Policja nagle wkroczyła do akcji. Narodowcy odpalili race, Marsz Niepodległości 2020 zmienia się w nielegalne zgromadzenie

Autor Julian Bakuła - 11 Listopada 2020
Marsz Niepodległości 2020Źródło: East News

O godzinie 14 w Warszawie rozpoczął się Marsz Niepodległości 2020. Ze względu na obostrzenia epidemiczne dotyczące zgromadzeń marsz miał w tym roku odbywać się w zmienionej formule - zamiast tradycyjnego przemarszu organizatorzy zapowiedzieli przejazd samochodowy. Już przed rozpoczęciem wydarzenia było jednak jasne, że na rondzie Dmowskiego, gdzie rajd ma swój początek, gromadzą się także piesi uczestnicy, którzy nie zamierzają zrezygnować z przemarszu.

Policja na Marszu Niepodległości 2020

Na miejscu są policjanci, którzy próbują interweniować. "W Al. Jerozolimskich w centrum miasta na pasy ruchu przeznaczone dla pojazdów weszły osoby piesze. Policjanci kierują do nich komunikaty wzywające do zachowania zgodnego z prawem. Osoby są informowane, że zgromadzenie w takiej formule jest nielegalne" - napisała na Twitterze stołeczna policja tuż przed godziną 14.

Tymczasem Marsz Niepodległości 2020 nie obywa się bez pirotechniki używanej także podczas jego wcześniejszych odsłon. "Podejmowane są interwencje wobec osób, które w Al. Jerozolimskich używały materiałów pirotechnicznych. Zabezpieczono kilkadziesiąt sztuk rac i świec dymnych. Legitymowane są osoby, które używały takich materiałów" - pisze stołeczna policja w kolejnym komunikacie.

Marsz Niepodległości 2020 zmotoryzowany

Oficjalna trasa przejazdu kierowców biorących udział w Marszu Niepodległości 2020 ma biec po pętli od ronda Dmowskiego po rondo Waszyngtona, skąd uczestnicy mają z powrotem kierować się w kierunku ronda Czterdziestolatka, gdzie możliwy będzie "nawrót".

W związku z rajdem w ramach Marszu Niepodległości 2020 na stołecznych ulicach wystąpią liczne utrudnienia drogowe. Trasa przejazdu będzie niedostępna dla zwykłych uczestników ruchu drogowego, a autobusy i tramwaje pojadą zmienionymi trasami.

Marsz Niepodległości 2020: utrudnienia na drogach

W związku z przejazdem i przemarszem Marszu Niepodległości 2020 stołecznymi ulicami już o godzinie 13:20 ul. Marszałkowska zamknięta została dla tramwajów linii 4, 15, 18 35, które zostały skierowane na objazdy.

O godzinie 13:45 zamknięto ul. Tamka wraz z ulicami poprzecznym, kierując kursujące tamtędy autobusy na dostępne przejazdy - głównie Wisłostradą. Zamknięto także przejazd tramwajów Aleją Jana Pawła II od Kina Femina do Nowowiejskiej. "Tramwaje jeżdżą ul. Towarową" - informuje Warszawski Transport Publiczny.

Wyłączone ciągi tramwajowe

Jeszcze przed godziną 14 - a więc przed oficjalnym rozpoczęciem Marszu Niepodległości 2020 - z ruchu wyłączono trzy ciągi tramwajowe: al. Jerozolimskie – al. Waszyngtona (pl. Zawiszy – Wiatraczna), Marszałkowska (pl. Bankowy – pl. Zbawiciela), Al. Jana Pawła II (Nowowiejska – Kino Femina).

Zamknięty jest także most Świętokrzyski oraz ulice Zamoście i Sokola. "Autobusy korzystają zasadniczo z mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Autobusy linii 125 i 202 wycofane z krańca Metro Stadion Narodowy i skierowane ul. Kijowską do Dw. Wschodniego (Kijowska)" - podaje WTP.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News