wawainfo.pl
mężczyzna

Adrian Grycuk, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bulwar_wi%C5%9Blany_im._Jana_Karskiego_w_Warszawie.jpg, CC BY-SA 3.0

Akcja ratunkowa na Wiśle. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić, jak znalazł się w wodzie

30 Lipca 2020

Autor tekstu:

Aleksandra Olbryt

Udostępnij:

Mężczyzna będący w stanie upojenia alkoholowego został zauważony w Wiśle na wysokości Bulwarów. 30 lipca ok. godziny 7:30 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który płynął Wisłą. - Nie potrafił powiedzieć, w jaki spos&oa

Mężczyzna miał sporo szczęścia

Jak przekazał komisarz Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji, akcja ratunkowa odbyła się w czwartek w okolicy Bulwarów Wiślanych. Mężczyzna w momencie wyłowienia go z wody przez funkcjonariuszy komisariatu rzecznego był już bardzo osłabiony. - Można było wyczuć od niego woń alkoholu. Nie był w stanie powiedzieć, jak znalazł się w rzece. Ze względu na ogólne wycieńczenie został zabrany do szpitala - poinformował komisarz Świstak. W przypadku tego mężczyzny można mówić o ogromnym szczęściu - dzięki szybkiej akcji ratunkowej policjantom udało się go uratować. Gdyby nie został w porę zauważony, z pewnością moglibyśmy mówić o kolejnym przypadku utonięcia w te wakacje. Rzeczy należące do mężczyzny znaleziono na Bulwarach. 

Alkohol i woda to złe połączenie

Według policyjnych statystyk w 2019 roku w Polsce utonęło 456 osób - 407 mężczyzn i 49 kobiet. Większość ofiar to osoby dorosłe. 98 osób przed utonięciem spożywało alkohol. Do wypadków najczęściej dochodziło nad jeziorem i nad rzeką.Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina: nigdy nie wchodź do wody po alkoholu lub środkach odurzających. Bądźmy bezpieczni w te wakacje!

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >