wawainfo.pl
świąteczne metro

Piotr Molecki/East News

Świąteczny pociąg metra już kursuje. Można znaleźć go na różnych trasach

9 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Natalia Godek

Udostępnij:

Świąteczny skład warszawskiego metra wyjechał na tory. Przyozdobiony pociąg wystartował piątego grudnia i kursuje zamiennie na obu liniach. W tym roku dekoracje składu mają charakter symboliczny. Będzie można podziwiać je tradycyjnie do szóstego st

Świąteczny pociąg

Już po raz czwarty na tory warszawskiego metra wyjechał specjalny świąteczny pociąg. Pierwszy przejazd odbył się piątego grudnia. - Jak wiecie, coroczną tradycją jest, że w grudniu na linii metra pojawia się specjalny pociąg. W tym roku jest on skromniejszy i bardzo symboliczny. Ma jednak przypominać o zbliżających się Świętach. Mamy nadzieję, że będzie cieszył Wasze oczy . - napisano na Facebook’u na stronie Metro Warszawskie.

Świąteczne dekoracje warszawiacy podziwiać mogą nie tylko na ulicach, ale również pod ziemią. W tym roku można jednak cieszyć oczy tylko jednym pociągiem, który został przyozdobiony kolorowymi lampkami i śnieżynkami.

- Jak powiedziała dodatkowo rzeczniczka stołecznego metra Anna Bartoń, w tym tygodniu obsługuje pierwszą linię metra. W kolejnym tygodniu pociąg będzie jeździł po drugiej linii i tak na zmianę. - podało TVP3 Warszawa.

Jak co roku świątecznym składem będziemy mogli cieszyć się aż do 6 stycznia.

To już tradycja

Świąteczne pociągi warszawskiego metra co roku mają inną oprawę wizualną. W poprzednich latach mogliśmy podziwiać składy na bogato przyozdobione symbolami Bożego Narodzenia, a wyjazdom na tory towarzyszyły także dodatkowe atrakcje, na przykład rozdawanie słodyczy.

Rozbudowa metra i historyczne znaleziska

Warszawiacy mogą korzystać z metra już od 25 lat. Historia jego, a także samej stolicy dzieje się na naszych oczach. Wraz z budową podziemnych linii pociągów mogliśmy na przykład słyszeć o ciekawych znaleziskach. Najnowszym z nich są rogi, które we wtorek zostały znalezione na budowie odcinka linii M2 w kierunku Bródna. Jak podało Radio Dla Ciebie, Karolina Gałecka z urzędu miasta poinformowała - Jak na razie nie ma jeszcze stuprocentowej pewności co to za gatunek. W tym momencie podejrzewamy, że najprawdopodobniej te kości pochodzą od przedstawiciela prażubrów.

W tej okolicy budowniczy już kilkukrotnie natrafili na szczątki zwierząt. – Wcześniej również wykonawca metra podczas wykonywanych prac i wykopów znalazł kości mamuta, renifera, a także liczne kości prażubrów. To są bardzo cenne znaleziska, bo są przede wszystkim zachowane w bardzo dobrym stanie – powiedziała Radiu Dla Ciebie Gałecka. 

Natomiast w okolicy stacji Zacisze w trakcie prac odkryto dwa dobrze zachowane kręgi oraz kilka drobnych fragmentów kości prażubra lub tura, a także fragment ciosu mamuta lub słonia leśnego.

W ubiegłych latach przy stacji Płocka odkryto natomiast duże fragmenty szkieletu słonia leśnego, który pochodził sprzed około 120 tys. lat.

źródło: wawainfo.pl, Facebook, warszawa.tvp.plzdjęcie główne: metro.waw.pl

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >