Gigantyczny pożar Lidla na Bielanach. Strażacy apelują o zamykanie okien

Autor Mateusz Dolak - 8 Lutego 2021
Pożar LidlaŹródło: facebook

Płonie Lidl przy ulicy Kasprowicza na Bielanach. Strażacy od godziny 4 nad ranem walczą z żywiołem. Sytuacja jest poważna, bo gryzący dym unosi się w okolicy. Strażacy apelują o nieotwieranie okien.

Pożar Lidla na Bielanach

Na miejscu jest 20 zastępów straży pożarnej. Do godziny 6.40 pożar nie był opanowany. - Akcja na pewno potrwa kilka godzin. Nie mamy informacji o osobach poszkodowanych - stwierdził Krzysztof Batorski, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej.

- Jest bardzo duże zadymienie, ratownicy gaszą ogień z zewnątrz. Będziemy starali dostać się do środka, oczywiście z aparatami chroniącymi drogi oddychania - dodał przed godziną 7 strażak.

Wcześniej ratownicy apelowali do mieszkańców okolicznych budynków, by nie otwierali okien. Wszystko dlatego, że w okolicy unosił się gęsty, gryzący dym zawierający niebezpieczne dla zdrowia substancje.

Dach Lidla

Dach Lidla

Z powodu pożaru zawalił się dach dyskontu. Jak podają strażacy, ogień pojawił się w magazynie.

Tłusty Czwartek nadchodzi. Ile kosztują pączki Magdy Gessler w Warszawie? Znamy cennikTłusty Czwartek nadchodzi. Ile kosztują pączki Magdy Gessler w Warszawie? Znamy cennikCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: facebook

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News