieszkaniowych Bliska Wola Tower może zatem być nazywana "warszawskim Hongkongiem".

Kiedy będzie można tam zamieszkać?

Według zapewnień JW Construction pierwsi mieszkańcy będę mogli wprowadzić się do własnych apartamentów w Bliska Wola Tower już w przyszłym roku. W wieżach znajdą zarówno mieszkania jednopokojowe o powierzchni od 28 do 31 metrów kwadratowych, jak i czteropokojowe o powierzchni od 85 do 93 metrów kwadratowych.

Według portalu warszawa.naszemiasto.pl za trzypokojowe mieszkanie o powierzchni 52 metrów kwadratowych zapłacimy 572 tysiące złotych. Średnio za metr kwadratowy mieszkania w jednej z wież Bliska Wola Tower zapłacimy 14,5 tysiąca złotych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News