Mężczyzna podejrzany o zabójstwo babci usłyszał zarzuty. Był już wcześniej karany

Autor Aleksandra Olbryt - 30 Lipca 2020
mężczyznaŹródło: Pixabay (autor: 4711018 )

Mężczyzna, który 23 lipca został zatrzymany na Bielanach w związku z podejrzeniami o zabójstwo 81-letniej kobiety, usłyszał już zarzuty. Zamordowana kobieta była jego babcią. Teraz grozi mu od 8 do 25 lat pozbawienia wolności. Na razie sąd zadecydował o objęciu podejrzanego 3-miesięcznym aresztem.

Mężczyzna oskarżony o zabójstwo babci

W czwartek 30 lipca Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik prasowy stołecznej Prokuratury Okręgowej, poinformowała, że podejrzanemu Łukaszowi L. przedstawiony został zarzut m.in. zabójstwa w zamiarze bezpośrednim 81-letniej kobiety. Sąd zadecydował o tymczasowym areszcie dla podejrzanego na okres trzech miesięcy. Za zarzucony czyn z art. 148 § 1 kodeksu karnego mężczyźnie grozi odpowiedzialność karna od 8 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności. W przeszłości był on karany za czyn z art. 288 § 1 k.k. (uszkodzenie mienia). Prokuratura nie udziela szczegółowych informacji o sprawie na jej obecnym etapie, tłumacząc tę decyzję koniecznością prawidłowego zabezpieczenia toku postępowania.

Dzisiaj grzeje:
1. Wiele osób do samego końca walczyło o jej życie. Niestety, choroba zebrała nieubłagane żniwo
2. TIR znów uderzył w wiadukt na Ostrobramskiej. Duże utrudnienia dla kierowców, na miejscu akcja służb
3. Kierowcy muszą przygotować się na podwyżki, nie ma odwrotu. Opłaty idą w górę, jednak wybranych ominą

Akcja ratunkowa na Wiśle. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić, jak znalazł się w wodzieAkcja ratunkowa na Wiśle. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić, jak znalazł się w wodzieCzytaj dalej

Tragedia rozegrała się w mieszkaniu

W ubiegły czwartek pisaliśmy o zabójstwie, do którego doszło na warszawskich Bielanach. Komenda Rejonowa Policji nr V Warszawie potwierdziła, że zatrzymano w tej sprawie 27-letniego mężczyznę. Jak podaje portal TVN Warszawa, nieoficjalnie udało się ustalić, że między zamordowaną kobietą a jej wnukiem już wcześniej miało dochodzić do konfliktów. Mężczyzna miał zakaz zbliżania się do babci.

Koronawirus na komendzie w Płocku. Ponad 20 funkcjonariuszy na kwarantannieKoronawirus na komendzie w Płocku. Ponad 20 funkcjonariuszy na kwarantannieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiany sportowiec zawiesza karierę. Jego 5-letni synek zachorował na raka
  2. "Wiadomości" TVP znów szczują na LGBT? "Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi, co nie znaczy że nie ma nowej"
  3. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie
  4. Owsiak nie miał innego wyjścia. Wszystko jest inaczej niż zwykle, zaczęło się
  5. Rekordowa liczba zachorowań w Polsce, Ministerstwo Zdrowia ostrzega. Czy wrócą obostrzenia?
  6. Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomóc
  7. Tragiczne doniesienia z Polski. Wśród rannych są dzieci
Bank wydał pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest poważna, można stracić cały dobytekBank wydał pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest poważna, można stracić cały dobytekCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News