Mężczyzna podejrzany o zabójstwo babci usłyszał zarzuty. Był już wcześniej karany

Autor Aleksandra Olbryt - 30 Lipca 2020
mężczyznaŹródło: Pixabay (autor: 4711018 )

Mężczyzna, który 23 lipca został zatrzymany na Bielanach w związku z podejrzeniami o zabójstwo 81-letniej kobiety, usłyszał już zarzuty. Zamordowana kobieta była jego babcią. Teraz grozi mu od 8 do 25 lat pozbawienia wolności. Na razie sąd zadecydował o objęciu podejrzanego 3-miesięcznym aresztem.

Mężczyzna oskarżony o zabójstwo babci

W czwartek 30 lipca Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik prasowy stołecznej Prokuratury Okręgowej, poinformowała, że podejrzanemu Łukaszowi L. przedstawiony został zarzut m.in. zabójstwa w zamiarze bezpośrednim 81-letniej kobiety. Sąd zadecydował o tymczasowym areszcie dla podejrzanego na okres trzech miesięcy. Za zarzucony czyn z art. 148 § 1 kodeksu karnego mężczyźnie grozi odpowiedzialność karna od 8 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności. W przeszłości był on karany za czyn z art. 288 § 1 k.k. (uszkodzenie mienia). Prokuratura nie udziela szczegółowych informacji o sprawie na jej obecnym etapie, tłumacząc tę decyzję koniecznością prawidłowego zabezpieczenia toku postępowania.

Tragedia rozegrała się w mieszkaniu

W ubiegły czwartek pisaliśmy o zabójstwie, do którego doszło na warszawskich Bielanach. Komenda Rejonowa Policji nr V Warszawie potwierdziła, że zatrzymano w tej sprawie 27-letniego mężczyznę. Jak podaje portal TVN Warszawa, nieoficjalnie udało się ustalić, że między zamordowaną kobietą a jej wnukiem już wcześniej miało dochodzić do konfliktów. Mężczyzna miał zakaz zbliżania się do babci.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News