wawainfo.pl
Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Google Street View

Skandal w Policji. Koszulka Legii Warszawa była wycieraczką na komendzie

20 Października 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Legia Warszawa i Lech Poznań od lat regularnie walczą ze sobą w ekstraklasie. Trudno więc uznać za przypadek fakt, że jak podaje Polsat, na komendzie poznańskiej policji rolę wycieraczki odgrywała koszulka Legii Warszawa. Jak czytamy na portalu telewizji,

Legia Warszawa nie ma sympatyków na komendzie poznańskiej policji

Legia Warszawa od lat walczy w ekstraklasie z Lechem Poznań, a rozgrywkom towarzyszą niezmiennie skrajne emocje i niejednokrotnie - burdy. Jak podaje Polsat News, na komendzie miejskiej policji w Poznaniu rolę wycieraczki pełniła koszulka Legii Warszawa, leżąca na podłodze przed wydziałem, do którego zadań należy zapewnianie bezpieczeństwa podczas meczów. Nietypowa wycieraczka znajdowała się w miejscu niedostępnym dla osób postronnych, trudno jednak nie uznać takiego gestu za wyraz faworyzowania Lecha Poznań. - Policjant jest urzędnikiem, dla którego nie powinny mieć znaczenia barwy klubowe, przynależność polityczna czy jakiekolwiek poglądy wyznawane przez drugą osobę - mówi przywoływany przez Polsat News były funkcjonariusz oraz rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Barwy klubowe na służbie

Jak podaje Polsat News, będące początkiem skandalu zdjęcie koszulki Legii Warszawa pełniącej na poznańskiej komendzie rolę wycieraczki wykonano kilka tygodni temu, nie wiadomo zatem, jak aktualnie wygląda ta sytuacja. Po pokazaniu policji problematycznego zdjęcia komendant główny miał polecić wyjaśnienie sprawy. Problemem jest jednak nie sama koszulka, która zapewne zniknęła już spod drzwi na poznańskiej komendzie, ale utrwalone wśród niektórych funkcjonariuszy postawy. Wśród funkcjonariuszy osłaniających rozgrywki na danym stadionie zdarzają się kibice "gospodarze", co zdaniem komentatora Polsat Sport Bożydara Iwanowa byłoby nie do pomyślenia na Zachodzie. - Jeżeli policjanci zamieniają się w kiboli, to powinni zrezygnować z pracy w policji - kwituje dobitnie przywoływany przez Polsat News Jerzy Dziewulski, były policjant antyterrorysta.

undefined

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

PolicjaLegia Warszawa

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >