wawainfo.pl
zdjęcie ilustracyjne

Pixabay

Zaskakująca decyzja popularnego kebaba. Nie masz maseczki? Nie będziesz obsłużony

2 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Relax Kebab w Radzyminie w sposób stanowczy zachęca swoich klientów do noszenia maseczek. Na facebookowym profilu restauracji pojawiła się informacja, że klienci bez maseczek nie zostaną obsłużeni przy kasie. Przypominamy, że od 18 maja wsz

Nie masz maseczki - nie dostaniesz kebaba

Relax Kebab w Radzyminie skutecznie walczy z klientami, którzy za nic mają obowiązek zakrywania ust i nosa. Na facebookowym profilu restauracji pojawiła się informacja, że klienci bez maseczek nie będą obsługiwani przy kasie. "Szanowni klienci informujemy iż klienci bez masek nie będą obsługiwani przy kasie, natomiast osoby, które nie mogą nosić maseczek z powodu chorób nie muszą stosować się do tego zalecenia. Prosimy zakrywać usta i nos. Dla bezpieczeństwa naszego i waszego zdrowia. Zasada koronawirusa. Dziękujemy" czytamy na facebooku Relax Kebab.

Nie wszyscy klienci zadowoleni

Post Relax Kebab szybko zaczęli komentować klienci restauracji. Jedni byli niezadowoleni inni rozbawieni sytuacją. "To stracicie klientów, bo to są tylko zalecenia dla sklepów itp. Poza tym zgodnie z rozporządzeniem osoby mające problemy zdrowotne nie muszą zakrywać ust i tych osób też nie obsłużycie?" skomentowała jedna z internautek. "Powinniście sprzedawać maseczki z ciasta cienkiego. Dla hardcorów z dodatkowym filtrem "na ostro" - napisał jeden z facebookowiczów.

Obowiązek zakrywania ust i nosa w restauracjach

Od 18 maja ponownie otwarte są punkty gastronomiczne. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego klienci restauracji mają obowiązek zasłaniania ust i nosa wchodząc do lokalu i zamawiając posiłek. Zdjąć na przykład maseczki można dopiero po zajęciu miejsca przy stoliku i spożywaniu posiłku. Z przestrzegania tego zalecenia zwolnione są osoby, którym nie pozwala na to stan zdrowia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >