wawainfo.pl > Wiadomości > Skandal w Policji. Koszulka Legii Warszawa była wycieraczką na komendzie
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:23

Skandal w Policji. Koszulka Legii Warszawa była wycieraczką na komendzie

Komenda Miejska Policji w Poznaniu
Google Street View

Legia Warszawa nie ma sympatyków na komendzie poznańskiej policji

Legia Warszawa od lat walczy w ekstraklasie z Lechem Poznań, a rozgrywkom towarzyszą niezmiennie skrajne emocje i niejednokrotnie - burdy. Jak podaje Polsat News, na komendzie miejskiej policji w Poznaniu rolę wycieraczki pełniła koszulka Legii Warszawa, leżąca na podłodze przed wydziałem, do którego zadań należy zapewnianie bezpieczeństwa podczas meczów. Nietypowa wycieraczka znajdowała się w miejscu niedostępnym dla osób postronnych, trudno jednak nie uznać takiego gestu za wyraz faworyzowania Lecha Poznań. - Policjant jest urzędnikiem, dla którego nie powinny mieć znaczenia barwy klubowe, przynależność polityczna czy jakiekolwiek poglądy wyznawane przez drugą osobę - mówi przywoływany przez Polsat News były funkcjonariusz oraz rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Barwy klubowe na służbie

Jak podaje Polsat News, będące początkiem skandalu zdjęcie koszulki Legii Warszawa pełniącej na poznańskiej komendzie rolę wycieraczki wykonano kilka tygodni temu, nie wiadomo zatem, jak aktualnie wygląda ta sytuacja. Po pokazaniu policji problematycznego zdjęcia komendant główny miał polecić wyjaśnienie sprawy. Problemem jest jednak nie sama koszulka, która zapewne zniknęła już spod drzwi na poznańskiej komendzie, ale utrwalone wśród niektórych funkcjonariuszy postawy. Wśród funkcjonariuszy osłaniających rozgrywki na danym stadionie zdarzają się kibice "gospodarze", co zdaniem komentatora Polsat Sport Bożydara Iwanowa byłoby nie do pomyślenia na Zachodzie. - Jeżeli policjanci zamieniają się w kiboli, to powinni zrezygnować z pracy w policji - kwituje dobitnie przywoływany przez Polsat News Jerzy Dziewulski, były policjant antyterrorysta.

undefined

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.