wawainfo.pl
Mężczyzna podejrzewany o podpalenie mieszkania podczas Marszu Niepodległości 2020 może zostać objęty aresztem tymczasowym.

Komenda Stołeczna Policji - policja.waw.pl

Zatrzymany nie przyznaje się do podpalenia mieszkania. 36-latek szykował się do wyjazdu za granicę

15 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Zatrzymany niedawno mężczyzna podejrzewany o podpalenie mieszkania podczas Marszu Niepodległości 2020 został przesłuchany przez prokuraturę. 36-latek nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i przedstawił swoją wersję zdarzeń. Mężczyzna

Zatrzymany w sprawie pożaru podczas Marszu Niepodległości 2020

W sobotę informowaliśmy o dokonanym przez warszawską i białostocką policję zatrzymaniu 36-latka podejrzewanego o podpalenie mieszkania w Alei 3 Maja w Warszawie podczas Marszu Niepodległości 2020

Mężczyznę zatrzymano dosłownie w ostatniej chwili, jako że właśnie gotował się do wyjazdu za granicę, do "jednego z krajów Beneluksu". Przed blokiem czekał już na niego przygotowany do podróży samochód. 36-latka udało się zidentyfikować m.in. dzięki nagraniom z miejskiego monitoringu.

Uczestnik Marszu Niepodległości 2020 nie przyznaje się do winy

Zatrzymany 36-latek został w niedzielę przesłuchany przez prokuratura z prokuratury rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ. - Podejrzany usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa powstania zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu co najmniej kilkunastu osób, w postaci pożaru - przywołuje słowa rzecznik prokuratury okręgowej w Warszawie Aleksandry Skrzyniarz portal tvn24.pl.

- Do zdarzenia doszło poprzez rzucenie podpaloną racą w kierunku budynku przy alei 3 Maja w Warszawie. Zarzut przedstawiony podejrzanemu obejmuje także uszkodzenie mienia należącego do pokrzywdzonych. Czyn zakwalifikowano jako występek chuligański, zagrożony karą pozbawienia wolności do lat ośmiu - mówiła Skrzyniarz.

Mężczyzna może trafić do aresztu

Zatrzymany w związku z pożarem mieszkania podczas Marszu Niepodległości 2020 mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i przedstawił swoją wersję zdarzeń, która pozostaje jednak objęta tajemnicą śledztwa.

Niewykluczone, że ze względu na obawę matactwa, obawę ucieczki oraz wysokie zagrożenie karą 36-latek zostanie objęty aresztem tymczasowym. Prokurator skierował w tej sprawie wniosek do sądu, a posiedzenie aresztowe miało się rozpocząć w sądzie rejonowym dla Warszawy-Śródmieście około godziny 17.

Marsz Niepodległości 2020

Przypomnijmy, że Marsz Niepodległości 2020, który przeszedł w środę, 11 listopada, ulicami Warszawy, miał ograniczyć się do rajdu samochodowego. Na krótko przed rozpoczęciem wydarzenia okazało się jednak, że na rondzie Dmowskiego pojawili się tłumnie także piesi uczestnicy. Część osób biorących udział w Marszu Niepodległości 2020 atakowała policję racami, petardami czy kostką brukową, na co funkcjonariusze odpowiedzieli użyciem środków przymusu bezpośredniego takich jak gaz łzawiących czy broń gładkolufowa.

Najgłośniejszym i najbardziej niechlubnym incydentem, jaki miał miejsce podczas marszu, okazało się podpalenie mieszkania w Al. 3 Maja, do którego doszło prawdopodobnie wskutek rzucenia racy na balkon. Sprawcy celowali zapewne w położone wyżej mieszkanie, na którego balkonie zawisła tęczowa flaga oraz symbol strajku kobiet. Właścicielem podpalonego mieszkania jest kolekcjoner i znawca Witkacego Stefan Okołowicz.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >