wawainfo.pl
świąteczne metro

Piotr Molecki/East News

Świąteczny pociąg metra już kursuje. Można znaleźć go na różnych trasach

9 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Natalia Godek

Udostępnij:

Świąteczny skład warszawskiego metra wyjechał na tory. Przyozdobiony pociąg wystartował piątego grudnia i kursuje zamiennie na obu liniach. W tym roku dekoracje składu mają charakter symboliczny. Będzie można podziwiać je tradycyjnie do szóstego st

Świąteczny pociąg

Już po raz czwarty na tory warszawskiego metra wyjechał specjalny świąteczny pociąg. Pierwszy przejazd odbył się piątego grudnia. - Jak wiecie, coroczną tradycją jest, że w grudniu na linii metra pojawia się specjalny pociąg. W tym roku jest on skromniejszy i bardzo symboliczny. Ma jednak przypominać o zbliżających się Świętach. Mamy nadzieję, że będzie cieszył Wasze oczy . - napisano na Facebook’u na stronie Metro Warszawskie.

Świąteczne dekoracje warszawiacy podziwiać mogą nie tylko na ulicach, ale również pod ziemią. W tym roku można jednak cieszyć oczy tylko jednym pociągiem, który został przyozdobiony kolorowymi lampkami i śnieżynkami.

- Jak powiedziała dodatkowo rzeczniczka stołecznego metra Anna Bartoń, w tym tygodniu obsługuje pierwszą linię metra. W kolejnym tygodniu pociąg będzie jeździł po drugiej linii i tak na zmianę. - podało TVP3 Warszawa.

Jak co roku świątecznym składem będziemy mogli cieszyć się aż do 6 stycznia.

To już tradycja

Świąteczne pociągi warszawskiego metra co roku mają inną oprawę wizualną. W poprzednich latach mogliśmy podziwiać składy na bogato przyozdobione symbolami Bożego Narodzenia, a wyjazdom na tory towarzyszyły także dodatkowe atrakcje, na przykład rozdawanie słodyczy.

Rozbudowa metra i historyczne znaleziska

Warszawiacy mogą korzystać z metra już od 25 lat. Historia jego, a także samej stolicy dzieje się na naszych oczach. Wraz z budową podziemnych linii pociągów mogliśmy na przykład słyszeć o ciekawych znaleziskach. Najnowszym z nich są rogi, które we wtorek zostały znalezione na budowie odcinka linii M2 w kierunku Bródna. Jak podało Radio Dla Ciebie, Karolina Gałecka z urzędu miasta poinformowała - Jak na razie nie ma jeszcze stuprocentowej pewności co to za gatunek. W tym momencie podejrzewamy, że najprawdopodobniej te kości pochodzą od przedstawiciela prażubrów.

W tej okolicy budowniczy już kilkukrotnie natrafili na szczątki zwierząt. – Wcześniej również wykonawca metra podczas wykonywanych prac i wykopów znalazł kości mamuta, renifera, a także liczne kości prażubrów. To są bardzo cenne znaleziska, bo są przede wszystkim zachowane w bardzo dobrym stanie – powiedziała Radiu Dla Ciebie Gałecka. 

Natomiast w okolicy stacji Zacisze w trakcie prac odkryto dwa dobrze zachowane kręgi oraz kilka drobnych fragmentów kości prażubra lub tura, a także fragment ciosu mamuta lub słonia leśnego.

W ubiegłych latach przy stacji Płocka odkryto natomiast duże fragmenty szkieletu słonia leśnego, który pochodził sprzed około 120 tys. lat.

źródło: wawainfo.pl, Facebook, warszawa.tvp.plzdjęcie główne: metro.waw.pl

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

II linia metraI linia metraMetro

Natalia GodekAutor

Jestem redaktorką portalu. Na Wawa Info piszę o sprawach społecznych i kulturalnych. Mam za sobą doświadczenie dziennikarskie w obszarze redaktorskim i dokumentalistycznym w departamencie produkcji TVN, reporterskim i producenckim w telewizji studenckiej Uniwerek.TV oraz public relations w Planecie Robotów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >