Jakie jest wasze ulubione miejsce w Warszawie?

Autor Julian Bakuła - 6 Października 2020
Miejsca w WarszawieŹródło: Pixabay

Miejsca w Warszawie, które są atrakcyjne dla odwiedzających, ale nie obciążą kieszeni, mogą być trudne do znalezienia. Wiele zależy także od indywidualnych upodobań. Warszawa ma wiele do zaoferowania miłośnikom muzeów i historii, ale zadowoli także osoby, które lubią odwiedzać kawiarnie lub spędzać wieczory ze znajomymi w pubach i klubach. Jakie są Wasze ulubione miejsca w Warszawie? Co polecilibyście turystom, którzy pierwszy raz zaglądają do stolicy, a co wieloletnim mieszkańcom, pragnącym odkryć coś nowego w swoim mieście?

Miejsca w Warszawie, w których można miło spędzić czas

Miejsca w Warszawie, w których można miło spędzić czas - czy to samotnie, czy z rodziną lub przyjaciółmi - to nie tylko atrakcyjnie zaprojektowane parki, przytulne kawiarnie i klimatyczne puby, ale także muzea, zabytkowe dzielnice czy bulwary wiślane. Stolica ma coś do zaoferowania niemal dla każdego - zarówno dla miłośników historii i zabytków, jak i dla zwolenników czynnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu czy miłośników życia nocnego. Osoby zainteresowane dawnymi dziejami miasta mogą wiele wynieść z wizyty na warszawskim Starym Mieście oraz z odwiedzenia muzeum w Zamku Królewskim w Warszawie. Godne polecenia jest także znajdujące się na Rynku Starego Miasta Muzeum Warszawy. Warto zajrzeć również do Muzeum Polin oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Z kolei osoby preferujące aktywność na świeżym powietrzu mogą być zainteresowane wizytą w jednym z licznych warszawskich parków, gdzie mogą wybrać się na zwykły spacer, przejażdżkę rowerową (korzystając z własnego sprzętu lub wypożyczając rower miejski) czy pobiegać. Na uwagę zasługują zwłaszcza miejsca takie jak Ogród Saski, Ogród Krasińskich czy warszawskie ZOO. Zaletą takiego sposobu spędzania czasu w obecnych warunkach zagrożenia epidemią koronawirusa jest z pewnością mniejsze ryzyko zakażenia na wolnym powietrzu niż w zamkniętej przestrzeni.

Liczne atrakcyjne miejsca w Warszawie wciąż czekają na odkrycie przez mieszkańców

Warszawa jest także atrakcyjnym miejscem dla miłośników kameralnych, przytulnych kawiarni, w których można rozkoszować się aromatyczną kawą w nastrojowym wnętrzu, niejednokrotnie biorąc także udział w organizowanych w takich miejscach wydarzeniach takich jak wystawy czy spotkania autorskie, spotykając się tam z przyjaciółmi lub po prostu czytając książkę czy gazetę przy filiżance "małej czarnej". Warto odwiedzić miejsca mniej uczęszczane, dopiero rozwijające się i stawiające przede wszystkim na jakość oraz dobrą atmosferę. Przykładem mogą być kawiarnie takie jak "Parę Osób" na Ochocie czy "Koza Cafe" na Grochowie.

Z kolei miłośnicy nocnego życia mają do wyboru szereg miejsc pod obu stronach Wisły. Po stronie praskiej dużym powodzeniem cieszy się kompleks przy ul. 11 Listopada 22. Pod tym jednym adresem znajdziemy aż trzy klubokawiarnie: "Chmury", "Hydrozagadkę" oraz "Skład Butelek", w których można napić się kawy i alkoholu oraz wysłuchać koncertu lub wziąć udział w imprezie klubowej. Podobne zagłębie klubowe znajdziemy w rejonie ulicy Nowy Świat, gdzie roi się od małych kawiarni, pubów i klubów, wśród których każdy powinien znaleźć coś, co go zainteresuje. Atrakcyjne lokale i kluby można znaleźć także na ul. Mazowieckiej oraz na ul. Poznańskiej. Jakie miejsca w Warszawie Wy sami najchętniej odwiedzacie? Które z nich polecielibyście osobom odwiedzającym Warszawę po raz pierwszy, a które zasiedziałym mieszkańcom stolicy?

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News