wawainfo.pl
Marsz Niepodległości 2020

East News

Policja nagle wkroczyła do akcji. Narodowcy odpalili race, Marsz Niepodległości 2020 zmienia się w nielegalne zgromadzenie

11 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

O godzinie 14 w Warszawie rozpoczął się Marsz Niepodległości 2020. Ze względu na obostrzenia epidemiczne dotyczące zgromadzeń marsz miał w tym roku odbywać się w zmienionej formule - zamiast tradycyjnego przemarszu organizatorzy zapowiedzieli przejazd sam

Policja na Marszu Niepodległości 2020

Na miejscu są policjanci, którzy próbują interweniować. "W Al. Jerozolimskich w centrum miasta na pasy ruchu przeznaczone dla pojazdów weszły osoby piesze. Policjanci kierują do nich komunikaty wzywające do zachowania zgodnego z prawem. Osoby są informowane, że zgromadzenie w takiej formule jest nielegalne" - napisała na Twitterze stołeczna policja tuż przed godziną 14.

Tymczasem Marsz Niepodległości 2020 nie obywa się bez pirotechniki używanej także podczas jego wcześniejszych odsłon. "Podejmowane są interwencje wobec osób, które w Al. Jerozolimskich używały materiałów pirotechnicznych. Zabezpieczono kilkadziesiąt sztuk rac i świec dymnych. Legitymowane są osoby, które używały takich materiałów" - pisze stołeczna policja w kolejnym komunikacie.

Marsz Niepodległości 2020 zmotoryzowany

Oficjalna trasa przejazdu kierowców biorących udział w Marszu Niepodległości 2020 ma biec po pętli od ronda Dmowskiego po rondo Waszyngtona, skąd uczestnicy mają z powrotem kierować się w kierunku ronda Czterdziestolatka, gdzie możliwy będzie "nawrót".

W związku z rajdem w ramach Marszu Niepodległości 2020 na stołecznych ulicach wystąpią liczne utrudnienia drogowe. Trasa przejazdu będzie niedostępna dla zwykłych uczestników ruchu drogowego, a autobusy i tramwaje pojadą zmienionymi trasami. 

Marsz Niepodległości 2020: utrudnienia na drogach

W związku z przejazdem i przemarszem Marszu Niepodległości 2020 stołecznymi ulicami już o godzinie 13:20 ul. Marszałkowska zamknięta została dla tramwajów linii 4, 15, 18 35, które zostały skierowane na objazdy.

O godzinie 13:45 zamknięto ul. Tamka wraz z ulicami poprzecznym, kierując kursujące tamtędy autobusy na dostępne przejazdy  - głównie Wisłostradą. Zamknięto także przejazd tramwajów Aleją Jana Pawła II od Kina Femina do Nowowiejskiej. "Tramwaje jeżdżą ul. Towarową" - informuje Warszawski Transport Publiczny.

Wyłączone ciągi tramwajowe

Jeszcze przed godziną 14 - a więc przed oficjalnym rozpoczęciem Marszu Niepodległości 2020 - z ruchu wyłączono trzy ciągi tramwajowe: al. Jerozolimskie – al. Waszyngtona (pl. Zawiszy – Wiatraczna), Marszałkowska (pl. Bankowy – pl. Zbawiciela), Al. Jana Pawła II (Nowowiejska – Kino Femina).

Zamknięty jest także most Świętokrzyski oraz ulice Zamoście i Sokola. "Autobusy korzystają zasadniczo z mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Autobusy linii 125 i 202 wycofane z krańca Metro Stadion Narodowy i skierowane ul. Kijowską do Dw. Wschodniego (Kijowska)" - podaje WTP.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

Święto NiepodległościMarsz Niepodległości11 listopada

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >